Dua Makamı

Meczub
Kan Grubu: A (+)

Re: Dua Makamı

Post by Meczub »

Allah razı olsun...
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

Bismillahirrahmanirrahim
Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammed
-Allah’ım! İnsanı doğru düşünen dostlardan mahrum eylemesin!Kimseyi de kendi yanlış kanaatinde de ısrarcı ve inatçı eylemesin!Kendi düşüncesini dostlarına kontrol ettirmek,doğrusunu duyuncada hemen kabul etmek ne güzel bir ahlâk’tır.hem de yanlışı uygulamaktan kurtulur insan bu ne güzel islam’ı bir güzelliktir.Yüce Rabbim!Bu ahlâk’ı ilaç gibi her gün kullanan kullarında eyle bizleri nefsimizin,şeytanın eline bırakma bizleri Allah’ım!Amin.
-Allah’ım!Beni güzel,doğru ve hayırlı işlerle meşgul olan kulların eyle!
-Allah’ım!Bana tekeffül ettiğin helal rızık ile beslenmeyi nasip ve müesser eyle!Rızkımı helalinden gönder ve haram bulaştırma bizleri sevgili Allah’ım!
-Allah’ım!Bedenimi ruhumu kalbimi luzümsuz,gereksiz boş ve faydasız işlerle meşgul etme!
-Allah’ım!Tevbe ve istiğfarımı her daim kabul ve makbul eyle!Azabından gazabından yine sana sığınırım rahmeti,mağfireti bol Allah’ım!
-Allah’ım!Sana gereği gibi emirlerine tam itaat eden ve Resûlüllah’ı sünnetine uyan bahtiyar kullarından eyle!Bağlılığımı tam manada tevekkül ve tefekkür babında sağlam ve kavi eyle!
-Allah’ım!İmanım sana emanet nefsimin eline bırakma,şeytanın eline bırakma!Şerre alet olan kullarından etme bizleri!Amin.
-Allah’ım!Her zaman tevhid akidesine göre hareket eden kullarından eyle bizleri!Amin.
Tasavuf büyüklerinden Abdullah b.Tüsteri diyorki;"Makamların en üstünü kötü bir huyu iyi bir huya çevirmektir."
-Yüce Rabim!Güzel huy ve edep sahip olan kullarından eylesin bizleri!Amin.
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Allah’ım!Sen kulakların ve gözlerin gizlendiği için kulaklar duyması ile eller de,dokunması ile seni idrak edemez.Sen izzet ve celalin içinde gizlendin,kudretinin güzelliği içinde perdelendin.Azametinin himayesinde bir tek oldun.Ancak Sen akıllarda,fikirlerde ve nefislerde zahirsin.Öyle ki,senin desteğin onu aydınlatır,tevfikin de onu parlatır.Senin şanın ne yücedir.Sen hükmünde hikmet sahibi,kazanda adaletsin.Sana ulaşan yolları açtın,marifetinin yolarını güzel yaptın,kendine delalet eden delilleri çoğalttın.Sen bizim zikrimize,şükrümüze,övmemize ve iyiliğimize muhtaç değilsin.Sen bizi senin yakininde ve öğretiminin delillerine yapışmada,sana olan ihlasımızda bizi yalnız bırakma!Bizi kesbin sebeplerine muhtaç etme!Burhanını yerleştirerek ve hüccetini beyan ederek bizi zenginleştir.Bizi ilhamınla neşelendir ve bizim için yaratılış kuvvetinden tasdik havuzuna bir kapı,tahkikle ikrara bir yol aç!Amin.
-Rabbinize(gönülden)yalvararak gizlice dua edin.Çünkü o haddi aşanları sevmez.
A’raf süre:7/55
-Rabbini,içinden yalvararak,korkarak,yüksek olmayan (hafif)bir sesle sabah ve akşam zikret/an,gafillerden olma! A’raf süre:7/205
-Ey Allah’ım!Söz,amel ve niyet arasını tevhidinin ihlası ile birleştir.Dili,gönülde gizlenen şeyin tercümanı,cennetlerde yerleştirdiğin şeye bir köprü,Rububiyetinin isbatından kalbin gizlediği şeye bir tefsirci,vahdeniyetinin bir açıklayıcısı yap.Zira sen farklı heva ve arzuları bir araya getirdin,nefret eden zıtları uzlaştırıp birbirine ısındırdın.
-Ey Allah’ım!Şayet yakin derecelerinde geri kalırsam,onun hafisine ulaşmak için ihlasın gayelerini ve onun sırrını gözetmeyi azaltırsam,beşer olmam beni hasebiyle onun hakikatlerini ulaşamazsam ve yaratılışım gereği noksan oluşum beni onun gayesini idrakten aciz bırakacak olursa,beni ihlas sahiplerinin ve yakin ehlinin mükafatı ile mükafatlandır.
-Geçerli olan yalvarma(ve davet9ancak Allah’adır.O’nu bırakıp da yalvardıkları/taptıkları ise,onlara hiçbir şekilde karşılık vermezler.Öyle ki,onların durumu,ellerini suya doğru(boşlukta)açıp da suyun ağzına ulaşmasını bekleyen birinin durumuna benzer;oysa bu durumda o (su)ona asla ulaşmaz.İşte küfer sapanların duası”hedefsiz ve boşuna gitmekten”ibarettir. Ra’d süre:13/14
