Celal Güzel şifreleri çözüyor

Türkiye gündemi, önemli haberler, duyurular, siyasi ve dini gelişmeler...
Post Reply
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Celal Güzel şifreleri çözüyor

Post by Yusuf Esad »

Türkiye'de 5 dayatmacı, jakoben güçten sözeden Eski Milli Eğitim Bakanı ve gazeteci Hasan Celal Güzel, TRT ekranlarından adeta bir demokrasi dersi verdi.

Parti kapatmalara tümden karşı olduğunu belirten, Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel, katıldığı bir televizyon programında "70 milyonun iradesi 7 kişinin elinde. Bu kapatılma davasını son derce indi, yersiz, demokrasinin tersi olarak düşünüyorum. Hiç bir şekilde hukuki değil. Baştan aşağı siyasi... İddianameye Refah ve Fazilet Partisi için ne iddia edilmişse aynen yazmışlar. Ben sonucu da söyliyeyim: 9'a 2.. Ak Parti kapatılır." dedi.

İşte Hasan Celal Güzel'in açıklamasından bazı satır başları:

- Siz adamın partisini kapatıyorsunuz. E herhalde kapattırmamak için elinden geleni yapacak. Diyorsunuz ki siz bekleyin Anayasa Mahkemesi'nin karşısına çık savun kendini.. Oh! Ne ala.. Eli kolu bağlı kalsın. Oh.. Ne ala memleket.. Millet dava etsin partiler kapatılsın ortalıkta CHP'ye kalsın.

- 1950'de şeflik diktotaryası bitince, Adalat Parti geldi ve CHP iktidarını kaybetti. Sandıktan hiç bir zaman CHP oligarşisi çıkmayınca bu sefer oyunun kaidesini değiştirdiler. Rahmetli Menderes demişti. 'Biz iktidar olduk ama muktedir olamadık.' Şimdide bunun derdindeler. Biz bunlara, sandıktan çıkanlara bu iktidarı veremeyiz, çünkü bunlar anlamazlar, bu klasik elitist teoridir.

Türkiye'de 5 tane dayatmacı, jakoben güç vardır.

1- CHP organizatörlüğünde olanlar...
2- Sİlahlı Kuvvetlerin darbeci kanadı.. Askere saygmız sonsuz, başımızın üzerinde yeri var. Biz milliyetçi insanlarız. Ancak darbeye yönelen, syasete yönelen silahlı kuvvetler metassas yapmış kanser hücrelerine benzer.
3- Bütün bu işlerin cazgırlığını yapan bir kısım medya..
4- Siyasete müdahale eden bir takım bilinç çevreleri.. Bir dönemin YÖK'ü..
5- Adeta darbe anayasalarına bekçi tayin edilen yargı kuruluşları ve hakimler..

- Bu iddianamede incir çekirdeğini dolduracak bir tek şey yok. Başsavcının şahsına bişi demiyorum ama hadise şu. Karısı başörtülü olan bir başabakan, ve cumhurbaşkanı hazmedilememiştir. Bu tamamen peşin hükümlü, subjettif, siyasi, iedeolojik bi meseledir. Kendimizi boş yere aldatmayalım. gerçekçi olalım. Oynanan oyun budur. Demokrasiden yanaysak buna da mutlaka mani olunmalıdır. Aksi takdirde millet iradesi ile gelenler yine bürokrasiyle kapatılıyor.

- Bir DTP'nin kapatılmasıyla AK Parti'nin kapatılması aynı değildir. Bu çok büyük bir hukuki skandaldır. Buna düşünen aydınların müdahale etmesi lazım. Türkiye aksi takdirde çok şey kaybeder. Yıllarını kaybeder. CHP iktidar olmak istiyorsa önce halkla barışmalıdır.

Video için tıklayınız
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
Post Reply

Return to “Türkiye”