İsrail'i Kınıyorum

Dünya gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İsrail'i Kınıyorum

Post by Zeyneb Büşra »

Yaptıkları son saldırılarla 200 e yakın müslüman kardeşimizin ölümüne neden olan bu yahudi milletine ve İsrail yöneticilerine Allah'tan azabların en büyüğünü diliyorum.
dergah
Kan Grubu: B (+)

Re: İsrail'i Kınıyorum

Post by dergah »

BU saldırıda en büyük sorunlu HAMAS tır.Kafir elbette Kafirliğini yapacak.Yapılan ateşkesi Hamas bozup onlarca müslümanın ölümüne sebep olmuşlar.10 tane roketatarla İsrail'e meydan okuyup yapılan ateşkesi yenilememişti.Sen dünyanın bir numaralı Silah üreticisine meydan okursan,sonu. bu olur.Haması yöneten insanlar haindir,müslüman düşmanıdır.Aklı olan bir müslüman böyle birşeye kalkışırmı?Hamasa basiretler diliyorum. :!: :!:
safiye

Post by safiye »

affff afffff allah'ım
israil inn yaptığına inanamıyorumm görüntülerr ee bakamıyorumm . dünyaa her şeyii görürkenn bunuu niye görmüyorrr içimm parçalandı arkadaşlarr
GÖNÜL HUN OLDU

Post by GÖNÜL HUN OLDU »

:!: :!: :!: İSRAİLİ KINIYORUM..
VE ONLARA GÖZ YUMANLARIDA KINIYORUM...
ALLAH A HAVALESİNİZ.. :cry: :cry: :cry:
yasemin.teknik
Kan Grubu: A (-)

Post by yasemin.teknik »

Safiye kardşime katılıyorum. görüntülere bile bakılacak gibi değilken bu vahşeti nasıl yapıyorlar. hep birlikte onları Rabbimize havale edelim. inşallah en yakın zamanda kahr-u perişan olurlar..
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

BU saldırıda en büyük sorunlu HAMAS tır.Kafir elbette Kafirliğini yapacak.Yapılan ateşkesi Hamas bozup onlarca müslümanın ölümüne sebep olmuşlar.10 tane roketatarla İsrail'e meydan okuyup yapılan ateşkesi yenilememişti.Sen dünyanın bir numaralı Silah üreticisine meydan okursan,sonu. bu olur.Haması yöneten insanlar haindir,müslüman düşmanıdır.Aklı olan bir müslüman böyle birşeye kalkışırmı?Hamasa basiretler diliyorum. :!: :!:
Şİmdi dergah bey , bugün Akra'da bir yorumcuyu dinliyorum, bu Filistin davasında böyle düşünceleri taşımak müslümanlık açısından çok büyük vebaldir diyor. Bizi yanıltma, İsrail'in yaptığına kılıf uydurma noktasında ilk adımdır diyor yorumcu.

Kaldı ki bugün ajanslarda geçen haberlere göre İsrail bu saldırıya tam 6 ay öncesinden hazırlanmış. Ateşkes süresini istihbarat toplama ve hazırlıklar yapmak için bir fırsat olarak görmüş. Yani bunlar hep planlı, dünyayı uyutmuş resmen.

Yani bu eteşkes olayının İsrail için anlamı güç toplama. Saldırıyı durdurma değil.
dergah

Post by dergah »

Bu işi siyasetten anlayan,bu işin ilmini okumuş insanlara havale ediyorum.Onlar nasıl konuşulacağını şüphesiz iyi bilirler...Biz ordaki müslüman kardeşleri değil,onların başındaki yöneticileri hedef alıyoruz.
Duru

Post by Duru »

Sadece kınıyoruz..

Elimizden duadan başka birşeyin gelmiyor olması çok acı...
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Bu işi siyasetten anlayan,bu işin ilmini okumuş insanlara havale ediyorum.Onlar nasıl konuşulacağını şüphesiz iyi bilirler...Biz ordaki müslüman kardeşleri değil,onların başındaki yöneticileri hedef alıyoruz.
Kusura bakmayın dergah bey, kesinlikle size karşı bir kastım yoktur efendim. Eğer yanlış anlaşıldıysam çok özür dilerim. Zaten ben de siyasetten anlamam. Sadece duyduğum bir şeyi söyledim, elbette sizler bu konuda benden çok daha fazlasını bilirsiniz. Tekrar özür dilerim. Af buyurun.
dergah

