Peygambere Susamak

Forumda uygun kategori bulamadığınız yazılar...

Moderators: VYZ, Leyla Hanne

Post Reply
Halil Necati

Peygambere Susamak

Post by Halil Necati »

Peygambere Susamak

Bir genç Allah dostlarından birine giderek: "Ben peygamberi rüyamda görmek istiyorum. Ne yapmam gerekir?" demiş. O zat ise bu olayın kalple ilgili olduğunu, kalbin temiz tutulması gerektiğini belirtir.

Genç laf dinlemez ve bir hocaya gider. Hocaya isteğini anlattıktan sonra hoca şöyle cevap verir: "Çarşıya git. Bir kilo balık al. Balığı bolca tuzla ve pişir. Sonra afiyetle ye. Üzerine su içmeden yat. O zaman peygamberi rüyanda görürsün"

Genç şaşırmasına rağmen bu işte bir hikmet olduğunu düşünerek hocayı dinler. Çarşıya gidip balığı alır, bolca tuzlar ve yiyip yatar. Susuzluğundan olsa gerek genç adam rüyasında büyük şelaleler ve çeşmeler görür. Nereye baksa su vardır.

Sabah kalkınca ilk işi bir testi su içmek olur. Hemen ardından kalkar ve hocaya gider. Hocaya durumu izah ettiğinde hocanın verdiği cevap manidardır:

"Tamam evladım! İşte sen rüyanı görmüşsün. Neye ne kadar susarsan rüyanda onu görürsün. Eğer sen peygambere gerçekten susasaydın, şelaleler sular yerine onu görürdün"
_Zişan_

Re: Peygambere Susamak

Post by _Zişan_ »

Rabbim Efendimiz (sav)'i dünyada rüyalarımızda görmeyi ahirette de onunla beraber olmayı nasip etsin.amin.
Hak kulundan intikàmın yine kul ile alır,
Bilmeyen ilm-i ledünnü onu kul yaptı sanır.
Cümle işler Hàlik'ındır, kul eliyle işlenir;
Hakk'ın emri olmaz ise, sanma bir çöp deprenir.
galesiz
Kan Grubu: B (+)

Re: Peygambere Susamak

Post by galesiz »

Acaba rüyamızda bize büyük bir sorumluluk verse bir daha görmek istermiyiz?
Allah onun yolunda sapmadan gitmeyi nasib eylesin.
”Ağızların tadını kaçıran ölümü sık sık hatırlayınız” Hadis-i Şerif
Yarım somunun var mı? Bir ufak da evin?
Kimselerin kulu kölesi değil misin?
Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya?
Keyfine bak: en hoş dünyası olan sensin. Hayyam
Post Reply

Return to “Diğer Konular”