Konyalı Aşık

Seviyeli latife ve fıkralar...
Post Reply
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Konyalı Aşık

Post by Abdüllatif »

Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Re: Konyalı Aşık

Post by mehmetemin »

seslendiren kişi konyalı ağzı ile konuşmamış hiç alaksı yok .şiirin başında ALLAH demissim diyor aslı annah tır yani bir tür konyada şaşırma ünlemi diyebiliriz.konya ağzını daha iyi merak edenler olursa aktüelnet.net adlı adreste üsame ve sadık ağırbaşlı kardeşler var konyalı gerçekten hoş,küfürsüz mizah yapıyorlar onların sitesinde film dublajları var konya ağzı ile en güzel örnekleri pilav dönüşü ,bizim oğlan 1 ve ya nasip izleyin diye tavsiye edebilirim.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Mübarek! Dinlemeden yorum yapmışsın.. Şiirin başında Allah dimissim demiyor ki, Annah diyor.. Yazıya Allah yazmışlar, onu yazan yanlış anlamış öyle yazmış. Şiirde kız, annah diyor.

Sonra tam aynen konuşacak da değil, çocuk çünkü.. Dili dönmediği yerler de var. Neyse :D
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Benimde okuyunca aklıma geldi, kardeşlerimiz diyorlardı işte teyo emmi diye birisi var çok güzel Erzurum şivesiyle konuşuyor vs diye, ben de google'de baktım ki ne adam Erzurum şivesiyle konuşuyor, ne de yapılan proğramın oturup izlenecek hali var.. Hiç yansıtmıyordu yani Erzurum'u..
Anladığım o ki Erzurum üzerinden bir proğram yapılmış, başka birşey değil yani.. Bu mahiyetteki hemen hemen hazırlanan bütün videolarda maalesef böyle...
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Halil Necati wrote:Benimde okuyunca aklıma geldi, kardeşlerimiz diyorlardı işte teyo emmi diye birisi var çok güzel Erzurum şivesiyle konuşuyor vs diye, ben de google'de baktım ki ne adam Erzurum şivesiyle konuşuyor, ne de yapılan proğramın oturup izlenecek hali var.. Hiç yansıtmıyordu yani Erzurum'u..
Anladığım o ki Erzurum üzerinden bir proğram yapılmış, başka birşey değil yani.. Bu mahiyetteki hemen hemen hazırlanan bütün videolarda maalesef böyle...
Aynı görüşte değilim kusura bakmayın. :)

Teyo Emmi kötü diye, bütün hepsi kötü mü olacak. :D
rana125
Kan Grubu: A (-)

Post by rana125 »

Çok güzeldi Abdülatif bey. Ben çok beğendim. Şiir bu kadar mı güzel okunur. Maşallah. . Şiir gönlümüzü ısıttı. Ne güzel bir şivesi varmış Konya'nın. ;)
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Post Reply

Return to “Latîfe ve Fıkra”