Post by dergah »

bende size cvp olsun die yazmadım.kendimi eleştirdim.kusura bakmayın... :lol: eyvah yine polemiğe girdik forumda,,, :cry:
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

dergah wrote:bende size cvp olsun die yazmadım.kendimi eleştirdim.kusura bakmayın... :lol: eyvah yine polemiğe girdik forumda,,, :cry:
Yapma hocam, bizim forumun adeti, birileri bişeyi yanlış anlamazsa bir yerde bir terslik var demektir.. O zaman endişelenmek lazım. :)
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
asım
Kan Grubu: A (+)

İsrail'i Kınıyorum

Post by asım »

Yılın sonuna yaklaştığımız şu günlerde etrafımıza baktığımızda zaman içte ve dışta iki ayrı manzara ile karşılaşıyoruz:

Birincisi, komşularımızın ve yakın çevremiz olan Ortadoğu'nun durumu ve görünümüdür:

İran-ırak savaşı zirveye doğru tırmanıyor. İran sınıra 500.000 kadar kuvvet yığmış, büyük bir hücum için fırsat ve şartları gözetmekte, Saddam, yardım ve destek sağlamak için âniden Moskova'ya gitmiş.
Rusya Suriye'ye, yeni ve güçlü silâhlar, savaş gemileri vermiş. İsrail korkuyla tetikte.
Amerika Suriye'den Lübnan'daki füzelerini sökmesini ısrarla istiyor; Libya güçlü silahlarla, tepeden tırnağa mücehhez; Yunanistan Türkiye'ye karşı hava üstünlüğü sağlanmış ve Kayseri-Erkilet hava üssünü bile vuracak imkânlara kavuşmuş.
Bulgaristan'la aramızda büyük gerginlik sürüyor. Rusya bu ülkeye de büyük askeri güçler yığmış..vs. yani çevremiz patlamaya hazır bir cephanelik durumunda. Büyük boyutlu yeni bir çatışma süratle gelişip, şiddetle birçok ülkeye sirayet edebilir. Biz ülke olarak, istesek de istemesek de gelişmelerden etkilenir, hattâ kendimizi birdenbire hadiselerin içinde buluverebiliriz.
Fert ve millet olarak her türlü tedbiri almak zorundayız. İhmal ve gecikme çok vahîm sonuçlar doğurabilir...

* * *

Çevremizde ve içimizde bu kadar büyük boyutlu tehlikeler gelişmekte iken bizler milletçe ve bölge halkları olarak ne yapıyoruz?!!

Burada görünen ikinci manzara şöyle:

Göründüğü kadarıyla son derece rahat ve lâkaydız. Hiçbir ikaz işareti bizi gafletimizden uyandırmıyor.

Birbirimize düşmüş, küçük meseleler ve hesaplar yüzünden kıyasıya dövüşüp, çekişiyoruz. Birlik ve beraberlik şuurundan uzak, sevgi ve saygı bağlarından mahrum, menfaat ve yaşam kavgasındayız.

Lükse ve israfa sapmış, gösterişe yönelmiş, paralarımızı saçıp savurmuşuz. Tevbe etmeye yanaşmıyor, dünyalık peşinde, ahiret hesabı unutup koşuyor, nefse, şeytana esir yaşıyoruz.

İmanı, ibadeti, taatı, inşafı, iz'âm, ahlâk ve âdâbı terketmiş, dolu dizgin zevk-ü sefaya dalmış durumdayız.

Düşmanların ciddi hazırlıklarını görmüyor, hile ve tuzaklarını bilmiyor, sözlerine kanıyor, hattâ onları dost sanıyoruz.

Hakikî dostları düşman, hain ve sinsi düşmanları dost bellemişiz.

Başımız dara düşünce, işler sarpa sarınca ne yapacağız, diyenlere kulak asan yok; savunmaya, korumaya, kurtulmaya kuvvetlenmeye önemle eğilen az, aciz ve çaresiz...

Şu günlerde çoğu şaşkının en mühim derdi yılbaşı eğlencesi hazırlığı: Tebrik kartları, noel hediyeleri, vitrin süslemeleri, çam katliamı, içki tedariki, eğlence yeri tespiti, içkili yılbaşı masası donatımı, milyarlık piyango bileti alım-satımı... v.s.

