YÖK Katsayıyı Kaldırdı

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Mansur
Kan Grubu: A (+)

YÖK Katsayıyı Kaldırdı

Post by Mansur »

Yüksek Öğretim Kurulu'nun bugün yapılan toplantısında meslek liseleri önünde en büyük engel olan katsayı uygulamasını kaldırdı. Meslek liseleri ve imam hatip liselerinin önü açıldı !

http://www.haber7.com/haber/20090721/YO ... ldirdi.php
- -- --- ---- -----
Leyla Hanne

Re: YÖK Katsayıyı Kaldırdı

Post by Leyla Hanne »

Çok değişik bir sistem bekliyor seneye girecek olanları. Katsayı engeli de aşıldı gibi.Ne diyelim Allah kolaylık versin herkese.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

bu öss giriş sistemi her sene bir değişikliğie uğrar.yani bu kadar önemli bir sınav hakkında bu kadar kararsızlık sistemsizlik olmaz.

katsayı meseleside işin ayrıca bir boyutu idi,devlet okulları arasında adaletsizliğe yol açıyor ve fırsat eşitliğini bozuyordu.nitekim bunun sebebi sen öyle yaparsan ben böyle yaparım gibi tamamen ideolojik takıntılarla yapılan bir işlemdi.ama türkiyenin bu sarkaç siyasetinden kurtulması lazım.

eğitim sisteminin kreşinden ,doktorasına tamamen gözden geçirilmesi gerekir.
asım

YÖK Katsayıyı Kaldırdı

Post by asım »

Abdullatif wrote:
........ wrote:çok tanınan bir akademisyen değil icraatlarını takip edeceğiz. ama çok fazla birşeyler beklemediğimi söylemeliyim. başörtüsü konusunda falan bir açılım olacağını sanmıyorum. sadece önceki başkanların aksine üslup yumuşar ve tarafçılık son bulabilir.
İnşaallah hayırlısı olur.
Üniversitelerin tek sorunu başörtüsü değil. Bunu da çok iyi biliyoruz. Bilimsel bir atılım lazım. Torpiller, şunlar bunların önüne geçilmeli.

Üniversitelerin kalitesi yükselmeli.
Abdullatif ağbinin duası kabul olmuş gözüküyor. "Bilimsel atılımlar/torpiller, şunlar, bunların önüne geçilmesi/üniversitelerin kalitesinin yükselmesi". hepsi ile ilgili olumlu emareler var.
Abdullatif ağbiden dualarının devamını diliyoruz. Hele şimdi yediği-içtiği-kullandığı-sarfettiği hep helalden bir halde iken. (Bu, evvelce öyle değildi demek değil tabii ki.)

"Allah'ım! Dinine/yoluna düşman ve/veya kayıtsız olan, sahasında yetişmiş nice başları yoluna hizmetkâr kıl!"
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
Kullanıcı001

Post by Kullanıcı001 »

Katsayı adaletsizliğinin kalkmasına çok sevindim (bir düz lise mezunu olarak). İnşallah diğer bütün haksızlıklar (kamusal alan vs.) kalkar, ülkemiz güllük gülistanlık olur.
Bu arada, bilimsel atılımlar, doktora vs. konuşulmaya başlandı. Yoksa içimizde (forumumuzda) bilim adamları mı var?
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

Yani bu karar heralde hepimizi sevindirmiştir. Ancak İhl eğitimini şartlar yüzünden yarı da bırakmak zorunda kalmış biri olarak (nefis diyoruz buna kısaca) biraz da olsa üzüldüm ve gıpta ile bakıyorum yeni kardeşlerimize.

Hayırlı mubarek olsun. İnşaAllah çok değerli kardeşlerimiz yetişir bu vesile ile.

YuSUFÎ Es'ad
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
maneviyat

Post by maneviyat »

Bu habere sevindik hayırlı olsun inşallah.
mehmetemin wrote:bu öss giriş sistemi her sene bir değişikliğie uğrar.yani bu kadar önemli bir sınav hakkında bu kadar kararsızlık sistemsizlik olmaz.

eğitim sisteminin kreşinden ,doktorasına tamamen gözden geçirilmesi gerekir.
Katılıyorum ama yeni öss giriş sistemi daha iyi olmuş gibi geldi bana :)
Post Reply

Return to “Türkiye”