Tanışmayı isterim..

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Post Reply
idincer
Kan Grubu: 0 (+)

Tanışmayı isterim..

Post by idincer »

Herkese hayırlı geceler..
Arkadaşlar değerli vakitlerinizi kullanmak istememe rağmen bir konuda çok yanlız kaldığım için sizler bu konyu açmak durumunda kaldım .Okuma ve cevaplama nezaketinize şimdiden teşekkür eder,haklarınızı helal etmenizi isterim .
Ben yaşadığım şehir olan izmir ( Karşıyaka) de,dinimiz üstüne olan,konuşup birşeyler paylaşabileceğim,kendime bu konuda manevi birşeyler kazandıracağım hiçkimseyi bulamıyorum .Bu belki benim hatamdan ya da yaşadığım çevreden kaynaklanıyor olsada gitmiş olduğum camii cemaatlerinde tanışmış olduğum büyüklerim çok iyi insanlar olsalarda,unlarını elemiş eleklerini asmış kimseler.Onlardan bazı şeyleri tam anlayıp öğrenemiyorum ..Örneğin tarikat-tasavvuf-cemaat konularında ben neye mensubum , kime tabi olmalıyım, bu dünyada yaşayan büyüklerimizden kimi rehber edinmeliyim ..Gerçekten Bu konularda bende çevremde çok yetersiz kalıyor.İnanın kimseyi kırmak istememe rağmen bişeyi dürüstçe söylemeliyim ki bazen bilgi aldığım kimseler ve yayınlar çok ters şeylerde aktarıyorlar.Bir bakıyorum bir tarafta ömer öngüt çok iyi iken bir tarafta nurcular çok kötü oluyorlar.Hakikat yayınlarını okuyorum nurculara narcı-süleymancılara paracı diyerek dergi çıkarıyorlar..Bu farklar neden ,hangisi hak tarikat..Daha fazla uzatmadan sizlerden isteğim beni bu konularda aydınlatıcak eserler yada en önemlisi izmirde bu konuda dostço sohbet edebileceğim kimselerle irtibata geçmeme vesile olabilirmisiniz...Allah yar ve yardımcınız olsun ...Es selamun aleyküm
seyir

Re: Tanışmayı isterim..

Post by seyir »

Sa,

Kıymetli kardeşim

"Ana esasımız, birinci esasımız, Kur'an-ı Kerim'e ve sünnet-i nebeviyyeye tebeiyyettir. Yâni Kur'an'a bağlıyız, Peygamber Efendimiz'in sünnet-i seniyyesine mutâbık ve tâbî olarak yaşıyoruz. Kur'an'ın dışında, Peygamber Efendimiz'in sünneti dışında her şeyden Allah'a sığınırız. Kur'an yolundayız, Peygamber Efendimiz'in sünneti yolundayız, itikaden ehl-i sünnet vel-cemaat itikadı üzereyiz. Ehl-i sünnet itikadı dışındaki sapık ve aşırı, eğri ve bozuk yollardan da Allah'a sığınırız." Mahmud Es'ad Coşan(rha)
Yazının tamamı için (yolumuzun esasları) http://www.gucduvani.com/forum/viewtopi ... =180&t=160
Bu yazıyı okumanızı tavsiye etmekle birlikte;

İzmirde ahlak çevre ve kültür derneği var AKÇEV. internet sitesinin (http://www.akcev.org.tr/) iletişim bölümünü kullanarak dernek yetkilileri ile irtibata geçebilir, bilgi alabilir, bölge olarak sana daha yakın olan kardeşlerimizle görüşebilirsin inş.
idincer
Kan Grubu: 0 (+)

Re: Tanışmayı isterim..

Post by idincer »

Tüm yardımlarınıza ve verdiğiniz emeklere çok teşekkür eder bu hayır kapınızın her daim açık kalmasını dilerim ..Allah razı olsun ..
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”