Spor

M. Es'ad Efendi hakkında bilgiler, hatıralar, vs.
maneviyat

Re: SPOR

Post by maneviyat »

Araba kullanmak sportif faaliyet oluyormu bilmiyorum ama büyük şehirlerde bana daha çok stres gibi geliyor.Pİknik yerinde ağaca çarptıktıktan ve ön far gittikten sonra araba kullanma düşünceme ara verdim :lol: Zaten yenide öğrenmiştim :lol: ...Bayanlar gerçekten sportif faaliyetlerden şartlar yüzünden mahrum.Yürüyüş yapabiliyorlar genelde.Mesela ailemin oturduğu ilçede oto ve yayaların çok az bulunduğu düz ve uzun bir yol var tam orman havası bayanlar toplanıp yürüyüş yapıyorlar orda.Yüzme konusunda ben hep geri çekilmişimdir bilmiyorum niye ama tavsiyeye uyup inşallah vakit bulursam şartlarda uygun olursa öğrenmeyi düşünüyorum.
erhan3471
Kan Grubu: A (+)

Post by erhan3471 »

Selamun aleykum , ben arkadaşlara kısmen katılmakla birlikte , yine de hocamızın bu tafsiyelerini emir makamında kabul ediyor ve ne yapıp edip hocamız neyi tavsiye ettiyse öğrenmenin yollarını araştırmaya ve mutlaka ne yapıp edip öğrenmeye çalışacağım , ben bu yazıları hazırlarken , hocamızın her kelimesinde , her sohbetinde mutlaka çok önemli bir işareti ve önemi vardır , mutlaka yapmamız lazımdır , diye düşünüyorum , yani hocamız bir şeyi öğrenin diyorsa , o bence hayati önemi olan bir konudur , öğrenmediğimiz zaman ilerde keşke öğrenseydim diyerek pişman olabiliriz , dolayısıyla burada arkadaşların yazdıkları olumsuz yorumlara kısmen katılamıyorum , kimse kusura bakmasın , boşuna bahane bulmayın arkadaşlar , hocamız Avusturalya da boşuna vefat etmedi , bilmem anlatabildim mi ?
Hocamız bizim kaliteli ve kalifiye elemanlar olmamızı istiyor .
Refika

Post by Refika »

...
Last edited by Mehmed Zahid on 08 Jun 2009, 23:43, edited 1 time in total.
Reason: bu ileti forum kurallarına aykırı olmasından dolayı silinmiştir
Refika

Post by Refika »

İlgilenen yok belli ki ama yarım kalmasın sonucuda yazalım. Federer :)

Yaş kemale ermeden bi hayli sporla ilgilendim. Babam sağolun destekledi hep. Ama bi yere kadar tabii. Şimdilerde çok bişey yapamıyoruz. Hanım kardeşlerime tavsiyem badmenton çok güzel bir spor. Tabii bunun için çevre düzenlemesi şart. namahremlerden arınmış bir çevre, bisiklette olduğu gibi :) Tenise benzer bi spor, açık alanda hele çok güzel oynanıyor. Efendi kardeşlerim de oynayabilir tabii :)

Dua edin kardeşim çok param olsun, sizler için sportif faaliyet alanları yapacağım. Herşey olacak içinde inş. Binicilik, yüzme, silah, kortlar (her çeşidi :) ), voleybol, basketbol... daha ne siterseniz. Ayrıca eğitim merkezi inş. Bir yerde asıl vazife ev işleri, çoluk çocuk. Onlarıda atlamıyoruz :)

Burda olmadı diğer tarafda inş. :oops:
seyir

Post by seyir »

Allah(cc) bunu ve daha nice bol bol hayırlar yapmanızı(mızı) nasib etsin. Amin.
İnancımıza uygun spor kompleksi. Taslak planına da forumda başlarız inş :)
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Taslak planına da forumda başlarız inş :)
Benim de aklıma bu geldi, başlarız inşallah. :) Bu arada Refika hanım destekliyoruz sizi. İnşallah elimizi kolumuzu kaldıramayacak kadar yaşlanmadan o günleri görürüz vesilenizle. :) Ümitvar olalım inşallah.
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

