Abdullah Gül söyler, yen içinde kalır

Post Reply
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Usame Bin Ladin’in öldürüldüğüne dair haberlerin hemen ardından en dikkat çekici açıklamayı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptı.
Şöyle dedi Gül:
“Terör örgütlerinin başlarının sonu, eninde sonunda canlı veya cansız bir şekilde ele geçirilmektir. Dünyanın en tehlikeli ve sofistike terör örgütünün başının da bu şekilde ele geçirilmiş olması, herkese ibret vesilesi olmalı.Büyük memnuniyetle karşılıyorum.”
* * *
Soruyorum:
Şu cümlelerin sadece birini bile Ahmet Necdet Sezer söyleseydi, mesela Akit’inden Bugün’üne, Yeni Şafak’ından Star’ına “sağ muhafazakâr” gazeteler ne tür başlıklar atardı?
Ya da...
Kemal Kılıçdaroğlu, Usame’nin öldürülüşünün ardından sadece “memnun olduk” diye bir açıklama yapsaydı,mesela Ahmet Taşgetiren’inden Abdurrahman Dilipak’ına, Ali Bulaç’ından Hasan Karakaya’sına neler yazarlardı?
* * *
Çok görmeyelim: “Kol kırılır, yen içinde kalır” yaklaşımı, gettocunun mottosudur.

Ahmet Hakan
SECKİN

Re: Abdullah Gül söyler, yen içinde kalır

Post by SECKİN »

Getto diyerek aşağılamaya çalıştıklarından ziyade,Cumhurbaşkanını da gözden düşürme maksadı alenen belli olan bu yazıya-yazara itibar etmemek,prim vermemek gerek diye düşünüyorum..

"Siz ey imana ermiş olanlar! Yoldan çıkmışın biri size (yalan) bir haber getirirse, muhakemenizi kullanın; yoksa istemeden insanları incitir ve sonra yaptığınızdan pişmanlık duyarsınız... " HUCURAT/6 (M.Esed)

Hocaefendimizin üzerinde ayrıca önemle durduğunu bildiğim Hucurat süresinden bir uyarı..
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Yazarın ne kadar nokta nokta bir adam olduğunu bilsek de şu an SECKİN kardeşimizin yaptığı da yazarın verdiği örneklere bir örnek olmuş sanki.

Her ne kadar Ladin, Amerikanın besleyip büyüttüğü bir adam olsa da, belki böyle bir adam hiç olmadıysa da; sonuçta Ladin, İslam ile bağdaştırılıyor. Onun öldürüldüğü haberi, "Müslümanlara karşı bir zafer" addediliyor.

Cumhurbaşkanı ne lüzum vardı da böyle bir açıklama yapıyor. Bari sus, bir şey söyleme.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
SECKİN

Post by SECKİN »

Abdüllatif wrote:Yazarın ne kadar nokta nokta bir adam olduğunu bilsek de şu an SECKİN kardeşimizin yaptığı da yazarın verdiği örneklere bir örnek olmuş sanki.

Her ne kadar Ladin, Amerikanın besleyip büyüttüğü bir adam olsa da, belki böyle bir adam hiç olmadıysa da; sonuçta Ladin, İslam ile bağdaştırılıyor. Onun öldürüldüğü haberi, "Müslümanlara karşı bir zafer" addediliyor.

Cumhurbaşkanı ne lüzum vardı da böyle bir açıklama yapıyor. Bari sus, bir şey söyleme.
Cumhurbaşkanının açıklaması sosyolojik olarak tahlil edilebilir elbette..yalnız;

"Abdullah Gül,Ahmet Taşgetiren,Abdurrahman Dilipak,Ali Bulaç,Hasan Karakaya."
Bu isimlere münferit olarak değil de ortak paydaları ile bakıldığında yazarın gün ışığı gibi ayan olan amacına hangi gerekçe ile hizmet edildiğini anlayamadığımdan yapmıştım o uyarıyı..

Ama ben gün itibari ile buradaki gerekçeleri anlamaktan çok uzağım zaten..
Post Reply

Return to “Köşe Yazıları”