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Allah’ım!Bana verdiğin şeyi sana dua,işinden bana olan hükmünü niyetimin temizlenmesine bir derece,sırrımın temizliğine bir yardımcı,vicdanımın ihlasına bir merdiven,itikadımın düzgünlüğüne bir kapı yap.Bana verdiğin anlayışı amelimi boşa çıkaran,marifeti gayretimi bozan şey kılma!Seni bilmeyi doğuran bir ilimden sana sığınırım.Şekki vesvese veren bir cehalet anlayışından ve senden uzaklaştıran fitneden bizi kurtar.
-Nefsim beni bir ilme karşı dalalete düşürdüğünde,bir anlayışa karşı beni hor ve zelil ettiğinde yardımını benden esirgeme.Şayet ben senin ayetlerinden uzaklaşmışsam,beyyinelerinden soyunmuşsam ve senin ışığına da gözüm kapalı ise,düştüğüm musibeti vah!Eğer ihlasta beni yola sokan kullarının ahmaklığı ve tevhide benim önüme geçenlerin bönlüğü olursa,vah başıma gelen hüzünlere.Yüce Rabbim!Beni bu sıkıntılı,acılı,dertli,elemli durumdan da,ancak Sen kurtarırsın rahmetinle,mağfiretinle muamele eyle!Günahlarımı bağışla!Tevbe ve istiğfar ediyorum Sen kabul ve makbul eyle!Amin.
-Sabah akşam rızasını dileyerek Rablerine yalvaranlarla beraber candan sabret.Dünya hayatının süsünü isteyerek gözlerini onlardan(fakir mü’minlerden)ayırma(onları göz ardı etme)Kalbini bizi anmaktan gafil bıraktığımız;kendi”hevasına/arzu ve hevesine”uyan ve işi(hep emirlerimize karşı isyan ve)taşkınlık olan kimseye de itaat etme!
Kehf süre:18/28
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ümmü Seleme(r.a)dan rivayet edildiğine göre,Resûlüllah(s.a.v)sabah namazını kıldığında:”Ey Allah’ım!Senden faydalı ilim,kabul edilmiş amel ve tertemiz rızık isterim.”diye dua ederdi. Nesai:İbni Mace:925
-Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi(k.s)hazretleri şu duanın sabahleyin okunmasında çok faydalı olduğunu zikretmiştir.”Ey Allah’ım!Bana,uzun ömür,beden sıhhati,gönül selameti,güzel afiyet,geniş rızık,emniyet,boş vakit,zalimlerin elinden kurtuluş,insanlara ihtiyaçsızlık,ilimler ve ma’rifetler ve özellikle Kur’an-ı Kerim hakkında anlayış,imanın devamı,imanın lezzeti,bütün halleri kaplayan bir afiyet,peygamberim Muhammed(s.a.v)’e uymayı ve kıyamet gününe kadar onun dininde kalmayı bağışla.Ey acıyanların en acıyanı!Rahmetinle duamı kabul eyle!diye dua ederlerdi.
-Hazreti Enes(r.a)rivayet edildiğine göre Resûlüllah(s.av)sabahladığında ve akşamladığında:”Ey Allah’ım!Ansızın hayırla karşılaşmayı senden isterim ve ansızın şerle karşılaşmaktan sana sığınırım.”diye dua ederdi ve “Kul sabah veya akşam ansızın neyle karşılaşacağını bilemez(onun için böyle dua etmelidir.)buyururdu.İbni Sünni,Amelü’l-yevmi ve’l-leyle,1939;Nevevi,Ezkar-76
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Allah’ım!en büyük nimetleri ve en büyük idareyi,rızıklandırdığın bir yakın,taahhüt ettiğin bir ilim ve faydalandırdığın bir mal olarak bana ihsan eyle.Bana şekki gideren bir basiret,yakın hakikatlerini açan imanın nişanlarını da bağışla.
-Ey Allah’ım!göğsümü şeytana bir avlanma yeri,kalbimi onun için bir alan yapma.Beni bir kimseye sesi ile sıkıntı veren,onun hakkında kötü zan besleyen,onun payını alan,malını ve çocuğuna ortak olan ruh ve cesedinde onun karıştıran kılma.Bana onun fitnelerine karşı bir sığınak,tuzaklarına karşı bir çıkış yolu,dalaletinden bir uzaklaştırıcı ol!Beni ona karşı yakın örtüsü ile ört,ismet çadırı ile koru,benimle onun arasına marifetten bir set yap ki,beni hakir kılacak bir yol,beni iğva edecek bir geçit bulamasın.Ona karşı koruyucu askerlerinle ve muhafızlarınla beni destekle!
