Davos Fatihi

Dünya gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Davos Fatihi

Post by Abdüllatif »

Temmuz kardeşim, katılıyorum. Davos çıkışı haklıydı ama yeterli değildi. Ama "Davosta bir parladı, sonra havası söndü" mantığıyla yaklaşılmamalı diye düşünüyorum.

Sonuçta bir anda olacak şeyler değil. Yine ülkemizde güzel gelişmeler olduğunu görüyoruz. İnşaallah daha nice Davoslar olur, nice neticelere ulaşılır.

AKP hükümeti boyunca çok güzel gelişmeler oldu.
En yakınından Ergenekon'u düşünün. Ya hu PKK bitti bile diyebiliriz. Ne zamandır bir olay haberi gelmiyor. Bir ara bayağı azıtmışlardı hatırlarsınız... Aktütün'den sonra ciddi bir şey olmadı herhalde.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Musab K.

Post by Musab K. »

Üstadım...
Kelime oyunu falan değil...Allah Kuran Kerimde şöyle buyuruyor..
"...Müminler ancak kardeştirler.." (Hucurat 10) .Rasul hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor..
"Mümin müminin kardeşidir. Ona zulm etmez, onu teslim etmez, onu mağdur etmez..."

Bütün bunlar ortaya koyuyorki İslam akidesine iman bütün insanlar kardeşimizdir...

Ve kardeşlerimin kanlarının akıtılmasına sessiz kalan bu yöneticilerin içi boş, popülist çıkışlarına prim vermek bize yakışmaz...Geçmişte bizim liderlerimiz Halife 2. Abdulhamidlerdi, Halife Mutasımlardı, Selahaddin Eyyubilerdi..

Kalbini yarmaya gerek yok...Zaten ben kalbini değerlendirmiyorum... İcraatlarına ve fiillerine bakıyorum... Kalbi onun bileceği iş.. Hatırlayın bundan bi süre önce Şimon Peres Türkiye'ye gelmişti ve çok da sıcak karşılanmıştı...
Hatırlayn AKP'nin çoğunlukta olduğu meclis İsraili "kınama kararı dahi alamadı" (alsa ne olacak sanki)
Hatırlayın Erdoğan ABD'de ki Yahudi lobisinden cesaret ödülü alan ve yahudi olmayan tek kişidir... Hatırlayın Irakta ABD uçakları İncirlikden 5000 sorti yaptı. (5000 kere kalkıp kardeşlerimize bomba yağdırdı..Tezkere geçmedi de ne oldu.)

Bütün bunlara binaen samimiyetsiz diyorum üstadım.. Yoksa kalbi beni bağlamaz... Şeriat zahire hükmeder...Musab K.
Temmuz
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Temmuz »

Kıbrıs harekatı sırasında Amerika bize ambargo uyguladı, silah ihracatını yasakladı, bundan sonra MKE'deki mühendisler de sürekli yeni bir şeyler yapmaya başladı, fabrikalar sürekli çalışıyordu, yeni bir şeyler ortaya çıkıyordu, belki Amerika'nın ambargosu devam etse idi bizim de şimdi İran gibi kendi uçağımız, kendi nükleer santralimiz, kendi uzun menzilli füzemiz olacaktı, adamlara para ödüyoruz ama argesini onlar yapıyor, maalesef kendi mühendislerimizi bu şekilde görece atıl bir durumda bırakıyoruz.
İslam alemindeki yankıları ben de güzel bir gelişme olarak görüyorum.
Erdoğan'ın yaptığını yapabilecek pek az kişi olduğu doğrudur, ama kafire karşı az ile yetinmemek lazım, mesela uluslararası alanda da şöyle bir şey yapılabilirdi, İslam konferansı örgütü başkanlığı şu anda bizde İslam konferansı örgütü üyelerinin ortak bir metinde birleşip bir kınama yazısı çıkması sağlanabilirdi, benzer bir durum BM nezdinde gündeme geldi ancak tasarı maalesef ortada kaldı, tabii gayri müslimden medet ummamak gerekir.
Musab K.

Post by Musab K. »

Üstadım kınama acziyetin ifadesidir diye düşünyorum...

Sunu belirmekte fayda var..
Bugün İslam ümmetinin bu halde oluşu teknoloji anlamında, silah bakımından geri oluşu değildir..
Bugün İslam ümmeti fikri olarak çöküntü içerisinde.. Yani onların hayatlarını her yönüyle, İktisadi, içtimai dış siyaset, iç siyaset vs. düzenleyen fikirlerin İslam Akidesinden çıkan fikirler olmayışı bugün bu zilletin sebebidir.
Bu olmadığı zaman silahın da olsa, ordun da olsan bi anlam ifade etmez...

Vakıada beni doğrular...

Bugün Türkiyenin kara ordusu sayılı ordulardan, Pakistan nükleer silahlara sahip, İranın nükleer füzeleri vs.. Ama sonuç fikir olmayınca olmaz..

