Yerli El Ezher

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Yerli El Ezher

Post by Zeyneb Büşra »

Yerli El Ezher başlığı altında okudum haberi. Diyanet çağdaş, uluslararası bir fakulte kurma projesi hazırlığındaymış. Radikal olmayacak ve üç dilde eğitim yapılacakmış. Bilmem sizler ne düşünürsünüz bu konuda.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Re: Yerli El Ezher

Post by mehmetemin »

çok güzel olur ,türkiyede gerek diyanet ,gerek ilahiyat fakültelerinde çok değerli hocalar mevcut ,televizyonlarda boy gösteren 3,5 sözde prof ,ilahiyat fakültelerine ve diyanete önyargı oluşturabiliyor.

zaten şu an bizim ilahiyat fakültelerimiz bu hzimet yapıyor .ilahiyat fakültelerinde çok sayıda islam ülkelerinden gelmiş öğrenci mevcut .

hatta birinden dinledim hocanın evine misafir olmuş bizzat dinlemiş ve görmüş şamda cami emeviye imamı ankara ilahiyatta eğitim görmüş ve tabi rahmetli hocamızında öğrencisiymiş ve hocamızla çok iyi dost olmuş ,hocamız bu hocayla çok sırdaşlarmış ,elinde hocamıza ait çok sayıda mektupları varmış ,yani böyle güzel sonuçlara zemin hazırlar.
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

Zeyneb Büşra wrote:Radikal olmayacak
Radikal olmamaktan kasıt ne olabilir acaba? Malûmunuzdur ki O bahsi geçen 3-5 profösör de anti radik :lol:

Kaliteli insanlar gelecekse neden olmasın?
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Radikalden kasıt bazı terörist eylemlere katılan öğrencilerin el ezherden mezun olması. Amaç böyle öğrenciler değil çağı takip edebilen ilahiyatçılar yetiştirmekmiş.
Post Reply

Return to “Türkiye”