Kim Bu Kişi

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
ziyaüddin

Kim Bu Kişi

Post by ziyaüddin »

Selamun aleyküm sevgili ihvanlarım ben deniz üsküdardan salih.Değerli site yöneticileri ve ihvanlarım.İnternet de Halid Yaşar Mutlu adlı kişinin Es'ad Efendinin halifesi olduğuna dair yazılar var.Bu kişi kimdir acaba.Acaba Es'ad efendimiz Nurettin hocamızla beraber Halid Yaşar Mutlu'ya da mı icazet vermiş.Bir tek Nurettin hocamızın mı icazeti var yoksa Es'ad hoca efendimiz rah.aleyh başka zatlarada hilafet vermiş mi idi.Bilgisi olanların bilgilendirmesini rica ederim.Herkese selamlar.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Re: Kim bu kişi

Post by Zeyneb Büşra »

Selamun aleyküm sevgili ihvanlarım ben deniz üsküdardan salih.Değerli site yöneticileri ve ihvanlarım.İnternet de Halid Yaşar Mutlu adlı kişinin Es'ad Efendinin halifesi olduğuna dair yazılar var.Bu kişi kimdir acaba.Acaba Es'ad efendimiz Nurettin hocamızla beraber Halid Yaşar Mutlu'ya da mı icazet vermiş.Bir tek Nurettin hocamızın mı icazeti var yoksa Es'ad hoca efendimiz rah.aleyh başka zatlarada hilafet vermiş mi idi.Bilgisi olanların bilgilendirmesini rica ederim.Herkese selamlar.
Velaykümselam. Halid Yaşar adlı şahısın icazetnamesi tamamen hayal ürünü, hiçbir manevi bağlantısı olmayan, uydurulmuş bir yazıdır. Kendini şeyh olarak tanıtan, böylelikle hem insanların kafalarını karıştırmaya hem de büyük bir mensub kitlesi olan cemaatimizin bağlılarını yalan yanlış sözlerle, sitelerle, yazılarla kendi etrafında toplamaya çalışan bir şahsiyettir. Allah akıl fikir ihsan eylesin .

An itiberiyle Esad Coşan hocamızın tek halefi ve tüm müridanın şeyhi Muharrem Nureddin Coşan hocamızdır.
maneviyat

Re: Kim bu kişi

Post by maneviyat »

Evet kardeşim malesef bu şahısla ilgili biçok siteye yazılar yazılmış .Bende sitemizi bu konuyu araştırırken tevafuk oldu buldum.Birgün girdiğim bir sitede silsilei isimlerini okurken baktım en altta Halid Yaşar yazıyor: ) noluyor dedim sonra araştırdım tabi benim bu konuyla ilgili hiçbir bilgim yoktu duymmaıştım ,meğerse Halid Yaşar'ın hocamızın halifesi olduğunu iddia edenlerin sitesiymiş:)itibar edilmemeli kesinlikle.Zaten yazdığı sitelerdede gereken cevaplar verilmiş ama kendisi anlamamakta direniyor.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Kim Bu Kişi

Post by Abdüllatif »

Mehmed Zahid Kotku Rh.A Hocaefendimiz'in de dediği gibi bunlar "Din yolunun haramileri"

Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür.
Bahsi geçen Halid Yaşar ın gerçek ismi Yaşar Mutlu olup Afyon Sandıklı da elektrik tesisatçılığı yapmaktadır. Sandıklı da kendisi Deli Yaşar namıyla tanınmakta olup bir ara kendisini gittiği yerlerde Denizli Müftüsü olarak tanıtmıştır. 2001 yılında vefat eden hocaefendimizin vefatından 7 sene sonra nasıl oluyor da böyle apar topar ortaya sürülüyor. allah akibetimizi hayreylesin.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Duru

Post by Duru »

