Toparlanma mı?

Dünya gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Toparlanma mı?

Post by Abdüllatif »

Bu İsrailin son vahşetinden sonra bakıyorum ki, bir çok kurum ve kişi kınama mesajları yayınlıyor.
Bugün posta kutumda Zinde'den yapılan bir kınama mesajı vardı. Daha önce ben Zinde'nin bu tür siyasi konularda beyanat verdiğini görmemiştim.

Acaba Müslümanlar arası bir toparlanma, birlik sürecine girilmiş olabilir mi? Yoksa bu kınamalar sadece kınamadan öteye gitmeyecek şeyler mi?

Ne dersiniz?
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
deniz
Kan Grubu: A (+)

Re: Toparlanma mı?

Post by deniz »

Abdüllatif wrote:Acaba Müslümanlar arası bir toparlanma, birlik sürecine girilmiş olabilir mi? Yoksa bu kınamalar sadece kınamadan öteye gitmeyecek şeyler mi?
Toparlanmak için ferd ferd , topluluk topluluk, millet olarak olmalı herşeyin başı olduğu gibi bu durumda bir olmanın göstergesi ilk basamağı; dua etmek, Allah için kardeşinin selametine dair uykundan bir gece de olsun vazgeçebilmek değilmidir?. Malum yılbaşı yortusunun ayyuka çıkacağı bir gece de , tüm müslümanlar dahil, içi yanan , bir şeyler yapamayacağını bilen benim gibiler için güzel bir fırsat.

Allah müslüman ülkelere tam bir anlayış ve basiret nasib eylesin.

Çaresizlik içindeki halk tüm dünyadaki Müslümanları Gazze için iki reket namaza çağırdılar. Gazze’den gönderilen Mesaj aynen şöyle: “Sen, gece saat 1 de acil bir toplantıya davetlisin. Herkes evinde iki rekat namaz kılsın. Ellerini Rabbine açsın ve şu duayı etsin: ”Allah’ım! Ben orada değilim! Sen, Gazze halkına sen yardım et”

İsrail saldırılarında Gazze’deki camileri hedef almasından dolayı halk Camilere gidemiyor. Camilere yakın bölgelerde yaşayan halk mahallelerini tamamen boşalttı. Gidecek yeri olmayanlar çaresizlik içinde evlerinde bekliyor:
Şu ana kadar tam 8 Cami İsrail Füzeleri ile yerle bir edildi.

İşte o camiler:
Gazze’de Şifa Camiesi
Gazze, Ömer İbnul Hattab Camisi
Cebaliya’da Ebu bekir Sıdık Camisi
Han Yunus ‘ta Kassam Camisi
Hz Abbas Camisi
İmad Akil Mescidi
Refah’ta “İstikame” camisi
Saraya Camisi

Bilanço giderek artıyor
Bu arada Gazze Katliamında ölenlerin sayısı giderek artıyor. İsrail saldırılarında şu ana ölenlerin sayısı 390 ı geçti, yaralı sayısı ise 1800ü aştı.

HABER 7
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Post Reply

Return to “Dünya”