Es'ad Coşan ismini kaldırmak istiyorlar..

ervanur
Kan Grubu: A (-)

Es'ad Coşan ismini kaldırmak istiyorlar..

Post by ervanur »

http://www.atlantikasabasi.net/

Kıymetli kardeşlerim;
Bu kasabanın şadırvanında hocaefendimizin ismi yazılıymış. Son seçimlerde seçilen malum partili belediye kaldırmak için anket yapıyor..

SİTENİN ALTINDA ANKET VAR
Mutlaka HAYIR oylarını verelim..
Ya HUU
Kan Grubu: 0 (+)

Re: Es'ad Coşan ismini kaldırmak istiyorlar..

Post by Ya HUU »

Oy verdim ama şuan ne yazıkki 54 e 104 evet oyları önde. Mail atalım inş tanıdıklarada.
Düşüncelerine dikkat et ki; sözlerin olur.
Sözlerine dikkat ki; davranışların olur.
Davranışlarına dikkat et ki; alışkanlıkların olur.
Alışkanlıklarına dikkat et ki; kaderin olur...
ervanur

Post by ervanur »

Evet malesef öndeler ama oy sayılarındada değişme olmuyor. Ayrıca sitede hocamız ile ilgili yazılanlarda hiç hoş değil oy oranında değişme olmasa da tüm tanıdıklarımıza iletelim.

Birde reklam panolarını protesto ediyorum sitesindede imza sayısı düşük geldi bana. Tüm ailemiz için imzalayalım lütfen..
mehmetemin

Post by mehmetemin »

halkına,alimine düşman insanlar işte bu tip işlerle uğraşırlar.hatta işi hakaret boyutuna getirmişler.

eğer değiştirilerse dava açma yoluna gidilebilir.bu kişiler resmen kasıtlı ,ideolojik düşmanlık içindeler.fakat site zaten şahsi bir site belediyenin değil,belediyeninde bu yönde bir girişimi yok,birileri böyle bir girişimde bulunması için kendilerince kamuoyu yapmaya çalışıyor.belediyede chp ye geçmiş.ama cesaret edeceklerini sanmıyorum,yetkileri bile hukuken olmayabilir ,takip etmek lazım.

şunuda demedende geçemeyeceğim,belediye seçimlerinde çok dikkatli davranmak lazım,muhafazakar adaylara destek vermek lazım.çeşitli sebeplerle belediyeler bu zihniyette insanlara geçerse ne sıkıntılar çıkıyor.burası küçük kasaba ,istanbul ,ankara gibi şehirlerde olsa daha bakalım nasıl sıkıntılar çıkar.
nisanur

Post by nisanur »

Bende oy verdim gruplara da yoladım ,Kiymet bileblseler keşke ..
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
ziyaret
Kan Grubu: B (+)

Post by ziyaret »

:( oy verdik ama kardeşim arada çok fark var tanıdıklarada önereceğiz :(
ervanur

Post by ervanur »

Arada fark var ama oylarımız işlenmiyor arkadaşlar. Site yönetimine mail attım fakat yanıt gelmedi. Bu konuda herkesi çok hassas davranmaya davet ediyorum. Ankette sorun olduğu kesin olarak anlaşıldı karşıt olarak sitenin kapatılması istenecek yada bir site yapılacak. Rabbim yardımcımız olsun..
kinali2855

Post by kinali2855 »

evet arkadaşlar 56 oldu . ama evet oyları sürekli artıyor. yok mu aramızda bi hacker kardeşimiz şu işi kökünden çözse
Men Dakka Dukka
seyir

Post by seyir »

Esad Coşan Anketi Sona Erdi.

