Kur'an'ı Kerim'den Feyz Alan Mü'minler

Serid Ömer
Kan Grubu: A (+)

Kur'an'ı Kerim'den Feyz Alan Mü'minler

Post by Serid Ömer »

-Bismillahirrahmanirrahim/Yüce Rabbim!Kur'an'ın emrini tutanlardan,yolunda gidenlerden eylesin.Amin.
Kur'ân-ı Kerim,bütün akıl sahiplerinin kıyamete kadar uyması gereken tek kitap olmuştur.O,islâm hukukunun ilk ve değişmez kaynağıdır.Kur'ân-ı Kerim'in hükümleri,insanların Allah'a ve biribirlerine karşı görevlerini bildiren ilâhi kanundur.O'na uymak bizleri ,Cennete kavuşturacaktır.Kaynak:FEYZÜ'L-FURKÂN(Kur'an-ı Kerim Meali)Server İletişim

-Kim iman etmiş olarak sâlih(Allah'ın rızasına uygun)işler yaparsa,artık onun çalışması inkâr edilmez(boşa gitmez).Şüphesiz biz onu yazarak kayda geçirmekteyiz. Enbiya,94

-Ölü toprak,onlar için bir ibret(kudretimize bir delil)dir.Biz onu dirilttik,ondan,taneler çıkardık;işte ondan yemektedirler. Yasin,33

-Andolsun ki,biz sana(her rek'atta ve daima)tekrarlanan yedi âyet(olan Sûre-i Fatiha)yı ve bu büyük Kur'an'ı verdik. Hicr,87
Last edited by Nakşibendî on 11 May 2008, 14:21, edited 4 times in total.
Reason: Başlıklar hakkındaki açıklamayı okuyunuz.
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Eylül

Re: Kur'an'ı Kerim'den feyz alan mü'minler;

Post by Eylül »

(Ey mü'minler!) Gevşemeyin ve üzülmeyin. Eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınızdan) çok üstünsünüzdür.

(Al-i İmran 139)

(Ey Rasul!) Allah'ı zalimlerin yaptığı şeylerden sakın habersiz zannetme! Ancak (Allah) onları, gözlerin (dehşetten) dışarı fırlayacağı bir güne (kadar) erteliyor (zaman tanıyor).

(İbrahim 42)
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-O(Allah)size(kudretine delâlet eden)alâmetleri,gösteren ve sizin için gökten rızık(sebepleri)indirendir.(Allah'a)yönelen kimseden başkası ibret almaz. Mü'minun,13

-(Resûlüm!)İman etmeyecekler diye neredeyse kendini yiyip bitireceksin! Şu'arâ,3

-Onlar ki,yalana şahitlik etmezler.Boş ve kötü sözlere rastladıkları zaman da,vakarlı bir şekilde(onlardan yüz çevirip)geçerler. Furkân,72

-Muhakkak ki benim(halis)kullarıma karşı senin hiç bir tesir gücün yoktur;ancak azıp sapanlardan sana uyacak olanlara vardır. Hicr,42

-Allah,elbette(gönülden/samimi)iman edenleri de bilir,(samimi olmayan)münafıkları da bilir. Ankebut,11
Allah'ım!Günahlarımızı ört,affet,bağışla.Bize lütuf ve ilim ver!Hatâlarımızı önemseme.Yardım et!Kanaat ver!Afiyet ver!Basiret ver!Akıl ver!(El-Gaffaru-El-Gafuru-El-Ganiyyu-El-Hafızu-El-Hafıdu)cellecelaluhu ile bize muamele eyle!İslâm'dan ayırma!Amin.
Eylül

Post by Eylül »

"Ey insanlar! Siz Allah'a muhtaçsınız. Allah ise, zengindir (hiç bir şeye ve hiç bir kimseye ihtiyacı yoktur) ve övülmeye layık olan ancak O'dur. " (Fatır 15)
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Bismillahirrahmanirrahim
-Sizin ilahınız bir ilâh(Allah)tır.Ondan başka hiç bir ilah yoktur.O Rahman'dır.(dünyada bütün yaratıklara merhamet edendir),Rahim'dir(ahirette yalnız mü'minlere rahmet edendir).Bakara süre:163

-Fakat!(Ey gafiller!)Siz,(geçici)dünya hayatını üstün tutuyorsunuz.Âhiret ise,hem daha hayırlı,hem de devamlı(ve sonsuz)dur.A'la süre:16-17
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

Doğrusu ayların sayısı,gökleri yarattığından beri,Allah'ın kitabında on iki aydır.Bunlardan dördü haram olanlardır.İşte doğru din budur.O halde bu aylarda nefsinize zulmetmeyin.Tevbe süre:36

-Habibim,de ki,Ben hizmetim karşılığında sizlerden bir ücret istemiyorum,Ayrıca,güçlük çıkarmak da istemiyorum.SAD SÜRE:86

-Dinini maskara haline getiren kimse,nefsini ayıptan kurtarmak için bütün dünyayı feda etse kabul olunmaz.En'am süre:70

-Gönüller ancak Allah'ı zikretmekle huzura kavuşur.Rad süre:28

-O'nun benzeri hiç birşey yoktur.O,işiten ve görendir(Ayn,Sin,Kâf)Şura süre:2
Last edited by Serid Ömer on 21 Apr 2008, 00:51, edited 1 time in total.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Halbuki onlar ancak dinde ihlas sahipleri ve müvahhidler olarak ibadet etsinler ve namazı dosdoğru kılsınlar ve zekatı versinler diye emrolundular ve işte doğru din budur.Beyyine süre:5

-Ey iman edenler!Allah'tan korkun.O'na ulaşmaya yol arayın.Yolunda cihad edin ki,kurtulasınız.Maide süre:35

