Zikir Dersi

Başta hocaefendilerimiz olmak üzere büyük zatların tasavvuf tanımları, tasavvufun inceliğine dair yazılar, vs...
rana125
Kan Grubu: A (-)

Re: Zikir Dersi

Post by rana125 »

intisablı olmayan bunu yapamaz

Son bir cümle daha.Yukarıdaki yazmış olduğunuz yazı bana ait değil.Dikkatinizi çççççççççççekerim.
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Aslında bu konu başlığı altında ne yazılabilir, kim ne söz söyleyebilir..
Kardeşlerimiz hemen cevab yazmaya başlamışlar..
Merak ediyorum, acaba kardeşlerimiz bu yazıyı baştan-sona okudular mı? Veya nasıl okudular da cevap yazmaya başladılar..

Yani kardeşlerimiz bu formu niçin kurdular?

Karşılıklı münazara-tartışma yeri değil kesinlikle burası..

Ve en başta da kimse konulara cevab yazmış olmak için yazı yazmasın!..
rana125

Post by rana125 »

Ben çok üzüldüm ama Halil Necati kardeş. Sizce de fazla sert değil mi? Nakşibendi kardeşinizin açıklaması.
"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir? Bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra" Mevlana C. Rumi (ks)
rana125

Post by rana125 »

Cevap yazmış olmak için mesaj atmıyorum Halil Necati kardeş. Boş yere suçlandığımı gördüğüm için üzüldüm ve kendimi tabiki savunacağım.
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Anlaşılıyor ki Rana kardeşimiz hızını alamamış..
Yalnız ben çok üzüldüm..
Rana kardeşimizin halinden anlaşılıyor ki; çok kırılmış..
Dediğim gibi hayırlara vesile olsun diye kurulduğuna inandığımız bir forumda; ben hiç yakıştıramadım..
Ayrıca yanlış anlaşılmasın diye de söyleyeyim, M. Emin kardeşimiz bu konu'ya cevap yazmakla hiç mi hiç iyi etmemiş..
Varsın forumumuz pasif kalsın, ziyaretçisi olmasın velev ki hiç kimsenin kalbi kırılmasın, gönlü incinmesin..
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Kusura bakma ama ben daha foruma yeni girdim daha cevapların tamamını okumadım bile..
Hepsini okuyup ona göre değerlendirme yapabilirim..
Halil Necati

Post by Halil Necati »

yani yazdıklarımı da üzerine alınmış Rana kardeşimiz..
Halbuki kastedilen o değil..
Halil Necati

Post by Halil Necati »

mehmetemin wrote:bilmeyan arkadaş yokturda olabilir belki bu zikir dersini uygulayacak olan bir kardeşimiz çıkarsa yetkili bir şahıstan ders tarifi alması lazım belirtmiş olalım
yani ne diyelim, göz yaşlarıyla okunacak bir yazının ardından böyle bir cevap yazmış kardeşimiz..
olmamış maalesef..

Yani Tasavvuf'un özünde de bu yok; öyle şeyler yazılmış ki, yorumları okuduğumuzda zaten Tasavvufi çizginin dışına çıkmış oluyoruz..
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Sa
Rana kardeşim 'intisablı olmayan bunu yapamaz' sözünü mehmetemin bey söyledi ve nakşibendi ona cevap yazdı size değil. Yani o noktayı galiba yanlış anladınız.
rana125

Post by rana125 »

Anlaşılıyor ki Rana kardeşimiz hızını alamamış..
Yalnız ben çok üzüldüm..
Rana kardeşimizin halinden anlaşılıyor ki; çok kırılmış..
Dediğim gibi hayırlara vesile olsun diye kurulduğuna inandığımız bir forumda; ben hiç yakıştıramadım..
Ayrıca yanlış anlaşılmasın diye de söyleyeyim, M. Emin kardeşimiz bu konu'ya cevap yazmakla hiç mi hiç iyi etmemiş..
Varsın forumumuz pasif kalsın, ziyaretçisi olmasın velev ki hiç kimsenin kalbi kırılmasın, gönlü incinmesin..
Halil Necati

Sağolun Halil Necati kardeş. Bu açıklamanız beni çok sevindirdi. Allah razı olsun... :)
rana125

Post by rana125 »

Kusura bakma ama ben daha foruma yeni girdim daha cevapların tamamını okumadım bile..
Hepsini okuyup ona göre değerlendirme yapabilirim..
Halil Necati

Allah rızası için okuyun ve bir değerlendirme yapın.

Selametle kardeş...
Halil Necati

Post by Halil Necati »

Es-selamu aleykum!..

Tabi ben de kırıcı olmak istemiyorum, bazı şeyleri açıkça dile getirmek istemiyorum..

Ve yönetici kardeşlerimizden de ricamız bu yazılanları kaldırmasınlar da ibret olarak kalsın..

Şunu hemen belirteyim ki; alıntı yazılar ile forumu doldurup-taşırmak, şu şahit olduğumuz manzaradan çok daha evla ve a'la'dır!..

Kardeşlerimiz; yazdıklarına dikkat edecek, yazıları baştan-sona okuduktan sonra cevap verecek, seçtiği kelimelere özen gösterecek, ne kıracak! ne de kırılacak!..

Bundan sonra tartışmaya girilmesin, baktınız iş tartışmaya gidecek o zaman da Allah için susun!

Son olarak kardeşlerimiz birbirlerine kırılmasın ve gücenmesin..

Başlatılmış olan bu hayır yarışını, Allah için, bütün gücümüzle, herşeye rağmen devam ettirelim!!!
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Sa.
Rana kardeşim lütfen üzülmeyin.Bir daha sorulara cevap yazmayacağım şeklindeki sözünüzü de geri alın.Sonuçta hepimiz burada birbirimizden istifade edeceğiz.Nakşibendi'nin de size karşı bir kastı olduğunu düşünmüyorum.Bu bir üslüb meselesi.Lütfen ağlamayın.Katılımlarınızın ve paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz.
Allah'a emanet olun...
Gucdüvânî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Post by Gucdüvânî »

Aleyküm Selam Değerli Kardeşler;
Lütfen paylaşım ve tartışmalarımızda biraz daha sakin ve birbirimizin kardeş olduğu düşüncesiyle hareket edelim. Unutmayalım ki; konuştuğunuz konu tasavvufun en önemli gayelerinden biri kardeşliktir...
Bunun bilincinde olup; hareket etmek temennisiyle...

Gerekli yerlere gerekli uyarılar yapılıp; kardeşçe hareket etmek vurgulanacaktır...
Kimsenin üzülmesine ve kendini birşeyler geri çekmesine gerek yok.
Vesselam
rana125

Post by rana125 »

As Gümüşhanevi kardeş.Allah razı olsun güzel düşüncelerinizden.Hizmette beraberiz inş.

Selametle kalın... :)
Post Reply

Return to “Tasavvuf Yolu Nedir?”