Oy Kullanmak ?

Forumda uygun kategori bulamadığınız yazılar...

Moderators: VYZ, Leyla Hanne

Post Reply
Duru

Oy Kullanmak ?

Post by Duru »

Arkadaşlar oy kullanmanın tagutla bir ilişkisi var mı ?
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Oy Kullanmak ?

Post by Abdüllatif »

Oy kullanmamak vebaldir derdi hocamız. Sen oy kullanacaksın, insaflı birine, imanlı birine oy vereceksin ki imanlı kimseler seni yönetsin. Belki senin vermediğin oyla müslüman biri başa geçecekti..

Hiç müslüman bir aday yoksa, insaflı bir aday yoksa aday çıkaracaksın. Bir beldede müslüman bir aday yoksa, o belde halkının tamamı sorumludur.

derdi hocamız...
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

ama birtakım partilerin ve adaylarında ,bize oy vermezsen batıla oy verirsin diyip ,kişiyi imani noktalarda sıkıştırıp ,vicadani rahatsızlık yapmasıda ayrı bir mevzu

imanlı adaylardan hangisini seçeceğiz ,esas orası problem teşkil ediyor.burada ki kriterlerin iyi belirlenmesi lazım .

ikincisi ,ülkemizin şartlarından kaynaklanan bir sorun daha var .

şu aday iyi ama o seçilemez o zaman seçilebilir adaylardan ,ehvenine oy atalım anlayışı tabi buda haklı bir görüş ama o kişi hatalıysa bu sefer sen sıkıntı duyuyorsun ,yok ona oy atmazsan daha kötüsü gelirse riski var velakin

1 oy fakat çok değerli
Duru

Post by Duru »

Bugün bir arkadaşımla konuşurken bana oy kullanmanın tagut olduğunu söyledi.Tabi bu durumda oy kullananlarında destekçisi olduğunu..Gerekçe olarak ise yasaları öne sürdü:S Allah'ın hükümleri varken yasalarla yönetilemezmiş.Kuranla yönetilmediğimiz taktirde oy kullanmayacağını söyledi.Hatta oy kullananları müşrik olarak görüyo :S
Ve bana aykırı gelen biçok şey söyledi..aklımı karıştırmayı başardıda :) Nette biraz araştırma yapınca O'nunla aynı görüşü savunanların olduğunu gördüm..Ama yinede bana mantıklı gelmedi.Eğer öyle birşey söz konusu olsaydı Hocalarımız oy kullanmamamız konusunda uayrıda bulunurlardı diye düşündüm hatta bu görüşümü O'nada beyan ettim..Neyse uzatmayayım:)
Yorumlarınız için Rahman razı olsun...Esad Hocamız oy kullanmamanın vebal olduğunu söylemişse bunun üstüne artık söylenecek söz yok!
MehmetEmin kardeşim sizede katılıyorum,oy verirken çok zorlanıyoruz maalesef :(

Selam ve Dua iLe..
[align=right]İçsen bu sudan, bir daha, dostum; susamazsın...
Bir hâl gelir... ağlayamazsın, susamazsın!
[/align]
Post Reply

Return to “Diğer Konular”