Bunlar da 'açılım' yemekleri - MİZAH

Seviyeli latife ve fıkralar...
Post Reply
halil

Bunlar da 'açılım' yemekleri - MİZAH

Post by halil »

Arap Aşı (Arabaşı), Arnavut Ciğeri, Boşnak Böreği, Çerkes Mantısı, Çingene Palamudu, Fellah Köftesi, Gürcü Pilavı, İtalyan Pizzası ve Spagettisi, Kürt Böreği, Kürt Köftesi, Laz Böreği, Papaz Yahnisi, Rumeli Çorbası, Rus Salatası, Şambali Tatlısı, Tatar Böreği.

Hükümetin, toplumun tüm kesimlerini kaynaştırmak için başlattığı “demokratik açılım” çabaları sürerken Habervaktim Araştırma-Karıştırma Servisimiz de boş durmayarak Türkiye mozayiğini oluşturan tüm renklerin kendi mutfaklarına özgü ürünlerini araştırdı.

İşte bugünlerde iyice kıymete binen ve restoranlarla lokantaların menülerine mutlaka aldıkları “açılım mutfağı ürünleri”

ÖNEMLİ NOT: Bu listeyi lütfen iftardan sonra okuyunuz.

Arap Aşı (Arabaşı), Arap Kadayıfı, Arap Saçı Salatası, Arnavut Böreği, Arnavut Ciğeri, Arnavut Yahnisi, Aşure, Boşnak Böreği, Boşnak Usulü İsli Et, Brüksel Lahanası Sarması (Avrupa Birliği'ni çağrıştırdığı için), Çerkes Böreği, Çerkes Mantısı, Çerkes Tavuğu, Çiğköfte, Çingene Baklavası, Çingene Palamudu, Fellah Köftesi, Fransız Francalası, Girit göçmenlerinin getirip yaygınlaştırdığı tüm otlar, Gürcü Pilavı, Halep Burma Tatlısı, İmambayıldı, İtalyan Pizzası ve Spagettisi, Kübbülmüşviye, Kürt Böreği, Kürt Köftesi, Laz Böreği, Mafiş Tatlısı, Maklube, Malta Eriği (Yeni Dünya), Namaz Dolması, Osmanlı Çileği, Papaz Eriği, Papaz Yahnisi, Pırasa Yemekleri (Arnavutlar'ın milli yemeği olarak bilindiği için), Rumeli Çorbası, Rus Salatası, Saray Helvası, Sultanahmet Köftesi, Şam Böreği, Şambali Tatlısı, Şambaba Tatlısı, Tatar Böreği, Tekke Çorbası ve Yeni Dünya Kebabı.

Rıfat Yörük/Habervaktim/Mizah

http://www.habervaktim.com/haber/83987/ ... mizah.html
Post Reply

Return to “Latîfe ve Fıkra”