Aşk Yolu

Dinlemeye değer musiki ve ses kayıtları...
Post Reply
deniz
Kan Grubu: A (+)

Aşk Yolu

Post by deniz »

Last edited by Nakşibendî on 15 Oct 2008, 22:12, edited 1 time in total.
Reason: Düzenleme
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
güLâLe

Re: Aşk Yolu

Post by güLâLe »

...
İnsanı alıp uzaklara götüren bi musiki Deniz Hanım.. Çok teşekkür ederiz..
seyir

Post by seyir »

Bu dahil ne kadar benzer çeşitleri denediysekte.. ı ıh.. bi türlü ruhumuza yediremedik. Kulvarımız mı farklı ne?
mahinur

Post by mahinur »

Pek güzel..
Teşekkür ediyoruz. Nostalji yaptık. :)
Kendi bahçesinde dal olamayanın biri
Girmiş bahçeme ağaçlık taslıyor
.
Eylül

Post by Eylül »

Bak bu ben de yoktu :P Teşekkür ederim Deniz Hanım kardeşim.
seyir wrote:Bu dahil ne kadar benzer çeşitleri denediysekte.. ı ıh.. bi türlü ruhumuza yediremedik. Kulvarımız mı farklı ne?
İnsanın ruh haline göre dinlediği parça değişiyor ya da kişiliğine göre. Seyir Bey abim, bunca cümbüşün içinde neden sebep birini beğenemediniz acep? :)
deniz

Post by deniz »

mahinur wrote:Nostalji yaptık.
Ben de dinlerekn tam tersi istikbale doğru götürüyor müziğin ritmi. Gözlerimi kapayıp dinlediğimde ise tam bir sûkunet hali alıyor hem düşüncelerim hem ruhumu.

Eylül wrote:Bak bu ben de yoktu Teşekkür ederim Deniz Hanım kardeşim.

Ben teşekkür ederim, hocam sizde olmayan size küser :lol: (doğru mu?) (müzikal arşiv açısından kast ettim )
seyir

Post by seyir »

Eylül wrote:İnsanın ruh haline göre dinlediği parça değişiyor ya da kişiliğine göre. Seyir Bey abim, bunca cümbüşün içinde neden sebep birini beğenemediniz acep?
Bende benzer soruyu kendi kendime, siz bu tür müzikleri paylaşan ve iştahla dinleyen kardeşlerimiz için soruyorum. Acep nasıl beğenirler de dinlerler diye? Şahsen hiç dinleyemiyorum. Dediğiniz gibi bir sebep olsa gerek, hayırlısı.

Allah(cc) cümlemizi sevdiği hallerle ve sevdiği işlerle hemhal eylesin.
deniz

Post by deniz »

"Düzenleme" için teşekkür ederim.
seyir wrote:Bende benzer soruyu kendi kendime, siz bu tür müzikleri paylaşan ve iştahla dinleyen kardeşlerimiz için soruyorum. Acep nasıl beğenirler de dinlerler diye? Şahsen hiç dinleyemiyorum. Dediğiniz gibi bir sebep olsa gerek, hayırlısı.

Allah'a götüren yollar misali Allah Teala'yı hatırlatan yollarda mahluklar adedinceymiş.

Sebesiz vusül olmazmış zikirde. Seyir hocam bize de öyle bakınız. Siz ne güzel maşaallah sebebelere bağlanmadan "sebebleniyorsunuz" demekki.

Allah yolunuzu daim ve aydınlık eylesin :)
Eylül

Post by Eylül »

Ezanda bile, Kur'an okumada bile mûsikî varken şahsen melodisiz, müziksiz yapamıyorum. Ama formatı tartışılabilir tabii. Bize mûsikînin de dergah eğitiminin bir parçası olduğu öğretildi. Çeşni çok Seyir Bey abim, illaki biri gönlünüzü cezbetmiştir değil mi? Aksi bana çok ilginç geliyor ya hu. :| :)
deniz wrote:Allah'a götüren yollar misali Allah Teala'yı hatırlatan yollarda mahluklar adedinceymiş.
Hatta mahlûkatın nefesleri adedincedir derler. Varın siz düşünün... :)
seyir

Post by seyir »

deniz wrote:Sebesiz vusül olmazmış zikirde. Seyir hocam bize de öyle bakınız. Siz ne güzel maşaallah sebebelere bağlanmadan "sebebleniyorsunuz" demekki.
Hüsnü zannınız için teşekkür ederim. Allah(cc) razı olsun.

Bu eserler sebep olmakla beraber(kişisine göre), sebeplerden yalnızca biridir herhal. Bundan beri olmak, bahsettiğiniz mahluklar adedinceki sebeplerden de beri olmayı ve buna mukabil sebepsiz vusulü, sizinde bildiğiniz üzre gerçekleştirmeyebilir. Özellikle şahsım adına.

Diğer sebeplerden de ne derece istifade edebiliyoruz veya sebepsiz bir gerçekleşmenin varlığı ne derece????

Allah(cc) nasipsiz göçmekten korusun.
deniz wrote:Allah yolunuzu daim ve aydınlık eylesin
Amin. Ecmain. Allah(cc) razı olsun.
Eylül wrote:Çeşni çok Seyir Bey abim, illaki biri gönlünüzü cezbetmiştir değil mi?
Bu tür ve benzerlerini kastetmiştim.
Alemler nura gark oldu, didemiz giryan.. bizde bunlardan etkileniyoruz.

Esselamualeyküm.
Post Reply

Return to “Ses”