Cemaat

Post Reply
dergah
Kan Grubu: B (+)

Cemaat

Post by dergah »

Hükümetin son Özel Yetkili Mahkeme çıkışı sonrası Hürriyet yazarı Hakan 'Cemaat artık benim bildiğim cemaat değil' diye yazdı.

İşte Hakan'ın bugünkü o satırları

Benim bildiğim “Cemaat”...
- Cepheden savaş açmaz.
- Karşısındakinin kendisinden daha güçlü olduğunu hissettiği anda geri adım atar. - Baştan kaybedeceğini bildiği savaşlara girmez.
- Yekten mücadele yerine strateji uygular.
- İttifak ettiği unsurlarla kafa kafaya gelmez.
CEMAAT ARTIK BİLDİĞİM CEMAAT DEĞİL

Ancak son “Özel Yetkili Mahkeme” tartışmasında anladık ki... “Cemaat”, artık benim bildiğim “Cemaat” değil.

- Cepheden savaş açıyor.
- Geri adım atmıyor.
- Kaybedeceği baştan belli savaşa girişmekten kaçınmıyor.
- Taktik ya da strateji yerine mücadeleyi tercih ediyor.
- İttifak ettiği unsurla kafa kafaya gelme konusunda hiç çekinmiyor. Epeydir kafa yoruyorum. Nasıl oldu da... “Cemaat” stilini, yöntemini, konseptini bu denli radikal bir şekilde değiştirdi? İşi bilenlere soruyorum: Doğru dürüst bir cevap alamıyorum.
DİŞE DOKUNUR BİR CEVAP BULAMIYORUM

Kafası çalışanlara soruyorum: Dişe dokunur bir gerekçeye rastlamıyorum. Sonuç? “Nasıl oldu da böyle oldu?” konusu benim için esaslı bir muammadır. En azından şimdilik...
dergah
Kan Grubu: B (+)

Re: Cemaat

Post by dergah »

Başbakan'dan Gülen'e hasreti bitir çağrısı Türkçe Olimpiyatları kapanış töreni GÜLEN'E AÇIK MESAJ: BİTSİN BU HASRET Kardeşlerim gurbet hasrettir. Hasret, bedeli çok ağırdır. Biz şu vatanın hasreti ile yananları aramızda görmek istiyoruz. Gurbet aynı zamanda garipliktir. Biz garipliğe tahammül edemeyiz. Bu sıla hasreti artık bitmelidr. Bitsin istiyoruz. Doğrusu ben şu andaki hareketinizle bu hasretin bitmesi gerektiğin anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyelim. Ve bu anlamlı gecede kadim bir medeniyetin evlatları olarak Türkçe olarak sesleniyorum. Gurbeti bir kenara, hasreti bir kenara bırakalım diyorum. (Erdoğan hasretin bitmesi gerektiğini söylediği anda dakikalarca ayakta alkışlandı.)
Post Reply

Return to “Köşe Yazıları”