Maddi kıymetlerini kaybeden halklar eğer fikri kıymetlerini kaybetmemişlerse yeniden maddi kıymetlere erişebilirler.. Ama eğer fikri kıymetler kaybolmuşsa maddi kıymetlerin de bir anlam ifade etmez...
Çünkü maddi kıymetlere ulaştıran da, onu kullanacak olan da fikirdir..
Temmuz

Post by Temmuz »

Peygamber efendimiz buyuruyor ki "Bir zulmü gördüğünüz zaman elle düzeltiniz, elle düzeltemezseniz dil ile düzeltmeye çalışın, dil ile de düzeltemezseniz içinizden buğz edin. Bu da imanın en aşağı derecesidir."
Davos'taki durumda bir kademe yukarı çıktık, içinden buğz etmekten söz ile düzeltmeye çalışma ligine atladık.
Aciziz, şu anda ordumuz onlardan aldığımız silahlardan oluşuyor, onlara karşı onların silahıyla savaşmaya kalksak, uydudan uçaklarımızın tanklarımızın gemilerimizin içine koydukları gizli erişim noktalarıyla bizi etkisiz hale getirip getiremeyeceğini bilemiyoruz.
İran Irak'la savaş sırasında Amerika'dan İngiltere'den silah aldı. Sonra Amerika 1991'de Irak'a saldırdığında hava savunma sistemleri uydudan etkisiz hale getirildi ve keklik gibi avlandılar. Onun için bizim de mutlaka yerli savunma saniyimizi dışarıya muhtaç olmadan savaşabilecek seviyeye getirmemiz gerekiyor.
Büyük başarılar, dediğiniz gibi ancak arkasında güçlü, sağlam fikirler varsa yakalanabilir.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Musab K. wrote:Bugün Türkiyenin kara ordusu sayılı ordulardan, Pakistan nükleer silahlara sahip, İranın nükleer füzeleri vs.. Ama sonuç fikir olmayınca olmaz..
Kendimiz kandırmayalım. Türkiye'nin kara ordusu dünyanın en iyisi olsa kaç yazar. Adam yanına yaklaşmıyor ki, kilometrelerce uzaktan vuruyor seni.

Evet, birlik olmak gerekir; birlik olsak herşeyi yaparız. Ancak mesele burada ya zaten. İslam ülkeleri arasında birlik yok, beraberlik yok. Çoğuz, ama sel üzerindeki saman çöpleri gibiyiz.

Bir birlik olacak, bir toparlanma olacak; ve öyle görülüyor ki bu toparlanmada Türkiye önemli bir rol oynayacak.

Oturduğumuz yerden birlik beraberlik kuramayız.
Musab K. wrote:sokaklarda erdoğana destek verilmiş... çocuklara erdoğan adı verilmiş...
ne kadar önemli gelişmeler... allah aşkına 1500 kardeşimiz, 1500 "biz" öldü orda... bununlamı avunacazğız... ve bunlar hilafetin yıkılışından beri ne ilk ne de son....
Birlik sokaklarda destek vererek kurulur, birlik çocuklara Erdoğan ismi verilerek kurulur. Bu birlik başlangıcı değil de nedir? Halkın sevgisi toparlanmanın ilk adımıdır.
Musab K.

Post by Musab K. »

Elbette ki, kendi ağır sanayin olmalı, kendi silahın kendin üretmelisin..

Fakat bugn bu yönetimlerin bu zulümlere sessiz kalması yeterli silah sanayi olmaması vs. değil, çünkü böyle olmuş olsa bunun adına bişeyler yapılır. sonuçta teknoloji dediğiniz şey transfer edilebilir bi meret..
İkincisi bugün islam dünyasında kendi silahını üreten ülkeler de var, fakat dediğimiz gibi fikir gerek, bu da ancak islam akidesinden çıkan, islam nizamını sultasıdır...

Davos çıkışından sonra Erdoğan benim tepki moderatöreydi vs. gibi açıklamalarını izledik. Akabinde Babacan'ın israil ile ilişkilerimi iyi açıklamalarını tekip ettik..

Son olarak ABD dediğimi, İsrail dediğiniz bu kadar gözünzde büyümesin,
İsrail 2006 Lübnan da gördük , Hizbullahın karşısınıda acze düştü ve BM müdahele etti,
ABD Irak'ta bataklığa saplanmış, direnişi hala durduramamış (bakmayın medyanın bunu yansıtmadığına), Afgan dağlarına elinde keleşle Taliban mücahidleriyle başedemiyor, NATOyla beraber yedi düveli yanına almış olmasına rağmen (hazi olan müslüman Türk askeri de içerisinde, muharip olmasa da) bütün bu veriler somut elimizdeyken
Türkiyenin, veya İranın veya suudi arabistanın sessizliğini eliyiyle müdahele etmeyişini ihanete mi bağlayacaz yoksa silahımız yok vsç nedenleremi ?
Musab K.

