Davos Fatihi

Dünya gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Musab K.

Re: Davos Fatihi

Post by Musab K. »

Yönetimlere düşen farziyet budur diyorum... Bunu sana şer i delilleriyle ispat edeyim istersen...

Alta bişey daha yazdım...

Bu yönetimler bunu yapmıyosa, bunu yapacak olan yönetimi ikame etmek farziyet olur dedim...
Bunu da şeri delilleriye ispat edeyim istersen ...

Ondan sonra da gülmezsin heralde. Zira Allah'ın farzlarına gülünmez, yerine getiriliri...
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Peki öneriniz nedir, bir dahaki seçimde kimi seçmeliyiz?
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Musab K.

Post by Musab K. »

Mesele burası zaten, anlaşılması gereken nokta burası,

Burda mesele şu parti veya bu parti meselesi değil.. Mesele sistem sorunudur.. Bu sistem içerisinde iktidara gelecek hiçbir parti bunu yapmaya muktedir değildir, zaten. Haddi zatında bu partilerin hiçbirinin bir diğerinde farkı yoktur... Hepsi laik, dmokratik, sistemin koyduğu kurallara altına imzasını atmıştır...

Müminlere düşen görev Allahın indirdiğiyle hükmedecek nizamın ikamesidir. Bu da "İçinizde hayra devet eden, iyiliği emreden, kötülükten nehyeden bir topluluk bulunsun. İşte onlar felaha erenlerdir." (Ali İmran 104)
ayetinin gereği bir kitle toplumun genel fikir, genel duygularını İslam akidesinde çıkan fikirler noktasında değiştirmeye çalışmalı.. Ve toplamda var olan genel ölçüler İslami olduğu gün toplum bu yönetimleri kaldırıp atacaktır. Zira sistemler, devletlere, nizamlara meşruiyet kazandıran toplumlardır..

Tabi konular ağır, ehemmiyetli forum sayfalarından klavyemiz ölçüsünde konuşabiliyoruz, gönül ister ki bu mevzuları istişare edebileceğimiz platformlar da konuşabilsek, Allah Rasule diyor ki müminler istişare etsinler, tabi burda fikirlerimiz kuran,sünnetten delillendirirsek doğruya ulaşırız, sonucta bizim için mihenk taşı , ölçü kuran ve sünnettir..
Nakşibendî
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kan Grubu: AB (+)

Post by Nakşibendî »

Fıkhî konularda kişisel görüşlerin yazılmasına yönetim olarak müsaade etmiyoruz.
Fakîh olarak bilinen alimlerden alıntılar yapılabilir, ancak kişisel yorumlar lütfen yapmayalım.

Konu başlığıyla ilgili söylenecek şeyler de söylenmiştir,
Konu kilitlenmiştir.

Anlayışınız için teşekkürler!
Yönetime göndermek istediğiniz mesajlar için: [email protected] adresini kullanabilirsiniz.
Locked

Return to “Dünya”