Sincan’da bir belediye başkanı

Post Reply
Halil Necati

Post by Halil Necati »

İktidar partisinin, yani AKP’nin seçim öncesi bir yerlerden bulup getirdiği, “adayınız budur” dediği, muhterem zat, seçimi kazandı ve belediye başkanı oldu...
Ben Sincan’da ikamet etmekteyim... Mahallemin ismi YUNUS EMRE...
Belediye başkanımız kimdir? Maalesef tanımam... Bugüne kadar hiçbir mahalleli yüzünü görmemiş...
Olsun!..
İyidir, güzeldir, “olsun” amma bir insan görmediği, bilmediği yerleri uzaktan kumanda ile mi idare eder?
Rivayete göre sayın başkan: “Ben isteyerek gelmedim... Getirdiler ve idare şeklim böyledir” diyormuş...
Getiren kim?
Kim olacak, Sayın AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan...
Sadete gelelim...
Evim Harikalar Parkı yanındadır... Mahallemizin yeşil alanı öyle çok ki, memnun olmamak imkânsız... Giden başkan Hasan Bey tarafından yapılan parklar bugün mezbelelik...
Sulama yok...
Fıskiyeli havuzların tesisatları sökülmüş, kuru bir mezar gibi duruyorlar...
Temizliği yapılmıyor, çünkü işçiler çekilip gitmişler...
İbre yapraklı park ağaçları neyse ne, amma düz yapraklı ıhlamurlar, dişbudaklar, iğde, akasyalar, ak ağaçlar kurumaya yüz tuttu...
Gezeriz vaktimiz oldukça arkadaşlarla...
Çünkü park içinde yürüyüş yapmak için gidiş-geliş 1000 metre boyunda yollar var...
Bu parklar Ankara su kıtlığı çekerken özel tankerlerle her gün sulanırdı... Şimdiyse çimler kuruyor, çimler...
Parkların hepsinde susuzluktan çimler kururken arsız yabani dikenler ben diyeyim 50 santim, siz görün 1 metre boy attılar...
Ne çimler biçildi bu sene, ne de zararlı otlar ayıklandı...
Yahu bunca teknik adamlar nereye gittiler?
Sular o kadar çok ki halk nimet telakki ediyor, fakat belediye başkanı fıskiyeli muslukları dahi açtırmıyor...
Peki onları niye yaptırmıştı eski görevliler?
Herhalde, bizden sonra gelecekler tinercilere mekân olsun diye değil, vatandaş faydalansın diye...
Ben partici değilim...
Giden başkan da AKP’li idi, gelen de AKP’li...
Biri en geç 3 günde bir ilgili müdürleriyle gelir, kontrol eder, eksiklikleri tamamlardı...
Bu muhterem zatı gören, bilen yok...
Birisi 500 metre uzunlukta, 100 metre genişlikte yeni park yaptırıyor, bilimum su tesisatlarını çektiriyor, yollarını parke ve kırmızı kum ile dizayn ediyor, yerli ve ithal ağaçlar diktiriyor parklara... Bir diğeri çöp kovalarında biriken çöpleri dahi aldırmıyor...
Zaten çalı şekline dönmüş dikenli otların kapladığı parklar, içine girilmez olmuştur...
AKP Genel Başkanı, yani Recep Tayyip Erdoğan zannediyor ki, benim Türkiye’deki illerin % 80’inden daha fazla nüfusu olan Sincan ilçemde çalışan bir belediye başkanım var...
İnanmayanlara diyorum ki:
Sincan Ankara’nın metropol ilçesidir... Bu yazı yayınlandığı tarihte gönderin bir heyet ve yerinde görsünler durumu...
Ne oluyor Başkan diye sorarsanız, muhtemelen yaptığı hasarı tamir etmeye kalkışır... Ne var ki bir-iki günde düzene konulacak basitlikte değildir...
Beni okuyanlar iyi bilirler...
Bugüne kadar şehircilik konusunda yazı yazmamıştım... Maalesef her gün kalktığımda görmek mecburiyetim var, içimden kan gidiyor manzaraya baktıkça...
Yeşili sevmeyen bir belediye başkanımız varmış...
Varmış diyorum, çünkü yüzünü gören yok buralarda...
Sahi bu adamı niye tercih ettiniz, niye gönderdiniz Sincan’a?
Ceza vermek için başka bir yol bulamadınız mı?
Yazık... Hem de çok yazık...
=================
Anlaşıldı bu yaz bizi yakacak,
Cadde, sokak, meydan, her yer kokacak,
Birinin yaptığı güzel yerleri,
Anlaşıldı, bir diğeri yıkacak...

Abdurrahim Karakoç - Vakit
http://www.habervaktim.com/yazar/23779/ ... skani.html
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Sincan’da bir belediye başkanı

Post by Abdüllatif »

Ben arada görüyorum başkanı. Arada da bilgisayarına bakım falan yapıyoruz Bilgi İşlem olarak. :D
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Post Reply

Return to “Köşe Yazıları”