12 Kez Okundu.
Sitemizde yayınlayanan ankette "Merkez Camii Şadırvanından Esad Coşan İsmi Kaldırılsın Mı?" sorulu anketimiz sona erdi. Anketimize 246 kişi katıldı. Katılımcıların %76.02'si(187 kişi) EVET(kaldırılsın), %22.76'sı(56 kişi) HAYIR(kaldırılmasın) derken, %1.22si(3 kişi) ise "FARKETMEZ" dedi. Anketimiz ve sitemiz son günlerde tarikat mensupları tarafından saldırıya uğramıştır... Sonuçta bu Atlantı'nın kamuoyu yoklamasıdır, Atlantılı'yı ilgilendirir. Hocaefendilerinin sevdasına ankete kirli oyunlar bulaştırmaya çalışanların Atlantı ile hiçbir alakaları yoktur. Konuyla ilgili gelişmeler sitemizden bildirilecektir...
Şu akılsızlığa, dengesizliğe bak... Niyet baştan belli zaten, lakin kimin ismine balta vurmaya niyetlenmişler haberleri yok.
Allah(cc) hidayet versin.
ervanur

Post by ervanur »

Evet anketin sonuçlandığını bende buradan öğrendim. Bu mübarek günde çok üzdüler hepimizi. Anket bir yana yazdıkları çok çirkin. Rabbim'e havale ediyorum..
mehmetemin

Post by mehmetemin »

böyle bir saçmalık görmedim.
mstf
Kan Grubu: A (+)

Post by mstf »

Beyin oğlu :
-Baba ben evlenmek istiyorum demiş.

Bey de :
-Olur evladım, kimi istiyorsan alalım demiş.

Oğlan:
Ben çingene çeribaşının kızını istiyorum demiş.

Bey:
Evladım, bula bula bir çingene kızı mı buldun, biz asil bir aileyiz; onu nasıl gelin alırız demiş.

Oğlan illa isterim deyip yataklara düşünce bey çaresiz kabul etmiş.

En kıymetli elamanını en kıymetli hediyelerle çingene obasına göndermiş. Elçi obaya varınca, çeribaşının yanına varmış ve :
-Haşmetli beyimiz, mahdumunu temiz kerimenizle evlendirmek murad ederler. Yanımızda getirdiğimiz hayvanlarda yüklü hediyeler zatınıza takdim edilecektir. Sizinde izn-i alinizle bu işi tamam eylesek demiş.

Çeribaşı :
-Ul.n, sen ne diyon höd.k, size verecek kız-mız yok bizde demiş. Ne hediyeleri kabul etmiş, ne onları ağırlamış, yüz geri edip yollamış.

Bey durum kendisine anlatılınca kızmış, benim bölgemde yaşayan birisi nasıl olurda bana itaatsizlik eder, derhal cezalandırın demiş. Ancak oğlanın ağlamaları, yakarmaları elini kolunu bağlamış.

Beyin ihsanda bulunduğu fakat havalide namı kötüye çıkmış, ahaliye illallah dedirten Deli Bekir mutad ziyaretlerinden birine gelmiş. Beyi o halde görünce :
-Hayırdır beyim, hiç iyi görünmüyorsun demiş.

Bey durumu ve çıkmazını anlatmış. Deli Bekir :
-Beyim, Allah’ın izni ile bu işi ben hallederim demiş.

Bey:
Aman Bekir’im! Ben de bir müfreze göndereyim dedim ama oğlan daha sözü söylerken perişan oldu demiş.

Deli Bekir:
-Meraklanma beyim! Öyle müfrezeye felan gerek yok, ben tek gider halleder dönerim Allah’ın izni ile demiş.
Beyden izin alan Deli Bekir, çingene obasına varmış ve meydanda bağırarak:
-Heeeyyyt ! Ul.n, bana derler Deli Bekir. Nerde l.n o çeribaşı denen deyy.s. Hemen çık ortaya demiş.

Oba ahalisi başlarında çeribaşı ile birlikte telaşla koşuşup gelmişler. El pençe divan durmuşlar. Çeribaşı :
-Buyur ağam! Hayırdır, bir kusur mu işledik? demiş.