-Ey Allah’ım!şeytan belki de kalbe vesvese verir,dilin söylemeyeceği,nefsin yayamayacağı şeyleri ilka eder.Bunlar da senin izzetinin yüceliğini,şerefinin yüksekliğini ondan uzaklaştır.Ey Efendim!Şayet senin saltanatının celaleti,azametinin ululuğu ondan giderse bitmez tükenmez rahmet ve merhametinle yazılan günahları sil ve temizle.Düşmanlarının kılıcını rıfk ile ona karşı çekerek benden uzaklaştırıp intikam ateşinle onu yak.Benim kurtuluşumu ona hüzün,esefine artış yap.AMİN.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Allah’ım!beni cezanla terbiye etme,kusurlarımı rızanla affet,bağışla,duamı ve tevbemi kabul eyle.Ey rahmeti geniş olan ve ihsanı büyük olan bana rahmetinle muamele eyle.Amin.
-Ey Allah’ım!Senin verdiğin sıhhat ve afiyetle kuvvet bulan bedenimin işlediği her türlü günahtan tövbe ediyorum.İhsan ettiğin üstün nimetlere rağmen ellerimin ulaştığı,rızkının bolluğuna rağmen uzandığı senin örtünle gizlenip hilmine güvenerek işlediği,af ve mağfiretine dayanarak yaptığı bütün günahlardan sana istiğfar ediyorum.
-Ey Allah’ım!nefsimin sana va’dedip sonrada vadini yerine getirmediği her şey için seneden af diliyorum.Ey Allah’ım!beni kendisiyle nimetlendirdiğin,benim de onlarla günahlarımı çoğalttığım nimetlerinden dolayı seneden bağışlanma istiyorum.Ey Allah’ım!kendisinde hak olan bir sözü söyleyip de,senin dışındaki birinin rızasını istemekten sana sığınırım.Sana göre benim için bir ayıp ve kusur olan bir şeyle insanlar için süslenmekten sana iltica ederim.Senin yarattıklarından birisi için ibret olmaktan sana sığınırım.Senin mahlukatından birinin bana öğrettiğin bir şeyle benden daha mutlu olmasından ve bana zarar veren bir günaha düşmekten sana sığınırım.Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Allah’ım!Beni ilimle zenginleştir,taatle güzelleştir.Kanaatle süsleyip takva ile yücelt.Ey Allah’ım,beninefsime bırakma,yoksa aciz kalır.İnsanlara da bırakma,zayi ederler.Ey Allah’ım,beni şükreden,zikreden,sabreden,razı olan,ümid eden ve korkan,itaat eden,alçak gönüllü(huşû sahibi)çok yalvaran ve çokça sana tevbe eden eyle!
-Ey Allah’ım!Kalbime hidayet ver,göğsümü aç,işimi kolaylaştır,günahımı sil,senin ibadetlerinle gözümü aydın eyle.Beni taatine muvaffak kıl,cehennem korkusu ve cennet ümidi ile beni rızıklandır.
-Ey Allah’ım!şüphesiz ki benim sana getirdiğim salih bir amelim ve şefaatini ümid ettiğim bir şefaatçi yok.Fakat ben günahlarımı kabul ederek,kötülüklerimi itiraf ederek sana geldim.Hata edenlerin kendisiyle bağışladığın rahmetinin dışında,senin affına nail edecek bir hüccet de yok.Mağfiretinle onları güzelleştir,haramlara karşı onları koru.
-Ey Allah’ım!ben kendisiyle nefsimi terbiye eden halis bir iman,sadece senin yazdığı şeyin bana nasib olacağını öğreten ve kalbimi temizleyen sadık bir yakın,benim hakkımda hükmettiğin şeylere razı olmayı istiyorum.Ey Allah’ım,işimin koruyucusu kıldığın dinimi düzelt,içinde yaşadığım dünyayı ıslah et,varacağım yer olan ahiretimi düzelt.Hayatımı her türlü hayır için bir artış,ölümü de her türlü şerden bir rahatlık kıl.Amin.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Ey Allah’ım!beni benim için yarattığın şeye yönelt,mükellef tuttuğun şeyi edâ etmek için bana güç ver.Kendisine ihtiyacım olmayan şeyle beni meşgul etme!Onsuz olmayan,benim için zorunlu olan şeyi benden esirgeme!Ey Allah’ım!benden razı olduğun şeyi bana nimet olarak ver,haddi aşmayı benden uzaklaştırarak bana iyilik yap.Ey Allah’ım!beni seçerek hayırlı kıl,bana rahmet et ve beni mekr ile cezalandırma;benim yanımda ol ve karşımda olma!Göz açıp kapayıncaya kadar da olsa görüşümü düşüncemi kendi nefsim için bana vekil yapma!
-Ey Allah’ım! Kaybettiğim birçok şeyden ötürü beni muâheze etme,şükrümün azlığından dolayı nimetini benden alma.Beni sana ulaştıran bir tevbe yapmaya muvaffak eyle.Zira kalplerin idaresi senin elindedir.
-Ey Allah’ım!beni doğruya,istikamete,hidayete,havfa,sıdka ve doğruluğa ulaştır.Kalbimi senin dışında ki,şeylerle meşgul olmaktan koru.Ey Allah’ım!ben senden rızıkta kanaati,kifayet miktarını aşma konusunda zühdü,her türlü şüpheden cesaretle çıkmayı istiyorum.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