Post by Musab K. »

Abdulhamit kardeşim

her ne kadar üstten bombalasanda kara harekatı yapmaksızın bir belde senin olmaz,
Irak savaşı, Afganistan savaşı buna delildir..
Üstten tonlarca bomba yağdıran ABD kara harektına girişince kayıplar vermiştir, hala bu beldelerde direnişi bitirememiştir.. Ki buralarda ki direniş düzenli bi ordu değil, örgütlerin grupların ortaya koymaya çalıştığı direniş

sokaklara gelince...

sokakların samimiyeti ortada zaten, ümmet birleşmeye hazır zaten,
burada tartıştığımız şey yönetimlerde bu düşünce yok, çünkü onlar iktidarlarını sokaklara değil ABD' ye dayandırmaktalar...
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Musab K. wrote:Abdulhamit kardeşim
Abdülhamid kim ya?.. :D
Musab K.

Post by Musab K. »

Kusura bakma üstadım,

Abdulhamid yazmışım, Mevzu Filisstin olunca Abdulhamidi hatırlamadan edemiyo insan

Abdullatif kardeşim ...)
mehmetemin

Post by mehmetemin »

davos çıkışına ülkemizde bir siyasi parti daha bir muhalif oldu niye.

çünkü bu parti ,israile muhalefeti kendi tekelinde tutuyordu,elinden bir argümanı alınmış olduğu için hırçınlığa vurdu.

ikincisi davos çıkışını ,yeterli göstermemek için bu kadar çabalamanın amacı ne.yeterli değil diyebilirsin ama yok hıyanet yok abd destekli hükümet gibi bir takım çevrelerin siyasi argümanını kullanma .bu forum bu kadar provakatif söylemlerin yeri değil.

gazze saldırılarından ,ülkemizdeki inançlı insanların hepside en derin sızıyı duymuş,maddi ve manevi destek vermede öncülük yapmıştır.
Musab K.

Post by Musab K. »

Burası bir forum ortamı ve insanlar burda fikirlerini paylaşıyorlar..
Bende Davos noktasında fikrimi beyan ettim.. Burda fikirlerimiz uyuşmayabilir... Sonuçta bi istişare ortamı...Davosla ümmet aldatılmak isteniyor.. Buna itiraz ediyorum..

İktidaro boyunca ümmete karşı bi sürü cürüm işlemiş bir iktidar bütün bunları Davosla kamuoyunda silmek nistemekte buna itirazım var.. Bunlar alkışlayacağımız liderler olamaz.. Bizim liderlerimiz Halife Abdulhamidler, Halife Mutasımlardır....
Provakasyon vs. yaptığım yok, sadece fikrimi beyan ediyorum, bu sana ters gelebilir, provakasyon deme hakkın yok..

Maulum siyasi partiye gelince, onun çıkışı bir iktidar mücadelesi, benim itirazım İslam ümmetinin, müslüman türkiye halkının aldatılışına,

Allah razı olsun ne güzel söylemişsin siyasi arguman...
Evvet Tayyibin çıkışı da yalnızca siyasi bi arguman,
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Tayyib Bey'in Davos'u kullandığı yok ki... Dün Sincan'da miting vardı, ağzından 1 kere bile Davos kelimesi çıkmadı.
Davosla hatasını örtmeye çalışan falan da yok.

Siyasi parti tutmam, ama AKP'ye haksızlık ediliyor burada.
Hataları var, hatasız parti demiyoruz, bizim liderimiz Erdoğandır demiyoruz; ama mevcut duruma bakıldığı zaman en iyi parti AKP'dir, en mert lider Erdoğandır...

Yani kaç yıllık iktidar boyunda hiç bir şey yapmadı, sadece Davos çıkışı var, bu da sayılmaz mı diyorsunuz... Pes yani...

Neyse, çok da uzatmaya gerek yok bence. Yapılanlar ve yapılmayanlar ortada. Görmek isteyen yapılanları görür, görmek istemeyen yapılmayanlarda takılır.
Musab K.

Post by Musab K. »

Üstadım elbetti ki Sincan'da ben Davos'ta Perese bağırdım demeyecek...Toplum alacağını akdı zaten Davostan..

Böyle demiş olsa işin rengi belli olur, siyasi olalım lütfen...

Belki o anda samimidir, gerçekten kızmıştır vs. bunlar farklı şeyler..

Burda yönetimlerin üzerine düşen farziyet, vakit geçirmeksizin orduların Filistine sevk edilmesidir. Bu yapılmıyorsa bütün yapılanlar aldatmacadan ibarettir. Beğenirsiniz, beğenmessiniz, olur ya da olmaz... Farziyet budur... Bu yönetimler bunu yapar mı??

O zaman bunu yapacak yönetimleri ikame etmek tebaanın üzerine farz olur...

Vesselam ..
mehmetemin

Post by mehmetemin »

dün gülay göktürk ,ün bir yazısı vardı.mutlaka okunmalı diye düşünüyorum.elimizde fırsatlar varken seçimleri doğru değerlendirmek zorundayız.

(yani arkadaş alınma ama hayal dünyasında falan yaşama,acaba kimin elinde öyle bir emirle falan filistine sevk edilecek bir ordu hatta ordular var,varmışda önünde hükümet engelmiş hayret ,hayatımda bu kadar isabetli bir tesbit görmedim arkadaşım yani cevap yazmak istemiyordum ama bizi cevap yazmakta zorluyorsun yahu)
Locked

Return to “Dünya”