Bak Şu Müftülüğün Yaptığına

Post Reply
Halil Necati

Bak Şu Müftülüğün Yaptığına

Post by Halil Necati »

Bak şu müftülüğün yaptığına

Geç oldu amma güç olmadı...
Görüyorsunuz dün ve evvelki gün yazacağımı bugün yazıyorum...
Geçen gün Balıkesir camilerinde yılbaşı hazırlıkları eleştirilmiş...
Köşelerinden fırlayan maymunperest yazarlar bu sefer müftülüğü topa tutuyorlar...
Sebebi ise yılbaşının eleştirilmesi ve “İslâmi bir ilişkisinin olmadığının” beyan edilmiş olması...
Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Bardakoğlu, “Yılbaşı evrensel bir kültürün parçasıdır” diyesiymiş...
Diyanet İşleri Başkanı da, Şeyhülislâm da iddia etseler, yılbaşı İslâm ile alakası olmayan gerçekten bir rezalettir...
Aylar önceden hazırlıklar yapılıyor... Resmi kumarın (piyango) biletleri basılıyor, palyaço kılıklı Noel Baba’lar, Noel Ana’lar, Noel soytarılar bilhassa büyük şehirleri istila ediyorlar...
Hiç Noel Baba soytarılarının kisvesi Müslüman kisvesine benziyor mu?
Balıkesir Müftülük Komisyonu bir gerçeğe parmak basmıştır... Ne var ki, Müslümanlığı çökertmek isteyen sütsüzlerin bağrına da ateş basmıştır...
Patrik ne söylese itiraz edemezler...
Hahambaşı hangi haltı karıştırsa içinde hikmet ararlar...
Peki müftülüğün hutbesi sizi ne ilgilendiriyor bre yobazlar?..
O sözler Allah’a, Kur’an’a, Peygamber’e şeksiz-şüphesiz inananlar içindir...
Siz yine içkilerinizi için... Hindilerinizi katleyleyin... Kusmuklarınızla caddeleri geçilmez hale getirin... Kumarın millisini ve zillisini oynayın, dans yapın, Noel Baba soytarısına ve dağıttığı ikramiyelere inanın...
İnanmayanlara niye karışırsınız?
Türkiye’nin tamamı medya meydanı değil ki...
Sizin inancınızda yeri olsa bile, Müslümanların inancında yılbaşının yeri yoktur... Tekrarlıyorum, yoktur yoktur yoktur...
Siz Ramazan Bayramı’nı “şeker bayramı” yapacak kadar cahil ve kasıtlı bir güruhsunuz... Kurban Bayramı’nı kesilen kurbanlardan dolayı yerin dibine geçirirsiniz... Kurban kesme ibadetinin ilkellik olduğunu söylersiniz, fakat deri toplamayı kimseye kaptırmazsınız... Deri paralarıyla da yılbaşı zıkkımlanması yapacaksınız değil mi?
Hıristiyanların yılbaşı yortusunu, noelini size verdik işte...
Yahudilerin Hanuka-manuka, Tuzsuz Peynir bayramları ile insan kanından imal edilmiş çörek bayramı da sizin olsun...
O gayrimüslim bayramlarını biz de mi kutlamalıyız?
Hadi s...n oradan ukala satılmışlar...
Durmadan çam kesmeye devam eyleyin,
Durmadan hindi kesmeye gayret gösterin...
Mezeleriniz bol olsun ki tıka-basa içesiniz, sonra da yola-bele kusmuğunuzu dökesiniz...
Nasıl olsa devlet baba polis ve itfaiyeci kullarını hazır vaziyette bekletiyor sizler için...
Hayvan leşi gibi kıpırdamadan yatanlarınızı dört ayaklarından tutarak evlerine kadar taşıyacak görevliler mevcut...
He ya, büyük ikramiye hangi ilimize çıkmıştır?
Ve dahi:
“Yılbaşı kutlamaları Hıristiyanlık âdeti değilmiştir... Takvim yılının icadıyla başlamış mış mış...”
Tu utanmaz yüzlerinize...
Siz, 29 Aralık gününün Hicri Yılbaşı olduğunu bilir misiniz?
Muharrem ayı hangi gün başlar bre Alisiz Alevi kışkırtıcıları?
Hepinize kötü bir haberim var.
Bu millet Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdüyle, Türküyle İslâm’a bağlıdır... İbadetlerini ihmal etseler bile inançlarını ihmal etmezler...
Siyasi malzeme yapmanıza rıza göstermediklerini, aldığınız oylardan anlamaz mısınız?
Yemin olsun ki benim partim yoktur...
Ben şuna inanırım:
Siyonizm yeryüzünden silinmedikçe beşeriyet rahat yüzü görmez...
Müslümanların Hicri yılbaşılarını tebrik ediyorum...

