Namaz / Ellerim Küçük Daha

Dinlemeye değer musiki ve ses kayıtları...
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: Namaz / Ellerim Küçük Daha

Post by Abdüllatif »

Hocamız müceddid olmasından olsa gerek söylemediği, konuşmadığı, bahsetmediği bir konu kalmamış mübarek.. Başı sıkışan hocamıza danışsın erenler!
Şimdi, en zenginler ve en sıhhatlilerin geldiği güzîde bir topluluk görmemiz lâzım Mekke-i Mükerreme’de, Medine-i Münevvere’de... Fakat, sizinle dertleşmek için, bu cuma günü dînî bir mesele olduğu için bu konuyu açıyorum. Meselâ, yanlarında çocuklarını gezdiriyorlar, görüyoruz. Kendileri, hanımlar kapalı, beyler kapalı; fakat çocukların kıyafeti beni hayretler içinde bırakıyor. Yâni hepsi Avrupaî bir kıyafet, İslâmî kıyafet değil... Çocuklara giydirdikleri %95, meselâ kızların kıyafetine bakıyorum kısa etek, dizine kadar etek...
Sonra bazılarına hayret ediyorum, otomobilde görüyorum yâni otomobile binmiş zengin bir ailenin çocuğu belli, yolda giderken yanımızdan geçiyor, otomobilde el sallıyor, omuzları bile açık. Küçük çocuk ama, doğru değil bunu böyle küçükten alıştırmak. Sonra bizim örfümüz böyle değil, giyimimiz kuşamımız böyle değil; bu bir.

Kültürümüze Sahip Çıkalım, Prof. Dr. M. Es'ad Coşan, Cuma Sohbetleri, 25.08.95
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
deniz
Kan Grubu: A (+)

Post by deniz »

Abdüllatif wrote:Hocamız müceddid olmasından olsa gerek söylemediği, konuşmadığı, bahsetmediği bir konu kalmamış mübarek.. Başı sıkışan hocamıza danışsın erenler!

Şimdi, en zenginler ve en sıhhatlilerin geldiği güzîde bir topluluk görmemiz lâzım Mekke-i Mükerreme’de, Medine-i Münevvere’de... Fakat, sizinle dertleşmek için, bu cuma günü dînî bir mesele olduğu için bu konuyu açıyorum. Meselâ, yanlarında çocuklarını gezdiriyorlar, görüyoruz. Kendileri, hanımlar kapalı, beyler kapalı; fakat çocukların kıyafeti beni hayretler içinde bırakıyor. Yâni hepsi Avrupaî bir kıyafet, İslâmî kıyafet değil... Çocuklara giydirdikleri %95, meselâ kızların kıyafetine bakıyorum kısa etek, dizine kadar etek...
Sonra bazılarına hayret ediyorum, otomobilde görüyorum yâni otomobile binmiş zengin bir ailenin çocuğu belli, yolda giderken yanımızdan geçiyor, otomobilde el sallıyor, omuzları bile açık. Küçük çocuk ama, doğru değil bunu böyle küçükten alıştırmak. Sonra bizim örfümüz böyle değil, giyimimiz kuşamımız böyle değil; bu bir.

Kültürümüze Sahip Çıkalım, Prof. Dr. M. Es'ad Coşan, Cuma Sohbetleri, 25.08.95

Bu sabah 10 'da verilen sohbetti sanırım yaptığınız alıntı. Artık eskisi gibi kılıçla kalkanla değil , artık savaşların, ileriye dönük olarak kültürel boyutta cereyan ettiğinden bahsetmete idi Hocamız.
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Eylül

Post by Eylül »

Şunu belirteyim ki İslam'ın/Hocamızın söylediklerine, görüşlerine aykırı bi görüşe katiyyen sahip değilim. Bu kadar...
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

Eylül wrote:Şunu belirteyim ki İslam'ın/Hocamızın söylediklerine, görüşlerine aykırı bi görüşe katiyyen sahip değilim. Bu kadar...
:| :shock: :roll: :ugeek:
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

mahalle baskısı abdüllatif :D

arkadaşlar ,rahat ve hür olun

kimse kimsenin ne dinini,ne camiamıza olan samimiyeti bu forumda sorgulanmıyor ,zaten böyle bir olay olsa hiçde hoş ve etik olmaz.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

mehmetemin wrote:ne camiamıza olan samimiyeti bu forumda sorgulanmıyor
Sorgulamayın geç azizim, samimiyetine inanmadığım kimseler olsa forumda, muhatab ile almam... :x
El-hamdü lillah; takipçimiz az; ama üyelerimiz seçkin, samimi kimseler.

Samimiyete aşk olsun!
Post Reply

Return to “Ses”