Gıybet

İzlenmeye değer videolar...
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Gıybet

Post by Abdüllatif »

Hucurât 12. Ey iman edenler! Zandan çok sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin gizli kusurunu (casus gibi) araştırmayın ve biriniz, diğerini çekiştirmesin. Herhangi biriniz ölmüş kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte bundan iğrendiniz (değil mi?). O halde Allah'a saygı duyup emrine uygun yaşayın. Şüphesiz Allah tövbeleri kabul edendir, çok merhametlidir.

http://www.youtube.com/watch?v=wu6lgeyAaP4
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
rana125
Kan Grubu: A (-)

Re: Gıybet

Post by rana125 »

Sa. Bu yazım Nakşibendi kardeşe. Nakşibendi kardeş bu nasıl video böyle. Allah aşkına. Gıybet konusu ile alakalı başka yayınlanacak video kalmadı mı? Yabancı korku filimlerinden farkı yok bu videonun. Dinimizle de yakından uzaktan bir ilgisi yok. Lütfen güzel videolar yayınlansın. İslamiyet sevgi ve muhabbet dini. Lütfen böyle korku içerikli yayınlara izin vermeyelim.

Lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Hucurât 12. Ey iman edenler! Zandan çok sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin gizli kusurunu (casus gibi) araştırmayın ve biriniz, diğerini çekiştirmesin. Herhangi biriniz ölmüş kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte bundan iğrendiniz (değil mi?). O halde Allah'a saygı duyup emrine uygun yaşayın. Şüphesiz Allah tövbeleri kabul edendir, çok merhametlidir.

Bu örneği Kur'an-ı Kerim veriyor... Arap kardeşlerimiz bunu videoya dönüştürmüşler, hata mı etmişler?
Halil Necati

Post by Halil Necati »

S a maalesef olmamış..
Nakşibendi beyin koymuş olduğu video gıybet hakkında değilde, arap bayanlar hakkında fikir veriyor gibi insana..
İnsan merakla açıyor acaba nasıl bir video hazırlamışlar gıybet hakkında diye, kadınlarla karşı karşıya kalıyor birdenbire.. Bir erkeğin izlemesinin kesinlikle uygun olmadığı bir video yani..
Açıkçası çok üzüldüm ve şaşırdım, bizim sitemiz olarak gördüğümüz böyle bir yerde bununla karşılaşmak..
Kusura bakmayın ama kabul edilebilir gibi değil yani..
rana125
Kan Grubu: A (-)

Post by rana125 »

Sa. Halil Necati kardeş ben de sizinle bu konuda aynı fikirdeyim. Yani bu tip videolar yayınlanmasın. Sitemiz çok iyi kalitede çalışmalar yapmalı, herşeye dikkat etmeliyiz. Bir bilgiyi sunmadan önce acaba yararlı olur mu diye iyice bir düşünelim. Faydasız bir şeyse ele almayalım. Tabiki gıybet konusu çok önemli bir konu ama bu video için söylersek, bir mesaj vermiyor. Ayrıca klipte hanımların bulunması da yanlış. Kısaca bu videonun silinmesini yönetimden rica ediyoruz. Sitemiz çok daha güzel paylaşımlara layık. Halil Necati kardeşimizin de dediği gibi sitemize uygun değil. Çünkü "Gucdüvani.com " 'un ayrı bir yeri olmalı. Madem amacımız çok iyi bir hizmet, daha ince eleyip sık dokumalıyız. Selametle.... :)
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Gucdüvânî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Gucdüvânî »

İlgili video, özel bir bölüme taşınmıştır...
master
Kan Grubu: B (+)

Post by master »

Gucdüvâni wrote:İlgili video, özel bir bölüme taşınmıştır...
bizde gorebilir miyiz?
Türkçe benim için yabancı bir dildir.
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Ben de yarı latife diyorum ki;
el-insaf!..
Yani kardeşimiz diğer tarafta bizi tenkid ederken burada tutmuş izlenmesi kesinlikle uygun olmayan birşeyi izlemek istediğini, merak ettiğini ima ediyor..
bu ne pehriz bu ne lahana turşusu diyorum sadece.. başka birşey demiyorum..
Gucdüvânî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Gucdüvânî »

master wrote:
Gucdüvâni wrote:İlgili video, özel bir bölüme taşınmıştır...
bizde gorebilir miyiz?
Cevap olarak şu kısmı okumanızı isterim.
Kardeş siz sorunca biraz sistem hakkında bilgi vereyim isterseniz. Şimdi sistemimiz çeşitli bölümlerden oluşmakta. Öncelikle siteye üye girişi yapmadan önce herkese açık bölümler var. Onun akabinde bazı bizim yönetim olarak oluşturduğumuz önermelere göre kişi ve gruplara açılabilir bölümlerimiz var.
Örneğin:
A kullanıcısı 18 yaşında ve Siyah Saçlı
B kullancısı 23 yaşında ve Sarı Saçlı
C kullanıcısı 18 yaşında ve Sarı Saçlı
Şimdi biz bu üç üyemizi iki ayrı kategorilendirme yaptık.
20 yaş üstüler için özel bölümler ve 20 yaş altı için özel bölümler;
Sarı saçlı olanlar için özel bölümler ve Siyah Saçlı olanlar için özel bölümler;

