Gençler Arası İrtibatımız

Gençlerimizin dini ve kültürel eğitim ve gelişimi.

Moderator: Leyla Hanne

Post Reply
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Gençler Arası İrtibatımız

Post by mehmetemin »

Arkadaşlar ,gençlere yönelik projelerden bahsedildiği bir bölüm ama acaba gençlerle irtibatımız daha açık camiamızdan gençlerle irtibatımız nasıl ,sık sık buluşuyormuyuz ,neler yapıyoruz

aslında merakımın sebebi camiamızdan az insanların bulunduğu şehirlerden katılan arkadaşlar varsa onlardan bilgi istiyorum ,mesela doğu ve güneydoğudan katılan kardeşlerimiz varsa orada camiamızın durumu nasıl ,nasıl görünüyor,nasıl toplanılıyor.

biz ALLAH ,a şükür her pazartesi lise ve daha öncesi dönemden tanıştığımız kimi zaman 20 yi aşan ve genelde 14 ,15 kilik bir üniversiteli,çalışan grupla her pazartesi oturuyoruz.konyalı bir grup yani dışarıdan okunak için gelenler bulunmuyor .kasdım bu yönde yani öğrenci faaliyeti olarak sormuyorum.
Leyla Hanne

Re: Gençler Arası İrtibatımız

Post by Leyla Hanne »

mehmetemin wrote:Arkadaşlar ,gençlere yönelik projelerden bahsedildiği bir bölüm ama acaba gençlerle irtibatımız daha açık camiamızdan gençlerle irtibatımız nasıl ,sık sık buluşuyormuyuz ,neler yapıyoruz

aslında merakımın sebebi camiamızdan az insanların bulunduğu şehirlerden katılan arkadaşlar varsa onlardan bilgi istiyorum ,mesela doğu ve güneydoğudan katılan kardeşlerimiz varsa orada camiamızın durumu nasıl ,nasıl görünüyor,nasıl toplanılıyor.

biz ALLAH ,a şükür her pazartesi lise ve daha öncesi dönemden tanıştığımız kimi zaman 20 yi aşan ve genelde 14 ,15 kilik bir üniversiteli,çalışan grupla her pazartesi oturuyoruz.konyalı bir grup yani dışarıdan okunak için gelenler bulunmuyor .kasdım bu yönde yani öğrenci faaliyeti olarak sormuyorum.
Gençler olarak neler yapılıyor diye sorulmuş ben açıkcası sizin dediğiniz gibi Mehmetemin Bey Konya dışından olanlarla olanı anlatım(yani benim yaşadığım şehirden dışarıda :) ) çünkü burada ihvanımızın çocukları daha çok küçükler onlara ancak çocuk eğitimi oluyor yani ortaokul öğrencileriyleyse hem ders olarak yardım edilen bir gün var hem de böyle sohbet edilen bir gün ( bu günde de yaşları küçük olduğu için Takva oynuyorlar sonra siyer ve biraz ibadet konuları işleniyor içerik olarakta) ama memleketi burası olan ve böyle sizin gibi devamlı toplanan bir grubumuz yok çünkü alan başını gidiyor hesabı hafızlıktı, üniversiteydi, açıkliseydi hepsi şehirdışına çıkıyorlar eğitim için....

Ama yazın çok güzel faaliyetlerimiz oluyor tüm programları bu genç ekip hazırlıyor pikniklerdi sohbetlerdi ev gezmeleriydi sonra bir ders alanı seçip topluca hatim gibi yapıldığı da oldu mesela önceki yıllarda Ömer Nasuhi Bilmen fıkıh tamamlaması yaptık sadece 15 20 yaş arası grubla...Gençlerle irtibat olarak iyiyiz aslında yani ben bizzat bir çok arkadaşımda değişimler gördüm çok faydalı oluyor, Allahu Teala devamı getirsin, bereketini artırsın şu an ki çalışmalar şehrin nufusuna göre normal hızda ilerlemekte... :)
hatun hanım
Kan Grubu: A (+)

Re: Gençler Arası İrtibatımız

Post by hatun hanım »

acaba adanada oğlumun katılabileceği böyle ortamlara bizi yönlendirebilirmisiniz. çocuğum hasret böyle yerlere. onunda dindar insanlar görüp örnek almasını çok istiyorum.
Post Reply

Return to “Gençlere Yönelik”