Allah'a Emanet Olunuz! (Askerlik)

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

SA

Bu gece nereye gideceğimiz belli oldu.

Kısa Dönem (5 Ay)
Elazığ Bakım Merkez Komutanlığı

Pazar günü fiilen askerliğimiz başlıyor. Resmen 2 Nisan'da başlamıştı.

Tüm kardeşlerimi Allah'a emanet ediyorum. 1 ay sanırım acemilik dönemi oluyor, dışarı salmıyorlar. 1 aydan sonra hafta sonları mutlaka girmeye çalışacağım foruma.

Hakkınızı helal ediniz!..

Not: Varlığımdan dolayı forumdan uzak duran kardeşlere müjdeyi verebilirsiniz. 4-5 ay olsun forumdan istifade etsinler.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
mahinur
Kan Grubu: A (+)

Re: Allah'a Emanet Olunuz! (Askerlik)

Post by mahinur »

:D Benim memleketim.
Buyrun gelin :)

Hadi gözleriniz aydın. Kısa dönem olmasına sevinik.Hayırlısıyla gidip gelirsiniz inş.
Helal olsun hakkımız.Siz de edin..
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
seyir

Post by seyir »

Aleykümselam ve Rahmetullah

Sende Allah(cc)'a emanet ol Abdullatif kardeşim. Gidip dönmemek, dönüp bulmamak var. Allah(cc) razı olsun, bu forumda ve başka türlü çok hakkın geçti. Haklarını helal et, bizden yana gelmiş gelecek tüm haklar helal olsun. Allah(cc) sevdiği, razı olduğu bir askerlik görevi yapmanı nasib eylesin. Bizlerede dua et. Gidişin, askerliğin ve dönüşün şimdiden hayırlı mubarek olsun.

Esselamualeyküm ve Rahmetullahi ve Beraketuh.
maneviyat

Post by maneviyat »

Sizde Allah c.c emanet olun.Hayırlısıyla gidin gelin inş.Selametle.
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

sa

muhterem ağabeyim allah kolaylık versin,iyi insanlarla karşılaştırsın,komutanların hep salih insanlardan olsun...allah kolaylıkla bitirip gelmeni nasip etsin...dualarında bizleride unutma...allaha emanet ol ....sa
kinali2855
Kan Grubu: 0 (+)

Post by kinali2855 »

Allah kazasız gelip gitmeyi nasip eder inş. foruma üye kardeşlerin olarak seni çok arayacağız
Men Dakka Dukka
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

kinali2855 wrote:foruma üye kardeşlerin olarak seni çok arayacağız
Arayamazsınız abi cep telefonu yasak. :lol:
asım

Post by asım »

Sen de Allah'a emanet ol Abdullatif Ağbi!

Ziyaretçi kabulleri başlayınca haberimiz olsun.
Bir gece (şey; bir gün) ansızın gelebiliriz.

Bizleri de duadan unutma.

Hem askerlik, hem helal gıda; oh ne âlâ!
:lol:
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
Duru

Post by Duru »

Image

Image

Hayırlısıyla gidin ve gelin inşaAllah (:
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
kinali2855
Kan Grubu: 0 (+)

Post by kinali2855 »

Arayamazsınız abi cep telefonu yasak. :lol:
:D :D :D
Men Dakka Dukka
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

mahinur wrote::D Benim memleketim.
Buyrun gelin :)

Hadi gözleriniz aydın. Kısa dönem olmasına sevinik.Hayırlısıyla gidip gelirsiniz inş.
Helal olsun hakkımız.Siz de edin..
Elazığ'da dernek var mıdır? Adresi nedir, telefonu nedir? Kiminle irtibata geçilir?
mahinur

Post by mahinur »

Var tabii :D İnşaallah adresi mutlaka ulaştırırım size.
Bir de yazmayı düşünüyordum da ancak imkan buldum. Bir Hafız Amcamız var. Evliya Zat dır kendileri.Ta Mehmed Zahid Kotku hazretlerinden dersli. Tanırsınız belki.Hafız Abdullah Nazlı. :) Türkiyenin birçok yerinde görev yapmış.Birçok Avrupa ülkelerinde de hizmette bulunmuş. Doksan küsür yaşlarında.MUtlaka mutlaka ziyaret edip duasını alın.Şiddetle tavsiye ediyorum..