SAHTE SEYH SandIKLILI HALİD YAŞAR MUTLU GİBİLER SİZİ ETKİLEMESİN. Eski arkadaşımız meczub yaşar İstanbulda şeyh olmuş dediklerinde yine şaka sanmıştık. Ama onun adına buraya ve diğer islami forumlara eklentiler yapılınca bizde katkı yapalım dedim. Sandıklı da elektrikçi çırağı Yaşar komik hareketler yapar ve bizleri güldürürdü. Ucuk fikirleri yüzünden bazıları deli der ama biz bırakın istediği gibi konuşsun derdik. Sandıklı da yaptığı tesisat işleri hemen bozulduğu için ailesini ve borçlarını bırakıp Denizliye gitti. İslami cematte sakallıların itibar gördüğünü farkedince hemen sakal bırakıp ben müftüyüm der. tayinim çıkacak deyip bir kadınla tanışır ve evine yerleşir. 2 sene orada bedavadan yaşar hatta 2. karısının erkek kardeşlerinden maddi yardım alır. Bir hasat sonu sandıklıya gidince ertesi günde 2. karısıda şüphelenerek arkasından gelir. Kadın karacaören köyünde müftü Yaşarı arar. Onlarda bizde müftü yok ama elektrikçi Yaşar var diyerek bahçeye götürürler. osırada 1. karısı bahçede çalışmakta olup 2. karısı sen tanırsın diye müftü yaşarı sorar. Oda ne müftüsü benim kocam elektrikçi yaşar deyince kıyamet kopar ve iki kadın koca kavgasına tutuşur. Eski karısı bunlarda hazır büyümüş çocuklar diye 2. karısına tutuşturur. Yaşar ise kem küm aslında boşanacaktık gibi laflarla işi pişkinliğe vurur. 2. karısı ikna olmuş gibi görünerek onu denizli ye geri çağırır. Yaşar sevinerek bu iştende sıyrıldım diye Denizli ye kadının evine gelir. Halbuki 2. karısı erkek kardeşleri ve akrabalarına haber vermiş evde eli sopalı 5-6 erkek onu beklemektedir. Yaşar içeri girince bütün kemikleri kırılıncaya kadar dayak yer. akşam olunca sokağa atarlar ve şikayetçi olursan seni öldürürz diye tehdit edilince meczub Yaşar korkudan hastaneye zor yetişir. 2-3 ay tedavisi sürer. Cemaatte bu arada Yaşarı duymuş ve vay be müftüyüm diye hem bizi kandırdı hem bedavadan yedi içti hemde evlendi diyerek onu kovarlar. Denizliden Sandıklıya dönünce meczub Yaşarın macerası burada da duyulmuş, kimse yüz vermez olmuştur. Sandıklıdaki karısından da olan yaşar iki karısınında yokluğundan bunalıma girer. Sıkıntılı günler yaşadığı dediği günler bu tarihlere rastlamaktadır. Ama artık işi öğrenmiş ve tecrübesi artmıştır. Bundan sonra istanbulda aynı tipte davranışlara başlayacaktır. Bu arada kızı büyümüş ve başkalarırnı yarmıyla evlendirilmiştir. Oğlu ise babasız büyümenin ve yaşarın yaptığı dolandırıcılığın ezikliğini yaşamaktadır. Meczub Yaşarın İstanbul maceralarına devam edeceğiz. Sandıklı onu hiç çalışmadan başkasının sırtından yaşamasını ve zahmetsiz 5 ayrı kadının evine yerleşerek her defasında kovulmasının kötü namını ile anılmak istemiyor. Birde uydurduğu icazetin ucundan göstersin bütün Sandıklı ona biat edecek vesselam. arkadaşım yaşar bu işleri bırak ve tövbe et. En azından saf ve halis müslümanların iyi niyeti suistimal etme. kafalarda soru işaretleri bırakma. Senin adına bu forumlara 3 sayfa alıntı yazı bırakan 5 ayrı isimli kişiler gerçekten varsa ve sen değilsen onlarla görüşmek isterim. Seni birde benden dinlesinler. Ozaman ipliğini pazara çıkarınca istanbulda artık barınamazsın. adresim: Bağlantı adresi Sadece üyeler içindir! [email protected] Allah hepimize akıl fikir versin.

