Ak Parti Kapatılmadı

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Leyla Hanne

Ak Parti Kapatılmadı

Post by Leyla Hanne »

dergah
Kan Grubu: B (+)

Re: Ak Parti Kapatılmadı

Post by dergah »

Sa

Tayyip bey inşallah bu karardan sonra böbürlenmeden,anayasa da müslümanlar için gerekli olan düzenlemeleri yaparak,yanındaki insanlara dikkat ederek(malum sağ kolu turhan çömez ergenekoncu çıktı!),gaza gelmeyerek,Hakyol da çalışmalarına devam eder.
ahmed

Post by ahmed »

dergah wrote:Hakyol da çalışmalarına devam eder.
Bir siyasî partiye muhalefetimizin sebebi başka bir siyasî partiye olan taraftarlığımız ise, “Ehven-i şerreyn ihtiyar olunur; iki şer arasında ehveni tercih edilir”

Ama dergah kardeş ya BENİM 'Hak yolda çalışma anlayışım farklı' yada Hak yolda çalışmak nedir anlayamamışım...
M.Z.K.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

ak partinin kapatılmaması demokrasinin kesintiye uğramaması açısından hayırlı olmuştur.bir yargı müdahalesi olmadı.

ama aslında anayasa mahkemesinin kararı oldukça ağır ,refah davasından bile daha fazla 10 üye tarafından laikliğe aykırı eylemlerin odağı olmak şuçundan cezaya çarptırıldı ama ceza para cezası şeklinde uygulandı.

demokrasi kazandı gibi sözlerde aslında manasız evet belki demokratik ülkelerde kapatma yerine başka cezaların verilmesi vardır ve kapatmaktan daha hafifi olduğuda açıktır ama ülkede icraat yapan bir partinin veya belli bir görüşe sahip partilerin devamlı surette hakkında kapatma davaları açılmaları demorasi veya hukukla bağdaşmaz.

türkiyenin öncelikle demoratik bir anayasaya yapmalıdır.

fakat gelecek siyasi dönem için kardeşlerin beklentilerinin boşa çıkacağını düşünüyorum,laikliğe aykırı eylemlerin odağı olmak suçundan mahkum olan bu parti artık ,yoğurdu üfleyerek yeme ihtiyacı duyacaktır.ayrıca anayasa mahkemesinin türban düzenlemesinde anayasa maddesini bile iptal etmesi ile ,eli iyice zayıflamıştır.

kapatmama kararınında bu nedenle çıktığını düşünüyorum,çünkü kapatılma halinin çok ciddi siyasi,iktisadi ,sosyal problemler çıkartacağı açıktı ,onun yerine kapatılmamış ama hırpalanmış bir ak parti yönünde karar verildi.
dergah
Kan Grubu: B (+)

Post by dergah »

ahmed wrote:
dergah wrote:Hakyol da çalışmalarına devam eder.
Bir siyasî partiye muhalefetimizin sebebi başka bir siyasî partiye olan taraftarlığımız ise, “Ehven-i şerreyn ihtiyar olunur; iki şer arasında ehveni tercih edilir”

Ama dergah kardeş ya BENİM 'Hak yolda çalışma anlayışım farklı' yada Hak yolda çalışmak nedir anlayamamışım...
Sa

Ahmed kardaşım Hakyol malumun üzere cemaatimizin kurduğu vakıftır.Hakyol diyerek kastettiğimiz vakfımızın amacı gibi güzel bir yola hizmet etmektir...
Post Reply

Return to “Türkiye”