Akra Anket

Üyelerimizin bildirmek istediği duyurular, haberler vs.
Ayhan

Akra Anket

Post by Ayhan »

S.A. http://www.haberalemi.net sağ alt köşede AKRA FM hakkında anket var katılırsanız iyi olur
hülyanur

Re: akra anket

Post by hülyanur »

Ben bir şeyi merak ediyorum.Ve de gerçekten bir fikrim olmadıgı için soruyorum.Akra fm de neden ezan okunmuyor ve neden şarkı türkü parçalarına yer veriliyor..Bilen varsa lütfen merakımı gidersin.Teşekkürederim.
BİRBİRİNİZİ CAN KARDEŞLER GİBİ,KAN KARDEŞLER GİBİ,ANA BABA BİR KARDEŞLER GİBİ,HATTA ONDAN DA İLERİ SEVMELİSİNİZ...[marq=right][/marq]
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Re: akra anket

Post by Abdüllatif »

hülyanur wrote:Ben bir şeyi merak ediyorum.Ve de gerçekten bir fikrim olmadıgı için soruyorum.Akra fm de neden ezan okunmuyor ve neden şarkı türkü parçalarına yer veriliyor..Bilen varsa lütfen merakımı gidersin.Teşekkürederim.
Akra ulusal bir radyo.. Ezan okunacak olsa, 24 saat ezan okuması gerekirdi ki dünyada ezan hiç susmuyor.
Şarkı türkü meselesini Akra'ya sorsanız, daha güzel olabilir. Gelen maillerle ilgileniyorlar. ;)
[email protected]
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Mansur
Kan Grubu: A (+)

Re: Akra Anket

Post by Mansur »

As. Akra birinci şu anda :)
- -- --- ---- -----
Eylül

Post by Eylül »

AKRA gibisi var mı yav? Tabii ki de birinci olacak. :)
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

Akra gerçekten dinlenilecek radyo, yani bir tarafgirlik olarak söylemiyorum, objektif olarak da bu böyle..

Şarkı,türkü meselesinde de eğer eleştiri yapılırsa gerçekten insafsızlık olur, bu kadar titizlik gösteren bir kuruma.
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Post by Zeyneb Büşra »

Şarkı,türkü meselesinde de eğer eleştiri yapılırsa gerçekten insafsızlık olur, bu kadar titizlik gösteren bir kuruma.
Şarkı, türkü noktasında çok fazla titizlik gösterildiğini sanmıyorum açıkçası. Bazen o kadar garibime giden tarzda şarkılar çalınıyor ki buna ben de anlam veremiyorum. Bunu bikaç kişiye sorduğumuzda bikaç yıl önce arada bu şarkıları katmazsak bizi ayakta tutmazlar, kapatırlar demişti. Ne derece mantıklı bir açıklama bilemiyorum.
mehmetemin

Post by mehmetemin »

Hayır, Akra'nın gerek genel müdürünü'nün ağzından duydum, gerek çalışanlarından dinledim, bu kadar sorumsuz davranacak nitelikte insanlar değiller.

Şarkının, türkünün içinde müstehcenlik yoksa, bayan söylemiyorsa uygun görülüyor. Zaten böyle olunca rock da olsa, pop da olsa musıkide olsa bir.

Ama siz genel manada şarkı ve türküye karşıysanız o ayrı mesele ona da saygı duyarız..
Last edited by anonymous on 10 Feb 2008, 16:23, edited 1 time in total.
Reason: Lütfen cümlelere büyük harfle başlayalım.. imla kurallarına dikkat edelim!
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

mehmetemin wrote:Zaten böyle olunca rock da olsa, pop da olsa musıkide olsa bir.
Aman Allahım!! :o
mehmetemin

Post by mehmetemin »

Hayır bunu şu manada dedim.

Arkadaşımızın şikayeti bu müzik çeşitleri var diye ise, Akra'nın şartlarından geçmiş bir şarkı ve türkünün pop olmuş, musiki olmuş bir farkı olmaz dedim, sonuçta hepsi müzik yani bunda garipsenecek ne var anlamadım.

Barış manço pop oluyor, Tarkan pop olmuyo işte.
Kıraç çalıyordu Akra'da ama Teoman çalmıyor, ikise rock ayrıca.
Musikide Zekai Tunca çalıyor ama Müzeyyen Senar yok.

Niye yok? Çünkü şartlara uymuyor. Mesele onların pop, rock ve musiki olup olmaması değil.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

İçerik değil, üslup meselesidir önemli olan..
Kıraç çaldığından dolayı oldum olası kızmışımdır Akra'ya.. Ki Kıraç Türk Müziğimize hakaret eden bir insan.

Kıraç da çalmasın, Teoman da çalmasın.. Belli bir çizgisinin olması lazım. Çizgisi elbette var ama bazen çok çok dışına çıktığı oluyor.

Bir de böyle rahatsız olunan durumlarda Akra'ya mail gönderilmeli.. Allah razı olsun, ilgileniyorlar.
[email protected]
deniz

Post by deniz »

Ne tür bir tepki alacağımı kestiremediğimden gerek çekinerek cevap yazıyorum. :) Bildiğim kadarıyla radyo ve televizyonlarda şarkı türkü ve benzeri çalmak yasal zorunluluk. Ama şu var ki Akra dışında bazı radyolarda (İslâmi içerik yayınlayan) şarkı türkü yerine sözlü müzük değilde, özellikle enstürümantal müzik çalınıyor.
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Abdüllatif

Post by Abdüllatif »

deniz wrote:Ne tür bir tepki alacağımı kestiremediğimden gerek çekinerek cevap yazıyorum
Biliyorsunuz dilim keskin (gönlüm yumuşaktır ama ;) ) bana bile gayet kibar cevap veriyorlar. Takdir ediyorum sorularla kim ilgileniyorsa. :x
mehmetemin

Post by mehmetemin »

Evet ya sanal hayatla normal hayat çok farklı ,normal hayatta kimseyle tartışma bile yaşamam ama burada niye böyle oluyor anlamıyorum. :shock:

Zaten görüşlere saygılıyız, herkes bir görüş ifade ediyor, Akra'nın müzik yayınından memnun olanlar ve olmayanlar herkes ifade etsin çünkü birbirimize karşı kendi görüşümüz doğrudur diye bir iddiamız yok.
deniz

Post by deniz »

(gönlüm yumuşaktır ama ):

Sözünüzle yüksek hoşgörünüze binaen,
Abdüllatif wrote:Biliyorsunuz dilim keskin
evet demek lazım sanırım ,zira bizim buradan bakılınca kılıc kalkan ekibi, gardını almış bekliyormuşsunuz gibi duruyor. :lol:
Last edited by deniz on 12 Feb 2008, 22:50, edited 1 time in total.
...Eğer bir mü'minin kalbin kırdıysan,
Hâkk'a eylediğin secde değildir.
Post Reply

Return to “Sizden Haberler”