Leman Tevhide'ye böyle sahip çıktı

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Leman Tevhide'ye böyle sahip çıktı

Post by Yusuf Esad »

Düzenlenen şiir yarışmasındaki birinciliğine rağmen, başörtülü olduğu gerekçesiyle kürsüden aşağıya indirilen İHL'li Tevhide Kütük'e Leman'dan tam sayfa destek.

Adana'nın Kozan ilçesinde, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen şiir yarışmasında kazandığı birinciliğe rağmen, başörtülü olduğu gerekçesiyle kürsüden aşağıya indirilen İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tevhide Kütük'e aykırı ve sansayonel karikatürlerin dergisi Leman'dan destek.

Bu zamana kadar, muhalif çizgileri ve söylemiyle dikkat çekerek kimi zamanlar da tepki toplayan haftalık mizah dergisi Leman, Tevhide'nin kürsüden aşağıya indirilmesi talimatını veren, Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Çopur ve Kozan Kaymakamı Aydın Tetikoğlu'na, mevzuyu işlediği tam sayfa karikatürle tepki gösterdi.

"Bir Genç Kızın Gözyaşları" manşetiyle verilen karikatürde, yaşanan dram ise şöyle aktarılmış: "Adana'nın Kozan ilçesinde başörtülü İmam Hatip Lisesi Öğrencisi, ödülünü almak için çıktığı kürsüden indirildi. İlçenin kompozisyon yarışmasını İHL'li 11-C öğrencisi Tevhide Küçük birincilikle kazanmıştı. Ödülünü almak için kürsüye çıktı. Ancak Garnizaon Komutanı ve Kaymakam'ın "indirin onu" tepkisi üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından kürüsden alaşağı edildi."

Karikatürün konuşma balonunda ise; ironik bir biçimde "İn Ordan Aşşaa!" ifadesi yer alıyor.
Image

Kaynak: http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=283094
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
muhteremnur
Kan Grubu: B (+)

Re: Leman Tevhide'ye böyle sahip çıktı

Post by muhteremnur »

İnşaallah beyinlerdeki ilimlerin kıymetinin bilindiği günleride görürüz,tesettür inacımızın gereğidir,ilimde dinimizin bize tavsiyesidir, ikisinin birleşmesi ne kadar güzel lakin bazı hazmedemeyenlere söyleyecek söz bulamıyorum, başörütüsü ile uğraşacaklarına bu kardeşimizin sahip olduğu ilimle meşgul olsalar ne kadar faydalı olurdu hem kendileri hem ülkemiz için.Bu yazıyı bize taşıyan kardeşime teşekkür ediyorum,Mevlam razı olsun...
Post Reply

Return to “Türkiye”