Dua Merkezi

evvabin

Re: Dua Merkezi

Post by evvabin »

ya rabbi bizi gözümüz açıp kapayıncaya kadar olsa bizi bize bırakma. amacımız gayemiz sensin bizleri dinin üzerine sabit kıl kapına geldik bizi boş cevirme ya rabbi bizlerin senden başka gidecek sıpınacak kimsemiz yok senden geldik yine sana döneceğiz bizleri affet ya rabbi affet yabbi affet ya rabbi...
Ümitsizlik Yok, Zafer İnşallah Mü'minlerindir
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

Yarabbi ,

Bizi ceddimizi , neslimizi ve tüm inanaları af ve mağfiret eyle ,

Ancak senden ister, ancak sana sığınırız.

Lütuf ihsan ve ikramından ayırma

Amin . Alâ Rasuluna salavat
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
seyir

Post by seyir »

Ya Rabbi; bu mubarek günün hürmetine, Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (sav) hürmetine, Kur-an'ı Kerim hürmetine bizleri affeyle, sevdiğin hallerle hallendir, sevmediğin halleri bizlerden arındır. Gönüllerimizi sevginle aşkınla muhabbetinler doldur.
Allahumme tahhir galbii
Allahumme tahhir galbii min en nifâk
Allahummağfirlii velil mü'miniine vel mü'minât.
Allahummerham ümmeti Muhammeden rahmeten ammeh. (Amin)
mnctosman

Post by mnctosman »

duamız olmasa ne kıymetimiz var ki?
seyir

Post by seyir »

Esselamualeyküm kardeşlerim,
Cumanız mubarek olsun. Bu cumanın hürmetine Allah(cc), müslümanlar arasındaki bütün fitne-fesad-ayrılıkları kaldırsın, sevgi-kardeşlik duygularımızı arttırıp, muhabbet içre yek vücud olmamızı nasib eylesin. Amin.
Esselamualeyküm
cahid
Kan Grubu: A (-)

Post by cahid »

Yarın başlayıp bir on gün sürecek olan final sınavlarım için sizlerden dua talep ediyorum.

Allah cümlemize bu dünyanın her türlü imtihanını başarılı olarak geçmeyi nasip etsin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahirrabbilalemin. Esselatü vesselamü ala seyyidina muhammedin ve alihi ve sahbihi ecmain. Çok değerli kardeşlerim allahu teala hazretlerinin selamı rahmeti bereketi ikramı ihsanı lutfu rızası dünyada ve ahirette üzerinize olsun. Allahu Teala hazretleri sevdiği razı olduğu kullar zümresine cümlenizi dahil eylesin.

Yüce rabbim ibadetlerinizi boşa çıkarmasın gösterişten uzak eylesin amelimizi ve ibadetimizi eksikleriyle kabul ve makbul etsin. Bizi dünyanın süs ve güzelliklerine aldırmasın. Günahlardan, haramlardan kaçan bahtiyar mesut kullarından eylesin. Rabbim bizi allahı seven allahın ahkamını seven allahın emrine yasağına buyruğunu seven haramını helalini öğrenip uygulayan kullarından eylesin.

İlahi! Bize dünyada iyi hal ver ahirettede iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koru.

Rabbim dünyada garipliğime kabirde yalnızlığıma yarın huzurunda uzun süre kaldığımda bana merhamet et.

Cumanız mübarek olsun. Yüce rabbim bizi bu dünyada hem de ahirette sevdiklerimizle dostlarımızla kardeşlerimizle birarada eylesin. :)

Rabbim Allahu Teala hazretlerinin seven bilen mağrifetine eren muhabbetine aşkına gark olan bahtiyar ve mesut kullarından eylesin. Peygamberimiz (s.a.v) şefaatine cümlemizi dahil eylesin. Bi hürmeti esmaül hüsna ve habibul müşteba sırrı süretil Fatiha. :)
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

Bismillahirrahmanirrahim/Elhamdülillah/Resulullah(s.a.v)Hamd-ü senalar olsun.
-Bir nimete kavuşan kimse"Elhamdülillahi alâ külli hal"duasını okursa,o nimete şükretmiş olur.Bir musibetle karşılaşınca bu duayı okursa,o musibet sabretmiş olur.
Ebu Muhammed Ceriri(k.s)
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
ravza
Kan Grubu: 0 (+)

Post by ravza »

Necip Fazıl'dan bir dua:

''Allah bir!'' demektense ecel teri dökerken, Ölüversem, beklenmez anda ''Allah bir'' derken.
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Dua

İlahî! Hamdini sözüme sertâc ettim. Zikrini kalbime mi'râc ettim.

Kitabını kendime minhâc ettim.

Ben yoktum, var ettin; varlığından haberdar ettin. Aşkınla gönlümü bîkarâr ettin.

İnayetine sığındım, kapına geldim. Kulluk edemedim affına geldim.

Şaşırtma beni doğruyu söylet, neş'eni duyur hakikati öğret.

Sen duyurmazsan ben duyamam. Sen söyletmezsen ben söyleyemem. Sen sevdirmezsen ben sevemem.