Ve benzeri yazıları bulmak mümkün.
Allah ıslah etsin..Ne diyelim..

Bilgisi olmayan kişilerin kanması çok üzücü..Millet Halid Yaşar tanıtımlarına Allah razı olsunla karşılık veriyor.
Kerkenezce nickli amcadan Allah razı olsun,biçok platformda bu şahsın gerçek yüzünü gösterme gayretinde.
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
yasemin.teknik
Kan Grubu: A (-)

Post by yasemin.teknik »

Ya arkadaşlar şuan şok içindeyim. ben bilmiyordum böyle birşey olduğunu. Burada okuyunca araştırdım biraz ama çok üzücü gerçekten. insan ne kadar çok aldanabiliyor. Nurettin hocamız hakkında seviyesizce yaptıkları yorumlar..
Çok üzüldüm gerçekten..
yasemin.teknik

Post by yasemin.teknik »

Yeni gündeme gelen bir olay galiba arkadaşlar? anladığım kadarıyla..
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Yeni gündeme gelen bir olay galiba arkadaşlar? anladığım kadarıyla..
Yasemin hanım, çok da yeni olduğu söylenemez açıkçası. Uzun bir süredir varlığından haberdarız, forumda da dile getiriyoruz. Allah ıslah eylesin.
yasemin.teknik

Post by yasemin.teknik »

Amin inşallah. Ben diğer forumlarda araştırdım ve okudum biraz da o yüzden yeni sanırım dedim. Yazılanlar genel olarak son 1 2 ay içinde yazılmış. Hatta Ali Kankalcının 2009 versiyonu falan demişler o yüzden..
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

yasemin.teknik wrote:Hatta Ali Kankalcının 2009 versiyonu falan demişler o yüzden..
Bence yanlış bir değerlendirme, Ali Kalkancı, Ergenekonun bir adamı, bu adam ise psikolojik sorunları olan biri gibi geliyor bana.
kerkenezce

SANDIKLI NIN SAHTE ŞEYHİ YAŞAR MUTLU

Post by kerkenezce »

Yukarıda çok merak edilen Yaşar Mutlu yu Sandıklıda herkes tanır, hareketlerine gülüp geçerdi. Onun hikayesinden bir bölüm yukarıda zaten alıntı yapılmış. Bu kişi tutarsız davranışlar sonucu kimseden yüz bulamayınca Denizli ye göç etti. Orada kendisine müftü süsü verip kandırmaca ortaya çıkınca denizlide ve Sandıklıda barınamadı.
Aynı alışkanlığı İstanbuldada devam ettirdi ancak onun adına iddia ortaya çıkınca iş değişti.

