Küresel Isınma

Resim, fotoğraf, grafik vs...
Eylül

Küresel Isınma

Post by Eylül »

KÜRESEL ISINMA.jpg
KÜRESEL ISINMA.jpg (33.44 KiB) Viewed 2099 times
abdullahkull
Kan Grubu: 0 (-)

Re: küresel ısınma !!!

Post by abdullahkull »

:) Tebrik ederim gerçekten güzel bir resim. Küresel ısınma yalanlarına güzel bir cevap olsa gerek...
Ciğerleri yakan bu düşünce, uykumu kaçırdı her gün,
ki, kimin âğûşuna düştün, rü'yâda kimi gördün? Hâdimu'l-fukarâ (MZK)
Yılmaz Haksöyler
Kan Grubu: AB (+)

Post by Yılmaz Haksöyler »

abdullahkull wrote::) Tebrik ederim gerçekten güzel bir resim. Küresel ısınma yalanlarına güzel bir cevap olsa gerek...
Küresel ısınma yalan değil, bu bilimsel bir gerçek..
İkincisi ise burada küresel ısınmaya karşı tez değil; küresel ısınmanın sonucuna yönelik bir anlatım var. :)

Aşkınız bol olsun Abdullah Bey!
Eylül

Post by Eylül »

abdullahkull wrote: Küresel ısınma yalanlarına
Konuyu açarsanız, bu söylemlerinizin sebebini açıklarsanız seveniriz.
abdullahkull

Post by abdullahkull »

Yılmaz bey'i tebrik ederim.

Ben burda başka bir mesaj vermek istedim. Oynanan oyuna dikkat çekmek istedim. Neden küresel ısınma bu tarihte ortaya atıldı. Ne yapılmak isteniyor? Asıl amac ne Küresel ısınmayı neden hep israile bağlı birimler tarafından belgesel yapılarak yıne israile bağlı ajanslardan ve TV'lerden yayınlanmaya başladı. Biraz araştırın göreceksiniz. Yılmaz bey Allah Muhabbetınızı artırsın. ALLah kusurlarımızı affetsın.
abdullahkull

Post by abdullahkull »

BİR ARAŞTIRIN BULAMAZ İSENİZ BEN SİZE ARAŞTIRMALARIMLA YARDIMCI OLURUM İNŞ. AMA ARAŞTIRMADAN SORMAYIN. SİZDE AKSİNİ İDDİA EDİYORSANIZ BUYRUN. KOYUN BELGELERİNİzİ DELİLLERİNİZİ TARTIŞALIM. :)
Eylül

Post by Eylül »

Teşekkür ederiz Abdullah kardeşim, inş. bakalım.

Yanlız düelloya davet edr gibi olmuş, ya da ben öyle algıladım. Tek derdimiz doğrunun bulunması yanlış anlaşılmasın. :)
abdullahkull

Post by abdullahkull »

Yanlış anlatmışım kusrumuzu mazur görünüz. Biz kim düello kım. İnş. Doğruları bulursunuz.
Eylül

Post by Eylül »

Abdullah Bey şöyle bi baktım ama sizin söylemlerinizi doğrular bişey göremedim. Yani küresel ısınma cidden var gibi. Bunun etkileri vs. Yani biraz daha açarsak konuyu çok sevineceğim. Adres falan verin oralara bakalım.

http://gucduvani.com/forum/viewtopic.php?f=132&t=2224

Bu başlık altında da deyinilmiş biraz.
abdullahkull

Post by abdullahkull »

evet sizde link vermişsiniz. Oradan da bakabilirsiniz. http://www.netpano.com'da da bilgiler var eğer okuma fırsatınız olursa. Yararlı bir bilgi diye düşünüyorum. Yorum yined sizin...

Dünyada bazı oyunlar oynandığını sizde göreceksiniz. Belki biliyorsunuzdur. Ben araştırmalarımda Küresel ısınmanında bir oyun olduğunu ve bir çok bilim adamının bunun gerçek olmadığını yazılarında, makalelerinde gördüm. Şimdilik sizinde verdiğiniz netpano.com daki yazıları okumanız belki fikrinizi değiştirir.

Baksadım kafa karıştırmak değil. Sadece doğru bildiğim gerçekleri başkalarınında bilmesi. Eğer yanlışsam beni düzeltin.

Selametle...
abdullahesen

Post by abdullahesen »

abdullahkull wrote:Yılmaz bey'i tebrik ederim.

Ben burda başka bir mesaj vermek istedim. Oynanan oyuna dikkat çekmek istedim. Neden küresel ısınma bu tarihte ortaya atıldı. Ne yapılmak isteniyor? Asıl amac ne Küresel ısınmayı neden hep israile bağlı birimler tarafından belgesel yapılarak yıne israile bağlı ajanslardan ve TV'lerden yayınlanmaya başladı. Biraz araştırın göreceksiniz. Yılmaz bey Allah Muhabbetınızı artırsın. ALLah kusurlarımızı affetsın.

BİRİNCİSİ, BU FORUMUN ÜYESİ OLARAK SİZLERİ CİDDİYETE DAVET EDİYORUM.