Sevdir bize hep sevdiklerini. Yerdir bize hep yerdiklerini. Yâr et bize erdirdiklerini.

Elmalılı Hamdi Yazır
seyir

Post by seyir »

Esselamualeyküm kardeşlerim.
Allah(cc) bizlere, rızası doğrultusunda yaşayabilme gücü/idraki versin. Sevdiği işleri seçmede ve uygulamada bizleri muvaffak eylesin. Sevdiği hallerle hallendirsin, sevmediği halleri bizlerden arındırsın.
Cumanız mubarek olsun.
Esselamualeyküm
deniz

Post by deniz »

Allah Teala "istemeseydi , istemeyi vermezdi" mukabilince günlük hayatta her konuşmamızın; başının yada sonunun
bakışımızın, hâlimiz ve duruşumuzun dua güzelliğinde olması niyetiyle, giyabda duaya ihtiyacımız var.

Alla Teala zülüm altında inleyen, açlık yoksulluk ve fakirlikle daim imtihan olan, sonunun ne olacağını bilemeyen biz kullarına ikramını ve rahmetini tez elden ihsan buyurmasını can-ı dîl'den nîyaz eylerim.Rabbim en iyi bilen ,ilim ve hikmet sahibidir. Amin
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Euzübillahimineşşeytanirracim/Bismillahirrahmanirrahim/Elhamdüllahi Rabbil Alemin/Essalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ecmain.
-Ey hayy ve kayyum!Ey celal ve ikram sahibi!Ey göklerin ve yerin yaratıcısı olan Allah'ım!Senden ebediyyen kalbimi ma'rifetinin nûruyla diriltmeni isterim.Yâ Allah! Yâ Allah! Yâ Allah!
-Ey Allah'ım!kalbime nur ver;dilime nur ver;kulağıma nur ver;arkamı nur et!önümü nur et!üstümü nur et!altımı nur et.Ey Allah'ım! Bana nur ver!
-Ey Allah'ım!Ben senin fazl-u kereminden isterim.Benim günahlarımı bağişla ve bana fazl-u kereminin kapılarını aç.
-Ey Allah'ım!Benim üzerime hayır yağdır.Bana verdiğin iyi şeyleri asla benden alma,geçimimi daraltma ve yeryüzünde bana geniş imkan ver.
-PEYGAMBERİMİZ(S.A.V)hadislerinden dualar;Yüce rabbim!Kur'an'ın yolundan,izinden ayırmasın.Peygamberimizin sünnetine uyan mesut ve bahtiyar kullarından eylesin.Alahu teâlâ hazretleri bizi sevdiği her türlü güzel huya sahip eylesin.Sevmediği her türlü kötü huydan kurtarsın.iki cihan saadetine ermemizi sevdikleriyle beraber olmayı rabbim nasip eylesin.Cennetiyle,cemaliyle müşerref eylesin.Bir hurmet-i esrar-ı sureti'l fatiha.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

Euzübillahimineşşeytanirracim/Bismillahirrahmanirrahim/Elhamdüllahi Rabbil Alemin/Essalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ecmain.
-Ey hayy ve kayyum!Ey celal ve ikram sahibi!Ey göklerin ve yerin yaratıcısı olan Allah'ım!Senden ebediyyen kalbimi ma'rifetinin nûruyla diriltmeni isterim.Yâ Allah! Yâ Allah! Yâ Allah!
-Ey Allah'ım!kalbime nur ver;dilime nur ver;kulağıma nur ver;arkamı nur et!önümü nur et!üstümü nur et!altımı nur et.Ey Allah'ım! Bana nur ver!
-Ey Allah'ım!Ben senin fazl-u kereminden isterim.Benim günahlarımı bağişla ve bana fazl-u kereminin kapılarını aç.
-Ey Allah'ım!Benim üzerime hayır yağdır.Bana verdiğin iyi şeyleri asla benden alma,geçimimi daraltma ve yeryüzünde bana geniş imkan ver.
-PEYGAMBERİMİZ(S.A.V)hadislerinden dualar;Yüce rabbim!Kur'an'ın yolundan,izinden ayırmasın.Peygamberimizin sünnetine uyan mesut ve bahtiyar kullarından eylesin.Alahu teâlâ hazretleri bizi sevdiği her türlü güzel huya sahip eylesin.Sevmediği her türlü kötü huydan kurtarsın.iki cihan saadetine ermemizi sevdikleriyle beraber olmayı rabbim nasip eylesin.Cennetiyle,cemaliyle müşerref eylesin.Bir hurmet-i esrar-ı sureti'l fatiha.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Malı ve sadakası olmıyan şöyle dua etsin;
" Allahümme salli alâ Muhammedin abdike ve Resulike ve salli alel mü'minine vel mü'minatı vel müslimine vel müslimat."Bu da onun zekatı olur.Hz.Ebu Said (r.a)
-Her kim,namaz bitirdiğinde üç kere:"Büyük olan Allah'ı tesbih ederim ve O'na hamd ederim.Günahlardan dönüş ve ibadetlere kuvvet ancak Allah'ın yardımıyladır"derse,mağfiret edilmiş olarak kalkar.Hz.Enes(r.a)
Post Reply

Return to “Kardeşlik”