Ayak Kabı

Resim, fotoğraf, grafik vs...
Post Reply
seyir

Ayak Kabı

Post by seyir »

Image
Eylül

Re: Ayak Kabı

Post by Eylül »

Bir de böyle çoraplar var biliyorsunuz. İlk çıktıklarında çok sinirime dokunuyordu, şimdi alıştım ama. Bunlarda güzel tasarlanmış ama ne babama ne de kardeşime böyle bir spor ayakkabısı giydirmem herhalde :D
Ya HUU
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Ya HUU »

Eylül wrote:Bir de böyle çoraplar var biliyorsunuz. İlk çıktıklarında çok sinirime dokunuyordu, şimdi alıştım ama. Bunlarda güzel tasarlanmış ama ne babama ne de kardeşime böyle bir spor ayakkabısı giydirmem herhalde :D
Evet, dikkat çekmek amaçlı sanırım bu tür şeyler. Belirli bir kültüre kök salmamış kişilerin, kişiliği oturtacak yer aramaları gibi bir şey. Çok mu sert konuştum bilmiyorum.

İngiliz, Alman, Amerikan tarzı giyinimleri de aynen buna benzetiyorum. Şimdi de iğneyi kendime batırayım: Bir ara bonus modası vardı, ve ben de hafif bonustum. Peki bunun altında nasıl bir psikloloji yatıyor? Biraz eleştirin inşaAllah beni, sonra düşüncelerimi yazayım hangileri eleştirilerle örtüşecek bakalım:)
Düşüncelerine dikkat et ki; sözlerin olur.
Sözlerine dikkat ki; davranışların olur.
Davranışlarına dikkat et ki; alışkanlıkların olur.
Alışkanlıklarına dikkat et ki; kaderin olur...
seyir

Post by seyir »

Esselamualeyküm;
Paylaşmamın sebebi ilginçliği dikkat çekiciliği vs. değil idi. Ayak formuna uygunluğu, yürüyüş rahatlığına elverişliği ve sanki çıplak ayakla yere basılıyormuş gibi özlenen bir tasarımda olması.. Hasılı işlevselliği. Şahsen her tarafı deri kaplı, ayak parmaklarını büzüştüren ayakkabılardan ziyade bunu tercih ederim. Ayak gibi bir kab.
Ya HUU
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Ya HUU »

Evet rahatlık konusu da önemli tabiki, ama parmakları birbirinden ayırıyor olması pek kullanışlı gelmedi gözüme. Sivri burun ayakkabılar vs evet ayak parmaklarının büzüşmesine sebep oluyor haklısınız. Hatta ileride başparmağın ordaki kemiğin çıkıntılaşmasına sebep olur. Zamansız deri ayakkabı giymekte deri hastalıklarına yol açar.

Bu ayakkabıda da parmakların aralarına giren tabakanın kemik açısından tam tersi bir etkiye yol açacağını düşünüyorum. Parmaklara sürtme olmaması içinde baya ince olması gerekir. Tahriş sebebi olur yoksa o da malum.
Onun için ayağı sıkmayan ortopetik ve alışılmış ayakkabıların tercihinden yanayım. Tabi mevsime göre tasarlanmış olması da önemli. Bu kadar hafif bir ayakkabı olsun, hatta en hafif olsun, çok rahat olsun, hava aldırsın gibi özellikler arayanlar için koşu ayakkabısı tavsiye ediyorum.
Düşüncelerine dikkat et ki; sözlerin olur.
Sözlerine dikkat ki; davranışların olur.
Davranışlarına dikkat et ki; alışkanlıkların olur.
Alışkanlıklarına dikkat et ki; kaderin olur...
Eylül

Post by Eylül »

Sadece estetik açıdan hoş bulmadım. Giyen giyer. Bu olayı başkalarına benzemek falan gibi de yorumladım şahsen. İnsan ayağını değilde başka varlıkların ayaklarını anımsatıyor bana. :oops:

Bu eleştirinin şahıslarla ilgisi yok, gönül kırgınlığı olmasın lütfen :)
Post Reply

Return to “Grafik”