---Ey Allah’ım! Senin ilminin kuşattığı her türlü hayrı istiyorum,her türlü kötülükten de sana sığınıyorum.Ey Allah’ım! Beni her şeyde sana karşı ağlayıp sızlanarak yalvaran,her işi sana teslim eden ve senin geri bıraktığını öne almayan,senin öne aldığını da geri bırakmayan bir kişi eyle!
-Ey Allah’ım! Hevamı senin tâatine tabi kıl.Razı olduğum hidayeti senin rızana uygun eyle.Kendisinde ihtilaf edilen şeyde beni doğru yola ilet.Şüphesiz ki sen dilediğini sırat-i müstakime ulaştırırsın,istediğine de lûtuf ve bağışı verirsin.Ey ihsanı bol veren.Ey Allah’ım! Nefsimin şerrinden sana sığınırım.Hidayetini ve işimi doğru yola iletmeni isterim.Ey Allah’ım! Korktuğumdan emin eyle,ayıplarımı ört,ihtiyacımı gider,hüccetimi ortaya çıkar,mazeretimi kabul eyle.
-Ey Allah’ım! Ben gadabından rızana,cezandan affına,senden yine sana sığınırım.Sana sayısız övgüler olsun.Sen kendini övdüğün gibisindir.Ey Allah’ım! Beni koru ki,Sana isyan etmiyeyim.Beni sevdiğin ve razı olduğun şeye ulaştır.Ey Allah’ım! Bütün gayretimi senin için yap.Arzumun tamamı senin için olsun.Sana güvenenin yüceliği ve seni sevmenin tatlılığı ile beni rızıklandır.
-Ey Allah’ım! Sen bana sürekli nimet verirsin.Beni senin dışında her şeyden uzaklaştıran bir yakın ile rızıklandır.Senin zikrinin yüceliği ile senin dışındaki her şey değersiz olsun.