Bir de Halid Efendi var.Çok şeker.Hocamızdan sonra en çok Onun sohbeti sarmıştır beni.Görünce Mehmed Zahid Kotku Hazretlerini hatırlayacaksınız.Sarığı cüppesi ile şeker şeker mi bir Evliya :) Tarzı uslübü hoşunuza gider sanıyorum :)

Tabii Harput'u da unutmamak lazım.Dört köşesi Türbelerle çevrili manevi havası hoş bir yer.Onları ziyareti de unutmamalısınız.Ama bazı Kabirler merkezinden biraz uzak.Bilen biriyle gidin de Onlardan mahrum olmayın :)

İlla gezme imkanı bulursunuz.Küçük ve şirin bir yerdir.Gelişmiş de ayrıca.Sevip beğeneceğinizi sanıyorum..

Giderken Kapalı çarşının şöyle temiz bir yerinden orcik götürmeyi de unutmayın :D
.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Acemilik dönemi 35 gün sürecek ve bu süre zarfında dışarı çıkma imkanımız olmayacak. Ondan sonra tavsiye ettiğiniz kimseleri ziyarete çalışırız.
Abdüllatif

Hatırât - 1

Post by Abdüllatif »

SA

Askerlikle ilgili herkese faydalı olabilecek (daha sonra askere gidecek arkadaşlar) kısımları zaman zaman aktarmak isterim.

Elazığ çıktığını öğrendiğimiz zaman hemen o gece bilet aldık. Ortalardan bazı koltuklar boştu. Babam 15 numarayı al dedi. Ben ise biraz daha arkalardan olsa diyordum. Sonradan babamın sözünden çıkmayım da işlerim yolunda gitsin diye düşündüm. 15 numarayı aldık.

Otobüste yanımda iyi bir adam oturuyordu. Kimileri oluyor, yanındaki adamı hiç düşünmeden, iki koltuk da kendisine tahsis edilmiş gibi oturuyor. Öyle bir kimse değildi, bu yüzden sevindim. Daha sonra yanımdaki adam pencerenin soğuk olduğunu bahane ederek, arka taraflarda boş olan bir yere oturdu. Ve "El-hamdü lillah! Babamın sözünü iyi ki dinlemişim!" dedim. Elazığ'a kadar tek başıma otururak geldim. :)

Otobüsdeki diğer bir enteresan şey ise şöyle gerçekleşti:
Akşam namazını otobüste kıldım. Daha sonra Mamak civarında otobüs durdu. Birini bekliyorlardı galiba. (Meğer namaz için durmuşlar.)
Yatsıdan sonra şoförün yanına gittim, bir sonraki molayı sordum. Namaz falan dedim.
Adam "Bir tek sen mi müslümansın!" dedi. Ben tartışmak istemedim. Konuyu kapatmaya çalıştım.
Hani insanlara bir şey söyleyince "Ne yani biz kafir miyiz? Biz bilmiyor muyuz kardeşim!.." falan derler ya, öyle bir şey zanettim. Meğer adam "Elbette duracağız, biz de müslümanız!" diyormuş. Biraz kızar gibi oldu. Dedim, ilk defa geliyorum, kusura bakmayın. :)

6:00'da Elazığ'a indim. Güzel bir yer. Yalnız o saatte heryer kapalı oluyor. :)
Google Earth'dan aldığım haritalarla yol tayini yaptım. İzzetpaşa Camii'ne gittim. Orası da kapalıydı. :)
Dikkatimi çeken en güzel noktalardan biri sokakta çok fazla başörtülü insan görmem oldu. El-hamdü lillah, doğu çok güzel. Doğu'da müslümanlık kolay. :)

Şimdi bir internet kafe buldum. Biraz müzik falan var, o yüzden cümleleri tam toparlayamıyorum. Kusura bakmayın! :)
Öğle namazına kadar buralarda olacağım, sonra teslim olacağım. Bana söylemek istediğiniz bir şey varsa hemen söyleyin, yoksa 35 gün beklemek durumunda kalırsınız. :D
mahinur

Post by mahinur »

Abdüllatif wrote:Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Acemilik dönemi 35 gün sürecek ve bu süre zarfında dışarı çıkma imkanımız olmayacak. Ondan sonra tavsiye ettiğiniz kimseleri ziyarete çalışırız.

Rica ederim. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız inşaallah :)
Vakit varken Hafız amcaya gidiiiinn :D pişman olmazsınız.
.
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”