Hocamız ile ilgili taptazecik bir olay

M. Es'ad Efendi hakkında bilgiler, hatıralar, vs.
Halil Necati

Re: Hocamız ile ilgili taptazecik bir olay

Post by Halil Necati »

fatmavar wrote:Hocamızın kabrinin hizmetinde bulunan amcamız olmasın??? tarife uyuyor zira...
siz yazınca hemen düşünmüştüm, hatta dergah bey ile de görüştüm, olabilir dedik.. çünkü benzemek ayrıdır, görüldüğünde onu hatırlatması anımsatması ayrıdır.. dergah beye de ilettim dedim belki Rh.A Hocamıza benzemiyor da olabilir, fakat görüldüğünde andırıyor hatırlatıyor olabilir dedim.. tarife de uyuyorsa Allah-u alem..
fatmavar wrote:materyalist değil, realist diyelim, ihtimal dahilinde diyelim, mümkün müdür? -evet, mümkündür diyelim
ihtimal dahilindedir, mümkündür, olabilir..
fatmavar wrote:Materyalist olsaydık mürid olmaya kasdetmezdik...
yalnız yanlış anlama olmuş galiba veya ifade etme, Abdüllatif bey size materyalist dememiş, belki ifade etmek istediğini yanlış bir kelime kullanarak ifade etmiş..
fatmavar wrote:hem orada görülenin hocamız (rh.A) olmaması onun makamına şüphe getirmez, sıkıntı olmasın...
elbette makamına şüphe getirmez.. fakat böyle olağanüstü bir hadisenin Allah'ın izniyle olabileceği de şüphe götürmez.. siz söyledikten sonra benim kanaatimde sizin ki yönünde; şimdi yeri gelmişken söyleyeyim, şu veya o değil de asıl bu ve buna benzer sorunlar çıkabileceği için böyle şeylerin anlatılması uygun olmayabiliyor. çünkü Allah korusun insanların içine bir şüphe gelir tereddüt hasıl olur, hiç böyle şey olur mu der veya hemen gördüğü başka kimsedir diyerek kestirip atarsa mesela, o zaman tabi çok büyük yanlış yapmış olur okuyan kimse, işte o yüzden denmiş ki insanlara akıllarının ereceği kadar söyleyin..
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

fatmavar wrote:materyalist değil, realist diyelim, ihtimal dahilinde diyelim, mümkün müdür? -evet, mümkündür diyelim. Materyalist olsaydık mürid olmaya kasdetmezdik...
Ben de görülen kişinin büyük ihtimal hocaefendimiz olmadığı düşüncesindeyim. Ancak bazen bazı kimseler böyle şeylerden ziyadesiyle şevk duyuyor olabiliyor.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Sami
Kan Grubu: A (+)

Post by Sami »

İnşallah gören arkadaşların hidayetine vesile olur ve muhterem hocaefendimizin muhabbetine nail olurlar.

Acizane cümleten bu kapının paspası, böyle muhteremlerin ayağının tozu olma arzusuyla..

Es-selamü aleyküm

(İlk mesajımdır, ve's selam)
Post Reply

Return to “Prof. Dr. M. Es'ad Coşan Rh.A”