-Sesini(duada)yükselsen(de yükseltmesen)de(O’na göre birdir),çünkü O,gizliyi de,gizlinin gizlisini de bilir./Allah O'dur ki,O’ndan başka ilâh yoktur,en güzel isimler O’nundur.
Tâ Hâ süre:20/7-8
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Yüce Rabbim!Peygamberimiz(s.a.v)o güzel sünnetine sahip çıkanlardan eylesin.Nefsinin arzularını ve bid’atleri terk eden kullarından eylesin..Güzel huy ve alışkanlıkları örnek alan mü’min kullarından eylesin.İnsanlarla iyi geçinmeyi akrabalarını,dostlarını,arkadaşlarını her daim ziyaret eden yoklayan kullarından eylesin.Amin.
-Bizleri sayılan bu güzel huylara sahip samimi,sabırlı,şükürlü,vefalı,sağlam kavi Müslüman eylesin!Amin.bi-hürmeti seyyidi’l-mürselin ve alihi ve sahbihi ve men tabi’ahü bi-ihsanin ecmain.
-Yaratılış gayesini sezip bilen bu idrak ile İslâm dinimizin görev ve sorumluluklarını emirlerini ve yasaklarını iyi bilen ve tutan şuurlu,samimi,sağlam kavi Müslümanlardan eylesin!Amin.
-Allah’ım bizi boş lüzumsuz işlerle meşgul eyleme,verdiğin her nimete şükreden başımıza gelen her bela ve musibete karşı sabır gösteren kullarından eyle!Amin.
-Allah(c.c)bizi yolunda,şükründe,zikrinde,hüsn-ü ibadetinde daim din-i mübine hizmette kaim eylesin!Ancak O’na dayanırız;ancak O’ndan yardım dileriz.Amellerin seyyiatından,nefislerin şerlerinden her kötünün her türlü kast ve kötülüğünden O’na sığınırız.O bize kafidir.Hasbünallahi ve ni’mel-vekil ni’mel-mevla ve ni’men-nasir ğufraneke Rabbena ve ileyke’l-masir.
-Onlar(gece namazı için)yataklarından kalkarlar,korkarak ve umarak Rablerine yalvarırlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan da(hayır yolunda)harcarlar. Secde süre:32/16
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-İslâm dini bizden temizliğin her türlüsünü,nizam,çalışkanlık,vazife şuuru,hizmet aşkı,ilim,feraset,tedbirlik,fedakarlık,sevgi,saygı,kardeşlik,yardımlaşma,işbirliği,tebliğ,irşad,cihad,izzet,şeref gibi görevlerin yapılmasını istiyor.Bizler de inşallah bu yolda giden mesut kullarından eylesin! Amin.

