Sitemiz camiamıza hitap ediyor mu?

Sitemiz camiamıza hitap ediyor mu?

Tam Anlamıyla
14
33%
Genel İtibariyle
15
35%
Kısmen
9
21%
Çok Az
4
9%
Hiçbir Şekilde Hitap Etmiyor
1
2%

Total votes: 43

Nakşibendî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kan Grubu: AB (+)

Re: Sitemiz camiamıza hitap ediyor mu?

Post by Nakşibendî »

Meczub wrote:Daha kısa anekdotlar şeklinde eklenmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim. Hocalarımızla ilgili camiamizdakilerin duydukları veya bizzat yaşadıkları hatıraları bizimle paylaşmalarını canı gönülden isterim.
Yakında çok güzel bir çalışma ile karşınızda olacağız...
Bizi izlemeye devam edin.
Yönetime göndermek istediğiniz mesajlar için: [email protected] adresini kullanabilirsiniz.
seyir

Post by seyir »

Nakşibendî wrote:
Allah(cc) hayırlı çalışmalar ve muvaffakiyetler nasib eylesin.
Kolay gelsin.
Meczub
Kan Grubu: A (+)

Post by Meczub »

Nakşibendî wrote:
Heyecanla bekliyoruz...
selametle...
abdullahkull
Kan Grubu: 0 (-)

Post by abdullahkull »

Meczub kardeşime katılıyorum. Bazı konular uzun oluyor. Ayrıca daha fazla bilgi açısından konular açılabilir. Bu haliyle hamd olsun çok güzel. Kısa özlü anlatımlarla konular daha güzel oluyor. Uzun yazıları okumak kiminin nefsine zor gelebiliyor. Allah kusurlarımızı affetsin. Tarikatımız hakkında daha aydınlatıcı bilgiler verilmesi daha güzel olacağı kanısındayım. Hocalarımızla ilgili daha çok bilgi aktarılabilir. Tüm Türkiyedeki kardeşlerimize ulaşıp birbirlerimizle tanışarak sorunlara ortak çözüm bulabiliriz.

Hâdimu'l-fukarâ'nın acizane fikirleri şimdilik bunlardır.

Allahü teâlâ, bizi ve sizi ve bütün milletimizi, İnsanların ve Peygamberlerin efendisinin (a.s.) "aleyhi ve alâ âlihi minessalevâti efdalühâ ve minettehiyyâti ekmelühâ"! yolunda hem zâhirde, hem bâtnda, tâm uymakla şereflendirsin! Âmîn. Bu düâmıza âmîn diyenlere rahmet eylesin!
(MZK)
Ciğerleri yakan bu düşünce, uykumu kaçırdı her gün,
ki, kimin âğûşuna düştün, rü'yâda kimi gördün? Hâdimu'l-fukarâ (MZK)
Eğitimci
Kan Grubu: B (-)

Post by Eğitimci »

Selamun Aleyküm
site çook güzel hazırlanmış, insan çok muhtelif konularda fikir sahibi olabiliyor. ancak bizi yansıtıp yansıtmadığı konusunda emin değilim. Gerçi siteyi yeni öğrendim yazıların birçoğunu okuyamadım ama okuduklarımın bir bölümünde beni rahatsız eden şeyler oldu :(
bazı kişisel fikirler bazen genelleştirilmiş. bu durum camiamız için olumsuz bir tutum.
forumlarda bazen tartışmalar karşılıklı suçlamaya dönüşmüş ya da çok ağır dille yazılmış( doğru bile olsa daha yumuşak söylenmeli)
en çok düşündüren de kopyala yapıştır ile eklenen konular... ekleyen kişi onu tam olarak okuyup kaynağından da emin olup öyle eklemeli.bizi ( bizden kastımın ne olduğunu herkes biliyordur) yansıttığından emin olmalı diye düşünüyorum
erwaa

Post by erwaa »

nede n terkedimiş bu forum ya.geldim kımseyı bulamaıdm demıyecegeım benım ıcın en onemlı kişileri yakından tanıdım. :x
Last edited by erwaa on 05 Mar 2011, 00:06, edited 1 time in total.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

erwaa wrote:nede n terkedimiş bu forum ya.geldim kımseyı bulamaıdm demıyecegeım benım ıcın en onemlı kişileri şeyhlerımı daha yakından tanıdım. :x
Hakikaten, terkedilmiş forum oldu. :D
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
envarlı
Kan Grubu: 0 (+)

Post by envarlı »

Bu kadar az kişinin yazması bence de üzücü; keşke biraz daha hareketlendirme şansımız olsa kaliteli bir şekilde.
Bu arada belirtmek isterim ki sitede imla kurallarına uymanın önemini vurgulamanızı takdir ediyor ve seçtiğiniz köşe yazılarını beğeniyorum, acizane.
(Özellikle imla konusunda: Yazılan şey ne kadar güzel olursa olsun, imla ve noktalamaya dikkat edilmediği takdirde içerik göze basit görünebiliyor.)
Emeği geçenlerde Allah razı olsun.
mihrimah
Kan Grubu: A (-)

Post by mihrimah »

Birde yapılan eleştirilerin de kardeşlerimizin gönlünü kıracak şekilde olmaması çok önemli,bizim amacımız önce kardeşlerimizi kazanmak olmalı,çok dağınık bir şekilde nette bulunuyoruz,bu forumumuzu görünce açıkçası çok sevindim,hep aklımdaydı neden bizimde böyle forumuz yok diye, daima yapıcı olmaya devam edebilirsek, inanıyorum bu yeni forumumuzda çok güzel yerlere gelecektir kusurum olduysa affola diyorum...

Yaşadığımız tecrübelerden dolayı acizane fikirlerdi bunlar....
Tamamen olmasada içimden geçirdiğim ve üzüldüğüm eksik yanın büyük tarafını kardeşim paylaşmış.
ve's-selam
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

Yeni yorumlarla konuyu pekiştirelim arkadaşlar
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
Post Reply

Return to “Anketler”