Tahsisli köşelerden itler havlıyor hâlâ
Kurnazlar kürsülerde ahmak tavlıyor hâlâ
Dilimizi bir iğrenç çıkmaza hapsettiler
Bozguncu müptezeller ki sav savlıyor hâlâ.

Abdurrahim KARAKOÇ
dergah
Kan Grubu: B (+)

Re: Bak şu müftülüğün yaptığına

Post by dergah »

Hay maşşallah abdurrahim üstad çat çat çat döşemiş helal olsun.paylaşım için teşekkürler allah razı olsun
Ya HUU
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Ya HUU »

Evet, içimizdekileri dökmüş sanki Abdurrahim Karakoç, ama ağzı bozuk hitablardan hoşlanmam...
Düşüncelerine dikkat et ki; sözlerin olur.
Sözlerine dikkat ki; davranışların olur.
Davranışlarına dikkat et ki; alışkanlıkların olur.
Alışkanlıklarına dikkat et ki; kaderin olur...
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Evet, içimizdekileri dökmüş sanki Abdurrahim Karakoç, ama ağzı bozuk hitablardan hoşlanmam...
Katılıyorum,haklısınız.
asım
Kan Grubu: A (+)

Bak şu müftülüğün yaptığına

Post by asım »

Katılıyorum,haklısınız.
Üstad da herhalde hoşlanan ve bu dilden anlayanlar için yazmış olsa gerek!

Bir kıssa:

Beyin oğlu :
-Baba ben evlenmek istiyorum demiş.

Bey de :
-Olur evladım, kimi istiyorsan alalım demiş.

Oğlan:
Ben çingene çeribaşının kızını istiyorum demiş.

Bey:
Evladım, bula bula bir çingene kızı mı buldun, biz asil bir aileyiz; onu nasıl gelin alırız demiş.

Oğlan illa isterim deyip yataklara düşünce bey çaresiz kabul etmiş.

En kıymetli elamanını en kıymetli hediyelerle çingene obasına göndermiş. Elçi obaya varınca, çeribaşının yanına varmış ve :
-Haşmetli beyimiz, mahdumunu temiz kerimenizle evlendirmek murad ederler. Yanımızda getirdiğimiz hayvanlarda yüklü hediyeler zatınıza takdim edilecektir. Sizinde izn-i alinizle bu işi tamam eylesek demiş.

Çeribaşı :
-Ul.n, sen ne diyon höd.k, size verecek kız-mız yok bizde demiş. Ne hediyeleri kabul etmiş, ne onları ağırlamış, yüz geri edip yollamış.

Bey durum kendisine anlatılınca kızmış, benim bölgemde yaşayan birisi nasıl olurda bana itaatsizlik eder, derhal cezalandırın demiş. Ancak oğlanın ağlamaları, yakarmaları elini kolunu bağlamış.

Beyin ihsanda bulunduğu fakat havalide namı kötüye çıkmış, ahaliye illallah dedirten Deli Bekir mutad ziyaretlerinden birine gelmiş. Beyi o halde görünce :
-Hayırdır beyim, hiç iyi görünmüyorsun demiş.

Bey durumu ve çıkmazını anlatmış. Deli Bekir :
-Beyim, Allah’ın izni ile bu işi ben hallederim demiş.

Bey:
Aman Bekir’im! Ben de bir müfreze göndereyim dedim ama oğlan daha sözü söylerken perişan oldu demiş.

Deli Bekir:
-Meraklanma beyim! Öyle müfrezeye felan gerek yok, ben tek gider halleder dönerim Allah’ın izni ile demiş.
Beyden izin alan Deli Bekir, çingene obasına varmış ve meydanda bağırarak:
-Heeeyyyt ! Ul.n, bana derler Deli Bekir. Nerde l.n o çeribaşı denen deyy.s. Hemen çık ortaya demiş.

Oba ahalisi başlarında çeribaşı ile birlikte telaşla koşuşup gelmişler. El pençe divan durmuşlar. Çeribaşı :
-Buyur ağam! Hayırdır, bir kusur mu işledik? demiş.

Deli Bekir:
-Ul.n, daha ne kusur işleyeceksin alç.k, şerefs.z. Beyimiz senden kızını ister de sen nasıl reddeder, terslersin ul.n demiş.

Çeribaşı :
-Estağfirullah ağam! Kızımı verdim gitti demiş.

Deli Bekir :
-L.n deyy.s, gelen elçilere neden vermedin demiş.

Çeribaşı :
-Ağam! Onlar senin istediğin gibi, adam gibi istemediler ki demiş.
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
mstf
Kan Grubu: A (+)

Post by mstf »

asım wrote: Çeribaşı :
-Ağam! Onlar senin istediğin gibi, adam gibi istemediler ki demiş.
:D :D :D
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
Post Reply

Return to “Köşe Yazıları”