Ebrularım..

Hat, tezhib, ebru, vs.

Moderator: VYZ

nisanur

Ebrularım..

Post by nisanur »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

insallah resımlerı ekleyebılmışımdır ..
Last edited by Leyla Hanne on 08 Jun 2009, 23:47, edited 2 times in total.
Reason: İleti düzenlenmiştir.
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Re: Ebrularım..

Post by Zeyneb Büşra »

Lalezar hanım ne yazık ki olmamış. Ama yılmayın, biraz daha uğraşın, inşallah başarırsınız. :)
nisanur

Post by nisanur »

Zeyneb Büşra wrote:Lalezar hanım ne yazık ki olmamış. Ama yılmayın, biraz daha uğraşın, inşallah başarırsınız. :)
yılmadım iki defa farklı sitelerden denedim olmadı . :D :D
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Ablacım ben iletileri düzenledim tek tek, seninle bir çalışalım aslında çok basit eklemesi, sen img url adreslerini almışsın direk adres yerine. :)

Allah azmini artırsın ablacım.Çalışmalarının devamını dilerim.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Teşekkürler. Tebrik ederiz lalezar hanım, başarılarınızın devamını dileriz. :)
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

Maşaallah Lalezar abla ne güzel çalışmalar. Ben de başlamayı düşünüyorum ama önce Hat. Sora ebru inşaallah :)
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Refika

Post by Refika »

Ebru iyi hoşda toprak boyayla çalışıyor iseniz öd kokusu çok fena :? :) Bir de hazır boya var sanırım ama ebru aşıklısı olanlar pek kullanmıyor. Siz ne usul yapıyorsunuz?
nisanur

Post by nisanur »

Allah razı olsun güzel yorumlar için .Bizde toprak boya kullanıyoruz hatta ilk başta bayagı bir zaman boya ezmekle geçti vaktimiz, ama vakit ilerledikce kursa gitmek için can atar olduk, yer zamanı ayarlayabilseydim ben evde de yapmayı düşünuyordum,ama bir itirafta bulunmak istiyorum ebru yaparken cevremden hep ne yapacaksınız ancak tablo yapmaya yarayan şey ile uğraşmak niye , hatta biz kursa başvurduğumuzda bile halk eğitimdeki yetkili bizi başka kurslara yönlendirmeye calışmış ti, hala daha anlatmaya ebru yaparken ne kadar dinlendığımı nasıl ruhumuzun aynasının ebruda cıktığını anlatmaya çalısıyorum,resım akratabilirsem sizlere diğer ebrularımıda sunmaya calısacagım insallah.
maneviyat

Post by maneviyat »

Benim pek ebruyla ilgili bilgim yok anlamam yani ama çok güzel gözüküyorlar emeğinize sağlık:)
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

lale_zar wrote:Allah razı olsun güzel yorumlar için .Bizde toprak boya kullanıyoruz hatta ilk başta bayagı bir zaman boya ezmekle geçti vaktimiz, ama vakit ilerledikce kursa gitmek için can atar olduk, yer zamanı ayarlayabilseydim ben evde de yapmayı düşünuyordum,ama bir itirafta bulunmak istiyorum ebru yaparken cevremden hep ne yapacaksınız ancak tablo yapmaya yarayan şey ile uğraşmak niye , hatta biz kursa başvurduğumuzda bile halk eğitimdeki yetkili bizi başka kurslara yönlendirmeye calışmış ti, hala daha anlatmaya ebru yaparken ne kadar dinlendığımı nasıl ruhumuzun aynasının ebruda cıktığını anlatmaya çalısıyorum,resım akratabilirsem sizlere diğer ebrularımıda sunmaya calısacagım insallah.
Hocam bende başlamayı düşündüm bir aralar, hocayı ayarlıyamadık saatlerimiz uyuşması velhasıl kelam olmadı. Boya meselesi de çok ilginç toprak boya ezmesi çok zor oluyor dediler ama rengi deseni daha güzel oluyormuş herhalde. Bizim arkadaşlar ezmekle uğraşmıyalım diye hazır boya kullandılar. Ama eserler çok güzeldi. Böyle seninki gibi onlarınkini görünce çok sevindim. Sonra onları tablo yaptırdık dostlarımızı hediye ettik, sakladık el emeği göz nuru ayrı bir tadı oluyor. :)
nisanur

Post by nisanur »

Image
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

benimde kardeşlerim ebru yapardı ,bende bu yaz kursa başladım gerçekten çok güzel bir sanat ,en güzel yönüde çabuk netice alınması ,hattada gitmiştim ama hatta ilerlemek bir hayli zor ve çok uzun bir süreç.
Refika

Post by Refika »

Bi arkadaşım ebru aşığıdır, bana da öğretmeye niyetli bakalım bi denemek istiyorum ama ebru da canımı sıkan kontrol edilemiyor olması. Yani benim istediğim şekli almayacak bu boyalar :)

Ama bu tür sanat çeşitlerinin her birini deneyip birinde kara kılmak istiyorum. Tabii bi çoğu için geç kaldık belki ama, olsun :)
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

sizin istediğiniz şekli almasını istiyorsunuz resim yapın refika hanım.
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Post by mahinur »

Bence de resim yapın :) Resim yapmak kadar güzel şey yok bana göre. Ne güzel bir sanat. Hele ki yağlı boya çalışmak. Bütün stresimi alıyor. Gerçekten rahatlatıcı etkisi var. O boya kokuları mis gibi geliyo. Kesinlikle tavsiye ediyorum :)
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Post Reply

Return to “Çeşitli Sanatlar”