Refika wrote:sol tarafda Nadal'ı sağ tarafda Federer'i görüyoruz
biz sporcularla değil :!: sporla ilgilenme taraftarıyız :geek:
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

biz sporcularla değil :!: sporla ilgilenme taraftarıyız :geek:
Evet hepimiz bu düşüncedeyiz elbette. :idea:
Refika

Post by Refika »

dergah wrote:biz sporcularla değil sporla ilgilenme taraftarıyız
Biz de sporla ilgileniyoruz da resmi ve bilgiyi eklerken, ne bileyim muhabbet olsun diye ekledim. Belki ilgilenen olur falan diye :)

Neyse forum kurallarına aykırıymış, öğrenmiş olduk. Bu iletimin silinmesine bozulmadım ama çok sık olmasın lütfen :oops: (kurallara uy silmeyelim diyosunuz, e haklısınzı tabii :) )

seyir wrote:Allah(cc) bunu ve daha nice bol bol hayırlar yapmanızı(mızı) nasib etsin. Amin.
İnancımıza uygun spor kompleksi. Taslak planına da forumda başlarız inş
Zeyneb Büşra wrote:İnşallah elimizi kolumuzu kaldıramayacak kadar yaşlanmadan o günleri görürüz vesilenizle.
İnş. İnş. :) :)
ravza
Kan Grubu: 0 (+)

Re: Spor

Post by ravza »

Spor konusu çok önemli gerçekten..Allah razı olsun bu noktadaki nasihatlerinden hocamızın çok etkilenmişizdir..her insanın hayatında spor olması lazım tabi ama bayanların kesinlikle ilgilenmesi gerek..Güç noktasında, kendilerini savunmada eğitim alınmalı..
Birde savaş ortamında, dağ ortamında kalsak kendimize yetecek kadar bilgi olsun diye tedbirli olmak iyidir .. İzcilik de dağ yaşamında bu noktada bu boşluğu ii dolduruyor, cemaatinde güzel faaliyetleri var,şimdilik erkeklere yönelik daha çok ..
Ben yüzme tekvando ve voleybolu çok seviyorum.. Evlatları olanlara tavsiyem küçük yaşta kesinlikle spor müzik çeşitli kurslara yönlendirmeleri..Ben küçük yaşta gitmiştim faydasını çok gördüm büyüdükçe özellikle bayanlarda çok problemler çıkıyor..Hem küçük yaşta öğrenip iyi bilgileri olursa büyüyüncede bayanlara yönelik,öğretici olarak bize uygun şartlarda eğitim sağlanabilir:D
nisanur

Post by nisanur »

Maşallah hanımlar bakıyorumda ayaklarınız hiç yere basmıyor biri bisiklette biri arabada biride denizde ,azcık yürüyün derim sahilde bekliyorum sabahları ona göre .. :D :D
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
Refika

Post by Refika »

Sahilde yürümek için de uygun şartların oluşması lazım :)
kinali2855
Kan Grubu: 0 (+)

Post by kinali2855 »

Refika wrote:Sahilde yürümek için de uygun şartların oluşması lazım

İzmit grubu sabahları erkenden yapıyor sanırım sabah en uygunu kimseler gelmeden :D
Men Dakka Dukka
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

lale_zar wrote:Maşallah hanımlar bakıyorumda ayaklarınız hiç yere basmıyor biri bisiklette biri arabada biride denizde ,azcık yürüyün derim sahilde bekliyorum sabahları ona göre .. :D :D
Lalezar abla biz deniz kenarında, sahilde nasıl yürüyüş yapalım :lol:
Refika

Post by Refika »

kinali2855 wrote:İzmit grubu sabahları erkenden yapıyor sanırım sabah en uygunu kimseler gelmeden
E ben düşeyim yola o zman, 10 güne ancak varırım oralara :)
Post Reply

Return to “Prof. Dr. M. Es'ad Coşan Rh.A”