AKRA ile ilgili...

Forumda uygun kategori bulamadığınız yazılar...

Moderators: VYZ, Leyla Hanne

Post Reply
Kullanıcı001
Kan Grubu: A (+)

AKRA ile ilgili...

Post by Kullanıcı001 »

AKRA FM'in gerek internet sitesinde gerekse canlı yayınında yayınlanan mevlid kandili tebriğinde alıntı yapılan dörtlüğün (Gönül hun oldu şevkinden...) Ali Ulvi Kurucu'ya ait olduğu söyleniyor (7 Mart 2009 21:30 itibariyle). Halbuki bu şiirin Yaman Dede olarak bilinen Abdülkadir Keçeoğlu'na ait olduğunu bilmekteyim. Acaba ben mi yanılıyorum? Yoksa mail yazdığım halde cevap vermeyen (daha öncekilere cevap vermediği gibi) AKRA FM site yöneticileri mi hatalı?
Bu arada aklıma başka bir soru da gelmedi değil. Acaba, radyomuzu ne kadar dikkatli dinliyoruz (dinliyor muyuz)? Internette gezinmeyle vaktimizi harcarken AKRA FM sitesini ne kadar inceliyoruz? Biraz daha duyarlı olmamız gerekmez mi? (Daha önce söylediğim hatayı da henüz düzeltmediler).
Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: AKRA ile ilgili...

Post by Abdüllatif »

Evet, o şiir Yaman Dede'ye aittir.

Ayrıca daha önce

Fazlü hakk u himmeti cünd-i ricâlullah ile,
Ehl-i küfrü serteser kahreylemektir fikretim!..

Beytinin dahil olduğu şiir için de Fatih Sultan Mehmed Hz.'ne ait olduğunu yazmışlardı bir Fetih günü sitelerinde yaptıkları sayfada. Halbuki hocamız Fetih Konferanslarından birinde bunun başka bir zata ait olduğunu söylüyor.

Bunlar çok üzücü tabi...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
maneviyat

Post by maneviyat »

Kullanıcı001 wrote: Bu arada aklıma başka bir soru da gelmedi değil. Acaba, radyomuzu ne kadar dikkatli dinliyoruz (dinliyor muyuz)? Internette gezinmeyle vaktimizi harcarken AKRA FM sitesini ne kadar inceliyoruz? Biraz daha duyarlı olmamız gerekmez mi? (Daha önce söylediğim hatayı da henüz düzeltmediler).
Yanlışım varsa lütfen düzeltin.
Diyecek sözüm yok açıkcası ben şahsen dinleyemiyorum ne radyo çekiyor nede internetten dinleyebiliyorum telefon açıp söyledim ilgililere bildireceklerini söylediler .Herhalde dinleyemediğim için olacakki çokta fazla inceleyemedim inşaallah dediğiniz sorunlarda düzelir ama telefon açıp söylemek mail atmaktan daha iyi olur diye düşünüyorum.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

AKRA son günlerde sabah kuşağında sık sık Saadet partisinin seçim çalışmaları için özel hazırlanan ve bu partinin son günlerde seçim müziği olan rap şarkıyı çalıyor. Böyle bir seçim sürecinde bunun çalınmasını manidar bulduğumu belirtmek istiyorum. Bu tür konularda daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum ayrıca.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Akra'da Rap müzik mi? Bir yaşımıza daha mı girdik...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Post Reply

Return to “Diğer Konular”