-Ey insan!Sana gelen her iyilik Allah'tandır,bütün kötülükler de kendi nefsindendir.Nisa süre:79
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-İlahınız tek bir ilahtır.Âhirete inanmayanlar(varya)onların kalpleri inkarcıdır.Onlar,büyüklük taslayanlardır.Nahl süre:22

-(Küfür ve inkarcılık gibi)kötü bir sözün(ve sahibinin)durumu da(gövdesi)yerin üstünden kolayca kesilip koparılan,bu sebeple yerinde durması mümkün olmayan kötü bir ağaç gibidir.İbrahim süre:26

-İhtiyar halime rağmen bana,İsmail ve İshak'ı veren Allah'a hamdolsun.Şüphesiz Rabbim duayı(elbette)işitendir.(kabul edendir.İbrahim süre:39
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Eğer Allah dileseydi,onları bir tek ümmet yapardı.Fakat O,dilediğini/dileyeni(niyet ve amellerine göre)rahmetine sokar.Zalimlerin ise,ne bir dosttu ne de bir yardımcısı vardır.(Şûra süre:8)

-Allah,kullarına çok lütûfkardır;dilediğini rızıklandırır.O,çok kuvvetlidir,(her şeye)galiptir.(Şûra süre:19)

-"Elbette ki(beklenen kıyamet)saat(i)gelecektir.Ben onu,hemen gizli tutuyorum ki,herkes(her an ahiretine hazır olsun ve orada dünyada iken peşinde koştuğu ve)çalıştığının karşılığını bulsun."(Tâ hâ süre:15)
suleha

Post by suleha »

Kur'an_ı Kerim'i açym ilk çıkanı yazym dedim..
yusuf suresi 24.ayet'i kerime:
Hakikaten kadın (züleyha) ona niyeti (bozmuş,kavuşma planını) kurmuştu.
Eger, Rabbinin (zinadan alıkoyan) kat'i delilini görmeseydi,o (anda Yusuf) da onu arzu etmşti.
işte bu (delilimiz), böylece ondan fenalığı ve fuhşu gidermemiz içindr.
çünk o, bizim ihlasa erdirilmş (seçkin) kullarımızdandı.
dost altın
bela ateştir
ayarı yüksek olan altın
ateşe meyillidir
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

'Olur ki, siz bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa o, hakkınızda hayırlıdır.Olur ki, siz bir şeyi seversiniz;ama o sizin hakkınızda fenadır. ALLAH BİLİR SİZ BİLMEZSİNİZ'
(Bakara-216)
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-De ki:"Şüphesiz ben,Rabbimin doğru yola,dosdoğru bir din olan İbrahim'in hanif(tevhid)dinine ilettiği(bir kimse)yim.O müşriklerden değildi." EN'AM SÜRE;161

-Kim(Allah'a)bir iyilik(ve tevhid)le gelirse,kendisine onun on misli(sevap)vardır.Kim de bir kötülükle gelirse o,sadece onun dengiyle cezalandırılır.Onlar haksızlığa uğratılmazlar. EN'AM SÜRE:160

-Unutma ki,(insanın)sağında ve solunda oturan iki kaydedici(melek,onun söz ve hareketlerini)kaydedip durur. KAF SÜRE:17
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-(Onlar)burada da,kıyamet gününde lanet(cezasın)a tabi tutuldular.Verilen bu ikram ne kötü bir ikramdır! HÛD SÜRE:99

-Şüphesiz Rabbin her birinin amellerinin karşılığını elbette tam verecektir.Çünkü O,onların yaptıklarından hakkıyla haberi olandır. HÛD SÜRE:111

-Ve her kim kötülük ile gelirse artık onların yüzleri ateşe sürtülür.Siz cezalanmayacak mısınız,ancak işlemiş olduğunuz şey ile-cezalanacaksınızdır. NEML SÜRE:90
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Kur'an-ı Kerim,alemlerin Rabbi Allahu Teala'nın hak kelamıdır.Ve biz Müslümanlara en muazzam lûtfu ve ikramıdır.Çok büyük bir nimettir.Kur'an-ı Kerim...Cebrail'in indirdiği Cenab-ı Hak katından Muhammed-i Mustafasına inzal eylediği en mukaddes kitabı ve insanlığa tahrifat ve tezviratan korunmuş en sonuncu ve en sağlam hitabıdır.Allah kelamıdır en sonuncu ilahi kitaptır.Bozulmamış ilahi kitaptır,tahrifata uğramamıştır.Bir harfi bile değişmemiştir.En sağlam hüccettir,bizler için...

-Elif,Lam,Râ.Bu(Kur'an,öyle)bir kitaptır ki,onu sana;insanları Rablerinin izniyle(her türlü kişisel ve toplumsal)karanlıklardan aydınlığa;eşsiz galip ve övgüye layık olan(Allah)ın yoluna çıkarman için indirdik.İBRAHİM SÜRE:1
Last edited by Serid Ömer on 02 Jun 2008, 15:07, edited 2 times in total.
Serid Ömer

Post by Serid Ömer »

-Siz nerede olursanız olunuz.O her yerde sizinle beraberdir.HADİD SÜRE:4

-Tâ,Sin.Bu(okuna)nlar,Kur'an'ın ve (hakikatleri bildiren)apaçık bir Kitab'ın âyetleridir(ki;)Neml süre:1
-"İnananlara(bir)doğru yol rehberi ve müjdedir." NEML SÜRE:2

-Bizim ayetlerimize ancak kendilerine öğüt verildiği zaman büyüklük taslamayarak secdeye kapanan ve Rablerini hamd ile tesbih eden kimseler iman eder.SECDE SÜRE:15
Post Reply

Return to “Meal”