Yaşar Mutlu daha ilmihal bilgilerini öğrenmeden postnişin, mürşit, hazretleri gibi ünvanları alınca, ilimsiz alim olmanın nasıl birşey olduğunu gören Sandıklıdaki kişiler hayretlere düştüler. Bu kişinin tipik şizofrenik vakasını sahiplenerek, görmedikleri sahte icazeti var sayarak, Allah adına iddia ederek çıkarları için kullananlar nasıl bir azabla karşı karşıya gelecek vesselam. Şu anda çoğu forumlarda bu kişilerin sahte varsayımları ile bizim verdiğimiz cevapları bulmak mümkün. Bu olay kısa sürede çözülecek. Hemen yakında Sandıklı da bu kişiyi tanıyan din görevlileride gerekli cevabı verecek ve bu tezgahı yapanlar ilahi adalete kalmadan karşılığını görecekler.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FİTNE HER DEVİRDE OLMUŞTUR
Biz Yaşarı yakından tanıyan bir kişiler olarak sitelerde rahmetli Esat Hocamızın forumlarına onun adına eklentiler yapıldığını görünce şok olduk ve arkadaş grubumuz bu olayı araştırmakta. Yaşarı 41. sıradan kaynak yaparak, şeyh gibi lanse ederek birde uydurma icazet yazarak onu süfli emellerine alet etmekteler. Sinsi bir plan ile önce Rahmetli Esat hocamızın hayatını eklemekte, altlara ise uydurma icazeti ve silsilenin sonuna kötü maksatla yaşarın adını eklemekteler. Yazının üst kısmını okuyan bazı kişiler altlarda şaşkınlığa düşmektedir. Alçakça bir plan uygulamaya konulmuştur. Ancak biz farkedince uyarma gereği duyduk. Arkadaşlarımız bunların eklenti yaptığı 100 siteye Yaşarın iç yüzünü eklediler. Ancak bazı site yöneticileri hala olayı anlayamadı ve olayı iki grubun kavgası sandı ama bizim uyarılarımız artarak devam edecek. Yapılan sahtekarlık birde Allah adına yapılınca yerimizde duramadık. Bu olay 3-4 kişilik kendini bilmez Allah'tan korkmaz kuldan utanmaz cahiller guruhu tarafından birilerinin yönlendirilmesi ile yapılıyor. Ancak çok kısa sürede bu olay çözülecek inşallah.

Bu kişi hakkında Ulu cami İmamı emekli Mustafa ve Mehmet hocalar, Müstecap Cami emekli imamı Yunus hocadan, Keçeci cami emekli imamı Menekşe hocadan, Bahçelievler cami imamı Ali hocadan, Hamamönü cami Murat hocadan çok geniş bilgi alınabilir. Hepside güvenilir ve hakem kişilerdir. Allah Adına doğruyu söylerler merak etmeyin vesselam.

MAHİYET SİTESİ VE ADİL CAN'A AÇIK DAVET

Sayın Adil Can madem siz MAHİYET sitesinin sahibisiniz bu Yaşar mutlunun icazetini yayınlayında Yaşar Mutlu aleyhine yazı yazan bizler tövbe edelim ve elini öpelim. Ama olmayan birşeyi varmış gibi yazıpta onu Allah adına kullanıp sizde bu tezgaha alet oluyorsanız herkes burada şahit olsun.

Çünkü sitenizde Yaşar Mutlu 41. sıradan silsileye girmiş ve icazet almış bir şeyh olarak iddia ediliyor. Bizde Yaşar Mutlu yu çok yakın bir kişi olarak onu bazı kişilerin kandırarak, kötü amaçlarına alet ettiklerini biliyoruz.

Allahı ve Rahmetli Esat Coşan Hocayı şahit göstererek sahte icazet iddia etmek elim bir azabı getirecektir. Eğer sizde bu oyuna alet oluyor iseniz öbür dünyada sizin aleyhinize şahitlik edeceğim. lütfen bir kere daha düşünün tövbe edin. Sizde onu şeyh olarak tanıtan site sahibi olarak iddianızda varsanız, çıkarın şu icazeti bizde sizin elinizi öpelim.

Yaşar Mutluda çıksın ortaya, biz istanbula gelelim, yada o Sandıklıya gelsin yüzleşelim.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

kerkenezce wrote: Ancak bazı site yöneticileri hala olayı anlayamadı ve olayı iki grubun kavgası sandı
Buna da çok kızıyorum. Adamlar "islami site" iddiasıyla çıkıyorlar, olayları mantıklı değerlendiremiyorlar. Madem konu hakkında bilgin yok, o zaman boyundan büyük işlere kalkışma! Kalkıışyorsan adam gibi yap!

Adamlar islami site kurar, kadın erkek bölümleri koyarlar; kadınlar girer erkekler bölümüne sapıkça yorumlar yazarlar. Daha geçen gün, çok meşhur bir islami(!) siteye girdim, baktım; bu acı durumu gördüm.

