Hatıralar

Halil Necati Amcamız hakkında bilgiler, hatıralar, vs.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Re: Hatıralar

Post by Zeyneb Büşra »

Bir ablamız kızını da yanına alarak Necati dedemizi ziyarete gider. Biraz hasbihalden sonra kızı için dua ister. Necati dede de dua isteyen hanıma şöyle der:
'Bir annenin çocuğuna duası peygamberin ümmetine duası gibidir. Sen et kızına ki peygamber duası gibi olsun.'
seyir

Post by seyir »

Geç tanıyanlardanım. 4-5 defa iskenderpaşa camiinde görmek, duasında bulunup elini öpmek nasib oldu. Camiye girdiği zaman vaiz susar herkes ayağa kalkar ve yardımlarla en ön safa gelir, getirilen minderinin üzerine dizüstü, başı ve vücudu öne eğik oturur, genelde bir elini ezan okur gibi kulağına koyar sohbeti/programı dinlerdi. Şahsen kendisini sadece Esad(rha) Hocamızın Muhterem Babaları ve müridi olarak bilirdim, ama kişi vefat edince değeri anlaşılırmış deyimindendir herhalde, hakkında baya bilgi edinmeye başladım. Hiçte bildiğim kadar değilmiş..

Defn olunduğu mekandan da belli zaten, kim oldukları. Kime nasib olur ki öyle bir yer.

Allah(cc) rahmet eylesin. Şefaatlerine nail eylesin.

Yıllar önce tanıdığım, veli olduğuna inandığım ve gelmesini hiç tahmin edemiyeceğim bir mübarek de ordaydı. Sessiz sedasız kalabalığın arasından ayrılıyordu ki, karşılaştım....
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Biz küçükken Halil Necati amca bayramda ziyaret edenlere bereket parası verirdi. Ben de çok almak istedim ama hiçbir bayramda İstanbulda bulunmak nasip olmadı. Çok küçüktük o zaman kuzenlerimin vardı işte biz para için birbirimizle kavga ederdik. Hadi bize ver Necati amcanın verdiği bereket parasını, eskiden hani kağıt 250 000ler vardı ya onlardan verirdi işte. Tabi kuzenlerimiz de vermezdi biz 1 milyon teklif ederdik yok. :lol: Hala saklıyorlar o paraları cüzdanlarını. :)
Ahmed Ziyaeddin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by Ahmed Ziyaeddin »

Zeyneb Büşra wrote:Bir ablamız kızını da yanına alarak Necati dedemizi ziyarete gider. Biraz hasbihalden sonra kızı için dua ister. Necati dede de dua isteyen hanıma şöyle der:
'Bir annenin çocuğuna duası peygamberin ümmetine duası gibidir. Sen et kızına ki peygamber duası gibi olsun.'
Biz göremedik Necati dedemizi nasip olmadı...Necati dedemizden konu açıldığı zaman "dua" ya ayrı bir önem verdiği söylenirdi...Hatta bi abi anlatmıştı.İskenderpaşada bir program sonunda Necati dedemiz kapıya doğru yönelmişler.İhvan arkalarından yürüyor tabi...aniden geri dönerek gençler çok dua edin.Dua müminin silahıdır dediği ve herkesin gönlünde iz bıraktığı söylenir...
maneviyat

Post by maneviyat »

nisanur

Post by nisanur »

Vefatından çok kısa bir zaman önce Rize ye geldide bin engel cıkıp onu göremedim,Allah nasip etmeyince ..Allah c.c rahmet eylesin şeffatlerıne nail eylesin..
Dinle neyden duy neler söyler sana
Sızlanır hep ayrılıklardan yana
Kestiler sazlık içinden der beni
Dinler ağlar hem kadın hem er beni...
Post Reply

Return to “H. Necati Coşan Rh.A”