İKİNCİSİ, BİLMEDİĞİNİZ KONULARDA AHKAM KESMEYİNİZ.KONU BU KADAR HASSAS VE KÜRESEL ISINMA YANİ SERA GAZLARININ EMİSYONU SONUCUNDA OZON TABAKASINDA Kİ DELİĞİN BÜYÜMESİ OLUNCA LÜTFEN BU KONUDA İLİM ÇALIŞMALARI YAPANLARI PÜR DİKKAT TAKİP EDEREK ;
1-BEN BU SERA GAZLARINA NE KADAR KATKIDA BULUNUYORUM(BU İSTENİLMEYEN BİR DURUM)BUNUN BERTARAFI İÇİN NE YAPABİLİRİM DİYORSANIZ!
2-SORUSU OLANLAR VE YAZIMA DEVAM ETMEMİ İSTEYENLER İLE BU CİDDİ KONUDA YAZIŞMAYA TEKNİK AÇIDAN DEVAM EDEBİLİRİM.

SAYGILARIMLA
ABDULLAH
Eylül

Post by Eylül »

Forumumuza hoşgeldiniz Abdullah Esen Bey, saygı bizden. Pek tabii buyrunuz devam ediniz. Belirttiğiniz gibi ciddi bir konu ve biz de ciddiye alıyoruz. Şahsen önemsediğim bir konu olduğu halde çok fazla araştırmada bulunmadım. Konu ile ilgili paylaşımınız kafa karıştırmadan açık ve net ifadelerle olursa sevinirim.
abdullahesen

Post by abdullahesen »

ÖZETLE VE KAFA KARIŞTIRMADAN;
SERA GAZLARI NEDİR?
KARBONRBON MONOKSİT,KARBON DİOKSİT,KÜKÜRT DİOKSİT,KÜKÜRT TRİOKSİT,KLORO-FLORO-KARBON,NÜKLEER DENEMELER VE ÇALIŞMALAR SONUCU OLUŞAN V.B. GAZLARI SERA GAZLARINI OLUŞTURMAKTADIR.
NERELERDE BU GAZLAR BULUNUR?
TAŞITLARIN EGZOSLARINDAN ÇIKAR,PARFÜM , DEODORANTLAR,NÜKLEER DENEMELER,EV -FABRİKA BACALARINDAN VE YANGINLAR SONUCU BU GAZLAR OLUŞUR.

BU GAZLAR OZON TABAKASINA ULAŞIR VE ULAŞTIKTAN SONRA NE OLUR VE YERYÜZÜNE GÜNEŞ IŞINLARI NASIL GELİR,DOĞA VE CANLILAR ÜZERİNDE NASIL BİR ETKİ BIRAKIR....(DENİZ SEVİYELERİNİN YÜKSELMESİ,CİLT HASTALIKLARI ,KURAKLIKLAR SONUCU SU VE YİYECEKLERİN AZALMASI)
BİZLER SERA GAZI OLUŞUMUNU NASIL ASGARİYE İNDİREBİLİRİZ.DEVLETLERİN BU KONUDA ÇALIŞMALARI ETKİLİ VE YETERLİMİDİR NE KADAR KAYNAK HARCIYORLAR?

İLERİDE SU SAVAŞLARI ÇIKABİLİR Mİ?GİBİ BU SORULARA SİZİNDE KATILMANIZI İSTİYORUM.YUKARIDA Kİ YORUMLARA KATILIP KATILMADIĞINIZIDA BELİRTİNİZ.
seyir

Post by seyir »

Esselamualeyküm;

Bildiğim kadarı; petrol, gaz, kömür gibi fosil yakıtların yanması sonucu atmosfere sera gazlarının yayıldığı, yayılan sera gazlarının, dünyaya yansıyan güneş ısısını bünyelerinde ve dolayısıyla atmosferin içinde tutması sonucu dünyanın ısınması ve iklim değişikliklerinin meydana gelmesiyle oluşuyor. Bu gazların bazılarının ozon tabakasını tahribata uğrattığı da biliniyor.

1992 yılında rio, 1997 yılında kyoto iklim zirveleri bu durumun önüne geçmek, dünya çapında önlemler almak için gerçekleştirilmiş zirveler. Fakat, alınması gereken önlemlerin bazılarını beğenmeyen ve küresel ısınmaya büyük ölçüde vesile olan ülkelerin bu anlaşmalara imza atmadıkları görülmüş. Türkiye, rio zirvesini pek sallamamış herhalde. Kyoto protokoline ise şu zamana kadar uzak bakıyordu. Özellikle enerji bakanlığı tarafından, dile de getirilmişti. Fakat ne olduysa oldu son zamanlarda (2-3 ay evvel) durup dururken kyoto meclise girdi onaylanıcak falan dendi olumlu havalar esti???
Mevcut durumu bilmiyorum, sanıyorum net birşey çıkmadı.
Yılmaz Haksöyler
Kan Grubu: AB (+)

Post by Yılmaz Haksöyler »

abdullahesen wrote:İLERİDE SU SAVAŞLARI ÇIKABİLİR Mİ?
Mevcut savaş zaten su savaşıdır. Hocamız bunu yıllar önce de söylemişti.
Post Reply

Return to “Grafik”