Yazık, İslam'a müslümanlardan daha çok zarar veren var mıdır bilmem... (teşbihte hata olmaz)
Erkâm
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Erkâm »

Yok elbet fakat bizde de hata var bu giib sitelere pirim veriyoruz her zman bir engel cıkar(nefsimiz) cıkrtılır birileri dogruyu bulsun hakka seyr etsin diye hep bir engel cıkar bir türlü bizde ayrılamayız bu giib sitelerden..

Hamd olsun Rabbim tevfikini refik eyledi de kurtulduk bu ve benzeri sitelerden bazen düşünüyorum kacış dogrumu diye mucadele senin liyakatın degil deyip kendi kendimi teskin ediyorum..

Öyleya Nakıs insandan kamil iş çıkmaz derdi Es'ad Çosan Rahmetullahi aleyh hocamız..

Önce kendi nefsini mutmaine erdirmeli düze cıkarmalı dahah sonra başkalarının kurtulusuna vesile olmaya calışmalı diye düşünüyorum..

Hayrılısı inşaAllah.. İhvanlarım Mutayakkız olsunlar. bu gibi sitelere pirim vermesinler inşaAllah..

Sırf bu Halid yaşar belası günlerime ve sinir harplerine maal oldu..
maneviyat

Post by maneviyat »

ziyaüddin wrote:Selamun aleyküm sevgili ihvanlarım ben deniz üsküdardan salih.Değerli site yöneticileri ve ihvanlarım.İnternet de Halid Yaşar Mutlu adlı kişinin Es'ad Efendinin halifesi olduğuna dair yazılar var.Bu kişi kimdir acaba.Acaba Es'ad efendimiz Nurettin hocamızla beraber Halid Yaşar Mutlu'ya da mı icazet vermiş.Bir tek Nurettin hocamızın mı icazeti var yoksa Es'ad hoca efendimiz rah.aleyh başka zatlarada hilafet vermiş mi idi.Bilgisi olanların bilgilendirmesini rica ederim.Herkese selamlar.
Katılıyorum erkam kardeşim size yanlız şunu anlayamadım ben onların sitesindemi mücadele veriyordunuz:S
yukarıdaki arkadaşın alıntısınıda şu yüzden aldım örnekte görüldüğü gibi bazen bu konuda bilgisi olmayan kardeşlerimizin aklını karıştırabiliyorlar ..bende şaşırmıştım görünce:)) nasıl çıktığımı bilemedim siteden :)) birdahada girmedim..
Erkâm
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Erkâm »

maneviyat wrote: Katılıyorum erkam kardeşim size yanlız şunu anlayamadım ben onların sitesindemi mücadele veriyordunuz:S
yukarıdaki arkadaşın alıntısınıda şu yüzden aldım örnekte görüldüğü gibi bazen bu konuda bilgisi olmayan kardeşlerimizin aklını karıştırabiliyorlar ..bende şaşırmıştım görünce:)) nasıl çıktığımı bilemedim siteden :)) birdahada girmedim..
Her neyse işte; bu konu üzerinde zaman tükettiğimize (israf haram olduğu için) değmez..

Bunlara aldanıp intisabını bozanlara ne demeli bilmem.. Buda imtihan olsa gerek.. Daha agırlarına da gördük yıkılmadık aldanmadık hamd olsun...

İntisabımıza vesile olan kişi dahi şöyle gördüm böyle gördüm deyip baska kişilere meyl etti sonrradan mezhebinide değiştirdiğine şahit olunca :? :|

Allah c.c. sapanlardan sapıtanlardan eylemesin. Sıratı mustakim üzre bir hayat nasib eylesin inşaAllah..
Yolumuz güzel hamd olsun Yolculara selam olsun.. :x
Locked

Return to “Sizden Haberler”