A kullanıcısı====> 20 yaş altı ve Siyah Özel Bölümleri
B kullanıcısı====> 20 yaş üstü ve Sarı Özel Bölümleri
C kullanıcısı ====> 20 yaş altı ve Sarı Özel Bölümleri

Kısa bir detaylandırmayla örneğimizi vermiş olduk.
Sonuç olarak ismi geçen video'yu tenkidler sonucunda burada yayınlanmasının doğru olmadığını düşünerek, izlenmesi uygun olan bir bölüme taşınmıştır.
Eğer sizin sisteminizde bu video ile ilgili bir bağlantı yoksa; demekki, sizin izleme imkanınız yoktur.
Bilginize...
master
Kan Grubu: B (+)

Post by master »

Halil Necati wrote:Ben de yarı latife diyorum ki;
el-insaf!..
Yani kardeşimiz diğer tarafta bizi tenkid ederken burada tutmuş izlenmesi kesinlikle uygun olmayan birşeyi izlemek istediğini, merak ettiğini ima ediyor..
bu ne pehriz bu ne lahana turşusu diyorum sadece.. başka birşey demiyorum..
sansür bir konuda bir fikir bildirdik, fikire karsi bu kadar sahsiyetimize ofkeler.

muminlere Allah'in selami olsun
Last edited by Nakşibendî on 05 Dec 2007, 18:36, edited 1 time in total.
Reason: Lütfen argo kullanmayalım!
Türkçe benim için yabancı bir dildir.
seyir

Post by seyir »

Esselamualeyküm kardeşlerim,
Lütfen birileri birilerinden üstün çıkmaya, birilerine hakaret etmeye, küçük düşürmeye, hakkına girmeye, laf yarışı yapmaya vs.. Böyle nahoş hallere girmeyelim. Hele hele tasavvufi terbiye altındakilere, tekke dervişlerine hiç yakışmıyor. Burası rekabet değil, iletişim-paylaşım ortamı. Yanlışı/hatayı hoş bir dil ile kırmadan düzeltmeye çalışalım. Yazılarımızın fikirlerimizin kaynağı nefsimiz olmasın. Burada nefsimiz konuşmasın, biz konuşalım. Birbirimizi kırmayalım.
Etmeyin canlar.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Aleykümselam.
Düşüncelerinize kesinlikle katılıyorum. Lütfen üslübumuza dikkat edelim. Sonuçta burası sıradan bir forum değil. Bunu yanında uyarmak elbette hakkımız ama üslubumuza dikkat etmemiz şart.
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Es-selamu aleykum!..
Forumumuzdaki kardeşlerimize benim uslubum yabancı değil..
Biz kendisine "kardeşimiz" diye hitab ederken adam kalkmış;

"muminlere Allah'in selami olsun"

diyor..
Hepimizin malumu olduğu üzere gayr-ı müslimlere verilen selam şeklidir bu, bunu kastettiği aşikar..
Yani ben kendisini hiç anlayamadım, müslümanlığımızdan şüphe mi etti, ne gördü de müslümanlığımızı tenkid ediyor..

Elhamdulillah forumumuzda da herşey yolunda, gayet normal ve amacına uygun şekilde devam etmekte..
Fakat bu zat ne yapmak istiyor, gayesi nedir, necidir anlayamadım..
Zaten fazla söze gerek yok, benden önce diğer kardeşlerimize karşı yazdığı yazılar herşeyi ortaya koyuyor..

"Türkçe benim için yabancı bir dildir. Bilginize..."

Buna da, özrü kabahatinden büyük derler..

Kendisine hiç yakıştıramadım..
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

master wrote: muminlere Allah'in selami olsun
Destur! Biz kafir miyiz? :evil:
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Forumumuzdaki herkes elhamdülillah müslüman. Kafir olmayanlar için böyle bir durumu ima etmek, isnad etmek aynı durumu ima eden taraf için geçerli kılar Allah korusun. Lütfen sözlerimizde daha dikkatli olalım.
Post Reply

Return to “Görüntü”