Gülçocuk Yaz Şenlikleri 2007

Çocuklarımızın dini ve kültürel eğitim ve gelişimi.

Moderator: Leyla Hanne

Post Reply
rana125
Kan Grubu: A (-)

Gülçocuk Yaz Şenlikleri 2007

Post by rana125 »

Sa. Gülçocuk 2007 yaz şenlikleri hakkında bilgi verrebilecek arkadaş varsa, rica ederim bizleri biraz aydınlatsın. Gülçocuk nedir? Bu isim nereden geliyor? Şenliklerin içeriği hakkında bilgi edinmek isterim. Bana da bir arkadaşım sordu. Onu da bilgilendirmek istiyorum. Selametle... :)
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Gülçocuk Yaz Şenlikleri 2007

Post by Abdüllatif »

Gülçocuk, birçok ilde olduğu gibi Kırıkkale'de de 2 yıldır gerçekleştirdiğimiz, Yaz Eğitim Çalışması..

GÜlçocuk isminin nereden geldiğini söylememe gerek var mı bilmiyorum ama yine de söyleyeyim: Bir zamanlar yayımlanmış olan Gülçocuk Dergileri'nden aldık ismi.

İçerik.. İçerik başta ahlaki eğitim olmak üzere, yüzme, spor, kır safaları vs. gibi etkinliklerin olduğu bir eğitim çalışması.

2 yıldır Kırıkkale'de yapıyoruz. Çok güzel, çok verimli geçiyor. Bu sene yapılır mı bilmem; ben mezun oluyorum Allah'ın izniyle, memlekete dönüyorum.

Bu sadece Kırıkkale'de değil, bir çok ilde, çeşitli usüllerle yapılan bir çalışma.

Kimileri dernek bünyesinde yaz okulu olarak, kimileri ayrıca yaz spor okulu olarak, kimileri dernek yaz şenliği olarak bu faaliyetleri yapıyor.

Bu faaliyetler gayri resmi değildir. Gerekli mercilerden gerekli izinler alınarak yapılan çalışmalardır. (Dernekler masası, valilik, il spor müdürlüğü vs.)
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
güLâLe

Post by güLâLe »

Gülçocuk dendiğinde aklıma ilk gelen şey, bir zamanlar eve gelmesini dört gözle beklediğimiz, Esad Hocamızın (r.a) başyazılarını yazdığı, hâlen daha 2 büyük cilt halinde pek çok sayısını sakladığımız aylık dergi... :)
Ne güzel günlerdi vesselam...
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Evet Gülale hanım. Siz bahsedince ben de o günleri hatırladım. Ne kadar güzel günlerdi gerçekten. Hatta ben okumayı bilmezdim. Babama okutur, kendim dinlerdim. Kadın ve Aile dergisinin yanında gelirdi. Babam Hakyol Vakfı'ından dönünce eline bakardım ki acaba dergimiz geldi mi diye. Aradan yıllar geçmesine rağmen tadı her daim damağımızda o günlerin, özlemi yüreğimizde. Rabbim kendi çocuklarımıza da öyle güzel, tatlı çocukluklar geçirmeyi nasip eylesin. O günler hep hocamız ve bu gibi faaliyetleriyle değer kazandı zaten.
güLâLe

Post by güLâLe »

Zeyneb Büşra wrote:Aradan yıllar geçmesine rağmen tadı her daim damağımızda o günlerin, özlemi yüreğimizde. Rabbim kendi çocuklarımıza da öyle güzel, tatlı çocukluklar geçirmeyi nasip eylesin. O günler hep hocamız ve bu gibi faaliyetleriyle değer kazandı zaten.
Aynen katılıyorum.. Böylesi güzel faaliyetler bizim çocuklarımıza da nasip olsun inşallah...
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Ben yetişemedim gülçocuğa azcık ucundan belki.... :( :(
İnşallah çocuklarımız böle çalışmaları okur,faydalanır anı olarak kalır.
rana125

Post by rana125 »

Sa. Verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun. Çok sağolun arkadaşlar. Maşallah ne güzel anlatmışsınız. Çok imrendim anlattıklarınıza. Özellikle Esad hocamızın zamanında demek bu dergi daha vardı. Şenliklerin adına da bu isim çok yakışmış. Maşallah ne güzel faliyetler. Spor, kır gezisi, yüzme daha ne olsun. Bugünün çocukları çok şanslı. Bizim zamanımızda böyle faliyetler nerde...Akşama kadar ortada sıçan, ip atlama, seksek oynardık. Nerde şimdiki yüzme, kamplar, tarihi kültürel geziler. Çok sevindim ya.. Ne güzel arkadaşlarımızdan Esad hocamızı çok eski tanıyanlar var demek. Ne mutlu. Rabbim daim etsin. Ben kendisini 2003 yılında tanıma imkanı buldum. Sesini canlı olarak dinleme imkanım olmadı. Ama çok şükür tanıyorum ya kendisini. Böyle güzel arkadaşlardan da duymak beni çok mutlu ediyor. İnşallah kıymetini bilenlerden oluruz. Rabbim yolundan ayırmasın. Sevgiler... :)
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

AS
Amin. Allah sizden de razı olsun Rana hanım. Temennilerinize ben de katılıyorum yürekten.
rana125

Post by rana125 »

Teşekkürler Zeynep büşra. Yürekten katılmanız beni çok mutlu etti. Tekrar sağolun. Hanımlara özel bölümümüzde sizi daha yakından tanımak isterim. Orada size bir mesajım olacak. Selametle... :)
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Siz de sağolun Rana hanım. Memnun oluruz bizler de sizinle tanışmaktan. Allah'a emanet olun...
Post Reply

Return to “Çocuklara Yönelik”