Bu iki manzara karşısında, doyunca, patlayınca, tıksırıncaya kadar yiyip içmeğe, çalıp oynamağa hazırlanan gafil insanlara hatırlatırız ki:

"Her rind bu bezmin nedir encamı bilir:
Dünyamızı nâ-gâh zalâm örtebilir!
Bir bitmeyecek zevk verirken beste...
Bir tel kopar âheng ebediyyen kesilir!"

"Fani dünya hoştur amma, âkibet mevt olmasa."

İKİ ZIT MANZARA - İSLAM, OCAK 86
http://dervisan.com/kitap/gayemiz/i8601.html
"Biz herkese hüsn-ü zan eder, kimsenin aleyhinde bulunmayı sevmeyiz. Rahmetli babamdan aldığım ders şudur ki: Oğlum "herkes iyi, ben yaman, herkes buğday, ben saman" de ve öylece kabul et." Mehmed Zâhid KOTKU (Rh.A.)
mstf
Kan Grubu: A (+)

Post by mstf »

(...)Kuru Protestolar
ARAP Birliği acele toplanıp İsrail'i protesto edecekmiş!.. Ankara da İsrail'i protesto etmiş...İran İsrail'i şiddetle protesto etmiş... İslâm dünyası İsrail'i protesto ediyormuş... Falan filan ve saire...

Koyu Müslüman bir dostumu gördüm. Lüks bir lokantada nefis bir akşam yemeği yemiş, üzerine köpüklü Yemen kahvesini höpürdeterek içmiş... Arkasından Mado sahlebi (Aromalı değil, gerçek sahlepten mâmul)...Tophane'ye nargile içmeye gidiyor... Sırtı pek, karnı tok, cebi para dolu. Tuzu kuru, keyif kekâh... O da İsrail'e çok kızıyordu, içten ve derinden protesto ediyordu.

Ben kendime bakıyorum, bende de kuru protestodan başka bir şey yok.

Protestolarımıza birkaç damla gözyaşı bile karıştıramıyoruz.

Ankara rejimi İsrail'i protesto etmiş... Kah kah kah...Kih kih kih... İsrail Hava Kuvvetleri Konya ovasında manevra yapıyor... İsrail'e milyarlarca dolar ödenerek pilotsuz keşif uçakları alınıyor...İsrail ile tam bir işbirliği yapılıyor ve göstermelik bir protesto... Ağlar mısın güler misin?

Bizde artık Osmanlı ruhu kalmamış.

İslâm dünyasının ahı gitmiş vahı kalmış.

Bir buçuk milyarlık İslâm âlemi kuru protestolardan başka bir şey yapamıyor.

Nereye gidiyoruz?

Müslümanlar emr-i mâruf ve nehy-i münker farzını toptan terk ve tâtil ederlerse büyük bir afete hazırlansınlar.Yaşı da kuruyu da yakacak âfet. Ne zaman gelir?Ansızın...
[align=right]M.Şevket Eygi[/align]
http://www.habervaktim.com/yazar/10261/ ... iligi.html
Ehl-i irfan arasında aradım kıldım talep
Her hüner makbul imiş illa edeb illa edeb
cahid
Kan Grubu: A (-)

Post by cahid »

dergah wrote:BU saldırıda en büyük sorunlu HAMAS tır.Kafir elbette Kafirliğini yapacak.Yapılan ateşkesi Hamas bozup onlarca müslümanın ölümüne sebep olmuşlar.10 tane roketatarla İsrail'e meydan okuyup yapılan ateşkesi yenilememişti.Sen dünyanın bir numaralı Silah üreticisine meydan okursan,sonu. bu olur.Haması yöneten insanlar haindir,müslüman düşmanıdır.Aklı olan bir müslüman böyle birşeye kalkışırmı?Hamasa basiretler diliyorum. :!: :!:
Siz ne dediğinizin farkında mısınız?

Çok büyük konuşuyorsunuz! Bir müslümana hain demek büyük bir laftır. Hele "müslüman düşmanı" demek daha büyük bir laftır. Onu kafirle aynı kefeye koymaktır.

Bu sözlerin Abbas'ın söyleminden ne farkı var izah edebilir misiniz?

Lütfen sözlerinizi geri alınız.

Hamasa basiret dileyeceğinize şöyle deseniz daha iyi olur: "Allah'ım sen bizleri hakka ilet, cümlemize basiret ihsan eyle!"
dergah

Post by dergah »

cahid bey anlayan anlıyor bilen biliyor,işi ehillerine havale ettik biz siz hala uyuyorsunuz...bilen biliyor,bilmeyen uyuyor...
Post Reply

Return to “Dünya”