Ava çıkan vatandaş...

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Halil Necati

Ava çıkan vatandaş...

Post by Halil Necati »

S a bu haberi eklememin nedeni; çeşitli vesilelerle dağ, orman vs. yerlere giden kardeşlerimiz lütfen dikkatli olsunlar, özellikle araçlarından uzaklaşacaklarsa; yürüyüş, tırmanış vs. yapacaklarsa, bununla beraber bulundukları muhit ormanlık, ıssız, dağbaşı vs. ise yanlarında mutlaka kendilerini koruyacakları tüfek, tabanca olmalı, bunlar olmazsa büyükçe bir bıçak, sağlam bir sopa bulundurmalılar. Çünkü anadolu'da çoğu yerde kurt'a rastlanabiliyor, ormanlık bölgelerde karadeniz boyunca iç kesimlere ininceye kadar yaban domuzu olabiliyor, köpek sürüleri olabiliyor, hertürlü vahşi hayvan olabiliyor. Güneydoğuda yılan ve akrep olabiliyor. Hiç tahmin etmediğiniz bir yerde bir maymunla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. En iyisi bilmediğimiz bir yere gitmememiz. Bilen birisi varsa bize rehberlik edecek o zaman olabilir. Her zaman dikkatli olmamız lazım. Tabi bazen tüfekte fayda vermiyor aniden saldırıya uğrayabiliyor insan. Biz bazen soruyoruz kurt vs. var mı olabilir mi falan diye, bize şimdiye kadar hiç görmedik deseler bile biz yine de temkinli davranıyoruz. Yol kenarları, arabanızın yanı emniyetlidir, fakat arabadan yoldan uzaklaştıkça ıssızlıkta, tehlikede artar. Özellikle ormanlık alanlarda çok dikkatli olmalıyız. Yeri gelmişken kardeşlerimize böyle bir uyarıda bulunmak istedim.

Ava çıkan vatandaş ayı tarafından avlandı

Siirt merkeze bağlı Doğan köyünde avlanmak için dağlık araziye çıkan bir vatandaş, ayının saldırısına uğradı.

Edinilen bilgiye göre, Siirt Doğan köyünde iki gün önce avlanmak üzere araziye çıkan Selim Benek, bölgede yaşayan bir boz ayının saldırısına uğradı. Saldırı sonucunda ağır yaralanan Benek, köylüler tarafından ayının saldırısından kurtarıldı. Köylülerin Jandarma'dan yardım talep istemesi üzerine olay yerine helikopterle gelen sağlık ekibi, Benek'i önce Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Komutanlığı'na, oradan da ambulansla Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bacağında derin bir yara olan Benek'in yapılan müdahale sonucu, hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

(CİHAN)
http://www.habervaktim.com/haber/113428 ... landi.html
Post Reply

Return to “Türkiye”