Deli Bekir:
-Ul.n, daha ne kusur işleyeceksin alç.k, şerefs.z. Beyimiz senden kızını ister de sen nasıl reddeder, terslersin ul.n demiş.

Çeribaşı :
-Estağfirullah ağam! Kızımı verdim gitti demiş.

Deli Bekir :
-L.n deyy.s, gelen elçilere neden vermedin demiş.

Çeribaşı :
-Ağam! Onlar senin istediğin gibi, adam gibi istemediler ki demiş.

Alıntıdır...===> http://gucduvani.com/forum/viewtopic.php?f=93&t=2997

Tabii Müslümana küfür yakışmaz ama ettiğin sözde yalan yoksa yakışadabilir herhalde...
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
Ahmed Ziyaeddin

Post by Ahmed Ziyaeddin »

Kimle uğraştıklarının farkında değiller.Allah akıl fikir versin...Çok çalışmamız lazım :cry: :cry: :cry:
nisanur

Post by nisanur »

Kardeşlerim ben üye oldugum bir gruba mail attım ,aslında farklı bir cemaate bağlı bir grubdu zaten nerden üye olduğumuda bilmiyorum ,malasef yayınlamadılar bende yöneticilerine bu yazıyı gönderdim .

Allahın selamı üzerinize olsun sevgili müslüman kardeslerım .gecen gün gruba kardeşlerimde desteklesin diye ülkemizde yetisen ender şahsıyetlerden merhum Prof.Dr.Es'ad Cosanla ilgili bir mail atttım ki insanlar alim bir şahsın adını çeşmeden kaldırıp başka bir isim vermek istiyorlar diye bir anket vardı zamanında bu maili kardeşlerimize göndermiş olsaydınız belkide ankete katlım çoğaldıgı için yetkililer geri adim atacaklardı,F. GÜLENden sonra en büyük düsman diye addettıklerı bu insanlara ufak bir dersi kacırttıgınız için teşekkürler ...En azından alimlere saygı, ben hergün risaleden yazıları okuyup duruyorum...
Ve aldığım cevap ..
Değerli Kardeşim,
Yazdıklarınız bizi üzdü. Herşeyden önce islami meselelerdeki hassasiyetinize teşekkür etmekle beraber, Allah saklasın rekabetçi bir tavırla yaklaşmak kesinlikle ihlasımızı bozar. Sizin öyle yaptığınızı söylemek istemiyoruz. Ancak küçücük bir damla bile ihlasımızı alıp götürebilir. Şunu belirtmek isteriz ki, bu grubumuz bütün müslümanların derdiyle derdmend, sevinciyle mesrur olur.
Bahsettiğiniz konuda o siteye baktık. Kurt kuzuyu yemeyi kafaya koymuş. Orda esaslı bir mazeretleri var. (kendileri, dedeleri yaptırmış) gibi. Doğru yalan önemli değil. Zaten dikkat ederseniz dolaylı olarak hayır oylarının fazla çıktığını, ancak tarikatçilerin şişirme oyları olduğu için kabul etmediklerini belirtiyorlar. Yani kısaca bizim yayınlayacağımız o tür mailleri internette bulmaları gayet kolaydı ve bunları kendilerine tutamak yaparak yaptıkları çirkinliğin delili diye sunacaklardı. Biz o yüzden mailinizi yayınlamadık ve isabet ettiğimizi de gördük.
Ama asıl olarak bunlar geçici şeyler.Esad Coşan hazretleri için biz grubumuzda fazla miktarda paylaşım yaptık ve bundan da memnuniyet duyuyoruz. yeter ki islâmi sınırlar içerisinde kalsın paylaşımlar.
Selam ve dua ile.
Sizlerle paylaşmak istedim .
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
Refika

Post by Refika »

Şu gurubun diline düşmektense öleyim daha iyi
Post Reply

Return to “Anketler”