Ahh Efendim

Başta hocaefendilerimiz olmak üzere büyük zatların tasavvuf tanımları, tasavvufun inceliğine dair yazılar, vs...
Post Reply
Eylül

Ahh Efendim

Post by Eylül »

Şeyh Aliyyül Havas (k.s.) şöyle diyor:

"Şuna da yemin ederim ki, müridler, Allah'ın dünyayı yarattığı günden yok edeceği güne kadar, mürşitleri huzurunda kor bir ateş üzerinde dursalar, ilahi huzur çevresine girebilmeleri için, yol gösterip engelleri izâle eden şeyhlerinin hakkını ödeyemezler."

İmam Şarani/ Uhudul Kübra
nisanur

Re: Ahh Efendim

Post by nisanur »

Keşke herkes de böyle düsünse, azıtmişlar bu söze kim bilir ne kulplar takar özlemcım, kısa ve öze yönelmişin eline sağlık diyorum .
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
Eylül

Post by Eylül »

Bu sözler anlayana ve kıymet bilene. Azıtmış olanlara Allah selamet versin, ne diyelim.
GÜLSEFA BEDİR

Post by GÜLSEFA BEDİR »

Esselamun aleykum forumda ki ilk yazım ve gozum ilk buraya takıldı... Bu konuda ben şunu bılır sunu soylerımki;bir mürid mürşidinı ne kadar cok sevse, onun için ne yapsa azdır... Çünkü hocamız hep soylerdı,dunyada babamıza ne kadar hurmet eder saygıda kusur etmeyız... Neden?cunku bize yol gosterıyor,imkan saglıyor,önumuzu acıyor...ama (allah uzun ömürler versin)bir gelıyor o da rabbine kavusuyor...yani ancak bu dunya için yardımı dokunuyor... Ama babamızdan daha cok deger verdıgımız hoca efendilerimiz,bize hem dunyada hem ahırette yol gosterıyor,yardım edıyor (inşaallah dua yerıne gecsin amin dıyelim)işte bu yuzdendırki hocanın cefası babanın sefasından iyidir... Vesselam...
Last edited by Nakşibendî on 08 Jan 2008, 10:41, edited 1 time in total.
Reason: Tümü büyük harf kullanmayınız.
PADİŞAH-I ALEM OLMAK BİR KURU KAVGA İMİŞ
BİR ALİME BENDE OLMAK CÜMLEDEN ALA İMİŞ...
Eylül

Post by Eylül »

GÜLSEFA BEDİR wrote:hocanın cefası babanın sefasından iyidir...
Post Reply

Return to “Tasavvuf Yolu Nedir?”