Habervaktim'den müthiş Ramazan testi-MİZAH

Seviyeli latife ve fıkralar...
Post Reply
halil

Habervaktim'den müthiş Ramazan testi-MİZAH

Post by halil »

Her yıl Ramazan ayında bazı gazete ve televizyonlar ‘irticai haber' avına çıkarak, ‘Oruç tutmadığı için dövüldü', ‘Mini etekli diye kezzap döküldü' ‘Kamu kurumlarında öğlen yemeği yasağı' gibi gelenekselleşen haberlerini vizyona sokarlar. Bu kez biz onlardan önce davranarak foyalarını meydana çıkardık

İşte size Habervaktim farkıyla hazırlanmış bir Ramazan testi;

1-) Ramazan başlar başlamaz ilk irtica haberini hangi medya kuruluşu yapacaktır?

a-) Show TV b-) Ulusal Kanal c-) Cumhuriyet d-) Sözcü e-)Kanal D

2-) Bu ilk haber hangi başlıkla yayınlanacaktır?

a-) “Oruç tutmadığı için dövüldü” b-) Mini etek giydiği için bacağına kezzap atıldı c-) Hem oruç tutuyor hem mankenlik yapıyor: İşte çağdaş müslüman d-) Orucu başına vurunca üç kişiyi silahla vurdu e-) Oruç ağzıyla kuş tuttu

3-) “Sakız çiğnemek ve yüzmek orucu bozar mı?” sorusunu ilk hangi “Ramazan Sayfası” dillendirecektir?

a-) Hürriyet b-) Milliyet c-) Vatan d-) Posta e-) Cumhuriyet

4-) “Ramazan'da kapatılan yemekhane” türü haber ilk olarak hangi ilimizde yapılacaktır?

a-) Ankara b-) Konya c-) Kayseri d-) İstanbul e-) Yozgat

5-) Bu tür haberlerle karşılaşan dindarların tavrı ne olmalıdır?

a-) Zaten bu yayın organlarını takip etmediğim için sorun yok b-) Allah ıslah eylesin c-) Dinime karışan bari Müslüman olsa d-) Ramazan'ın getirdiği huzur ortamını kimse bozamaz e-) Elalarını elalarını….

NOT: Cevaplar bayramdan sonra verilecek, bu testi ciddiye alıp üşenmeden doğru şıkları yollayanlar yerilecektir.

Rıfat Yörük/Habervaktim/Mizah

http://www.habervaktim.com/haber/83042/ ... mizah.html
nisanur

Re: Habervaktim'den müthiş Ramazan testi-MİZAH

Post by nisanur »

Takib edenler düşünsun izleyenler düşünsun,hala uyanamayanlar düşünsun, görüpte tepki gösteremeyenler düşünsun biz oruc tutacağız insallah .
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

artık pek kimseninde ilgisini çekmiyor diye düşünüyorum,komik duruma düşüyorlar.
rahil
Kan Grubu: 0 (-)

Post by rahil »

Evvel zamanda, hac kurban zamanına denk geldi diye haber yapmıştı bir gazete.
''Bu yıl kadir gecesi ramazana denk geldi ''diyede bir haber çıkabilir.Nede olsa her günün kadrini bilen bir medyanın hakim olduğu ülkede yaşıyoruz. :shock:
Post Reply

Return to “Latîfe ve Fıkra”