Dünya Çevre Günü

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Post Reply
Eylül

Dünya Çevre Günü

Post by Eylül »

12.jpg
12.jpg (58.21 KiB) Viewed 858 times
13.jpg
13.jpg (55.37 KiB) Viewed 860 times
14.jpg
14.jpg (38.61 KiB) Viewed 859 times
15.jpg
15.jpg (28.94 KiB) Viewed 859 times
16.jpg
16.jpg (24.83 KiB) Viewed 859 times
deniz
Kan Grubu: A (+)

Re: Dünya Çevre Günü

Post by deniz »

Bizim herkesten daha çok duyarlı olmamız gerektiği bir alan ...Rahmetli Hocamızda özellikle bu konuya önem verirlerdi.Günümüz insanlarına bakınca ve çevremizdeki olumsuzlukları gördükçe, ilerisi beni de ürkütüyor doğrusu!!!
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

evet çok önemli bir konu

sokaklar falan pis gördüm mü çok canım sıkılıyor hele şu plastik poşetlere ,her yere atılmış her yerde yani
aslında burda suç bizlerdede var ama esas devlette diyorum çünkü ,almanyada falan marketlerede bu poşetler parayla olduğu için kimse almıyor evden torba getiriyorlar ,bizdede markete gittik mi önümüzde poşet kültesi al alabilidiğin kadar ,sonra sokağa at
yani yasaklanmalı veya tedbir alınmalı şu poşet veya pet şişeye
Eylül

Post by Eylül »

Devletimize düşen çok şey var tabii ama toplumsal duyarlılık da yok ne yazık ki. Bizde kağıtlar vs. belediye tarafından gelip kapılardan toplanıyor. Ama gelin görün ki bunu bile ayrıştırmaktan çoğu insan imtina ediyor. Çok duyarlı değiliz.

Hâsılı eğitim şart :)
seyir

Post by seyir »

Eylül wrote:Hâsılı eğitim şart
Evet, eğitim şart. Akabinde amel icrası ile. Çoğumuz biliriz, az buçuk eğitimliyizdir ama nefse boyun eğmelerden, o bir gramlık eğitim notunun üstüne nefsin gölgesi düşer. İcra edemeyiz. Ben icra edemem, yanımdaki nefsine zor geldiğinden beni uyarmaz "banane" der, böyle sürer gider.

Herşey dönüp dolaşıp İslam'a dayanıyor. Çözümün İslam olduğu aşikar. Nefsi arınmayı, ahlaki eğitimi, kişisel gelişimi sağlayan yegane tek düzen İslam.

Allah(cc), O doğrultuda yaşamamızı nasib etsin.
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”