-Cenab-ı Hak bizleri bu görevleri yapan ve yardım eden,iyilik ve güzellik ile muamele eden bahtiyar ve mesut kullarından eylesin!Rabbimizden bizlere lütuf ve keremiyle ıslah eylemesini,günahlarımızı bağışlamasını;tekrar rahmeti,mağfireti ile muamele eylemesini niyaz ederim.

-Bu güne yapmış olduğumuz ne kadar günah,kusur hata isyan noksanlık yanlışlık var ise,tüm bunlardan kurtulmak da ancak İslâm dinine dönerek tevbe-i nasuh ile tevbe etmeli,hak yola girmeli,hayatımızı Allah-u Teala Hazretlerin sevdiği razı olduğu işler ile meşgul eylemesini dileriz.Biliniz ki,her hatanın başı ve her günahın kaynağı olan dünya sevgisini ve gafletini içimizden atalım!Bu güne kadar hep dünya için çalıştın,gel bundan sonra ahiret için çalış hazırlan;cenneti kazanmak,Allah’ın rızasına ermek cemalini görmek için gayret et.İş işten geçmeden tüm müktesebatını malını,bilgini,görgünü,enerjini İslâm’a tahsis eyleyen kullarından eylesin.Amin.

-(Onlar da)”Biz ancak Allah’a güvenip dayandık.Ey Rabbimiz!Zalim kavm(in zulmüne uğramak)la bizi imtihan(konusu)yapma!Bizi,rahmetinle o inkarcılar toplumundan kurtar”dediler. Yunus süre:10/85-86
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

--Ey Alllah’ım! Rahmetini benim üzerime yay ki,sana yakınlık yolu kendisiyle kolaylaşsın,senin yanındaki makamın üstünlüğü artsın.Güzel lûtfunla beni ört.Bana verdiğin nimetlerden duyularımı,organlarımı ve kalbimin nurunu hiç değiştirme.Nefsimi ıslah et,beni kendinden bir ruh ile kuvvetlendir.Beni tembellik ve kırgınlıktan geri kalmaktan ve senin işinde şaşırmaktan koru,peşin rahata meyletmekten ve geçici şehvetten muhafaza eyle.Ey Allah’ım! Şüphesiz sen benim faydama olan şeyleri biliyorsun.Bana ikram et,beni esirge ve bana merhamet et.
-Ey Allah’ım! Bir işe alışmak endişeden rahata kavuşmak bir işte çalışıp gayret etmek ve âdet haline gelmekten hangisi bana daha yararlı,hangisi en güzel yol ise,doğru yola en yakın ve faydalı ise onu bana sevdir.Beni ince ve latif nasihatler yüce makamlara ulaştırıncaya kadar senden bir kolaylık ve afiyetle alçak şeylere muhtaç etme.Bozuk ve kötü ahlaktan koruyup kendine boyun eğerek itaat edenlerden eyle!Amin.
-Ey Alllah’ım! Şaşkınlığın karanlıklarında ve şüphelerin kirlerinde benim delilim ol.Her türlü işimde nefsimi bana vekil bırakma.Beni temizle,iyileştir ve benden razı ol.Beni de Salih kullarının ve “kendileri için ne bir hüzün ne bir korku olmayan”takva sahibi kimseler arasından dost edindiğin kişiler gibi dost edin.Ey Allah’ım’dilimi,gözümü ve diğer organlarımı harama karşı korumada bana yardım et.Nefsime,akla muhalefet eden şeye ve benimle bana fayda veren şey arasındaki her türlü engele karşı yardımını esirgeme!Amin.
-Ey Allah’ım! Beni iyilik ve nur yerim olan kalbimdeki takvayı koru.Senin için yapmam gerekli olan salih ameller için ömrümün geri kalan kısmını bereketli kıl.Daima kalbi zikirle beni rızıklandır.Hüzün ve ihtiyatlı,sağlam yapanlardan olayım.Emanetini yerine getirenlerden,biatına vefa gösterenlerden,buyruklarına ifa edenlerden,emsali bulunmayanlardan,tâatinin yüceliğine sadık olanlardan,kudsi derecelerinden yücelere yükselenlerden olayım.Beni kurtuluşa eren ve sana yardım eden sabırlılardan eyle.Amin.
-Şüphesiz ben;benim de Rabbim,sizin de Rabbiniz olan Allah’a güvenip dayandım.Hiçbir canlı yoktur ki O,onun alnından tutmuş(onu hükmü ve denetimine almış)olmasın.Şüphesiz benim Rabbim dosdoğru bir yol üzeredir(O,adildir,hüküm ve tasarrufunda hakkaniyet üzeredir,kimseye zulüm ve haksızlık etmez). Hûd süre:11/56
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

--Ey Allah’ım seni arzu ederek sana yalvaranların,fakr ve zaruret içinde inzivaya çekilenlerin,sadece senin yanındakine muhtaç olanların ah,vah ederek merhametini isteyenlerin el açması gibi elimi sana uzattım!Şayet ben senin bağışından mahrum olursam,senin dışında hiçbir kimse beni bağışlayamaz.Ben buna inanarak senden himaye isteyen ve boğun eğerek affını isteyen bir kaçağın sığındığı gibi sana sığındım.Şayet sen beni mükafatlandırmazsan,ben senden başka mükafat verecek birini bulamam.Senin şanın yücedir,senden başka ilah yoktur.Senden başka günahları affedecek ve kötülükleri giderecek de yoktur.Hayırları ve bereketleri sadece sen verirsin.
-Ey Allah’ım!eğer sen beni reddedersen,ben kimi kendime vekil edinirim?Ya ilahi sen benden yüz çevirirsen,ben kendimi lime teslim edinirim?Ey dostum,sebeplerimi kesersen onları kime ulaştırayım?Ey bağışına olan ümidimin büyüklüğünden dolayı beni affet!Senin nimetinle yöneldiğim vesilelerini,birbiri peşi sıra gelen mücerret bir rahmet ve aradakini kuşatan mübarek gölgesi ve emanı bitmez tükenmez büyük rahmet bağlı eyle!
(Nuh)dedi ki:"Ey Rabbim!Bilgin olmayan şeyi senden istemekten sana sığınırım.Eğer beni bağışlamaz ve bana merhamet etmezsen ziyana uğrayanlardan olurum."Hud süre:11/47
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Allah’ım!Sultanın şerrinden ve sultanın avanesinin yazdıklarının şerrinden sana sığınırım.Beni sana itatten alıkoyan bir şey söylemekten sana sığınırım.Senin indinde beni çirkinleştirip beş paralık edecek,ama insanlar nezdinde yaldızlı ve üstün gösterecek hareketleri yapmaktan sana sğınırım.Başıma gelen bir balyı defetmek için senin günah dediğin bir şeye sığınmaktan ve ondan yardım almaktan sana sığınırım.
Allah’ım!Beni,kulllarına kötü örnek olanlardan eyleme!
Mutarrif B.Abdullah(k.s)
-En derin sapıklık,hidayeti bulduktan sonra sapmaktır.En iyi zenginlik ruh zenginliğidir.En güzel azık,takvaıdr.Kalbe inen en hayırlı şey"yakin bilgisidir.".En kötü körlük,kalp körlüğüdür.Şüphe inkârdandır.İçki her kötülüğü doğurur.En büyük hata,yalandır. Ömer Bin Abdülaziz(k.s)

-Ya Rabbi!Bizi İslâm'ın yolundan ayırma!nefsinin ve hevasının,şeytanın,cinlerin,fasıkların...yolundan gidenlerden etme!amin.
Post Reply

Return to “Kardeşlik”