üç nokta

Edebiyat adına herşey...

Moderator: VYZ

Post Reply
hülyanur

üç nokta

Post by hülyanur »

ÜÇ NOKTA

Bir kalbin bir kalbe yaklaşmasındaki muamma gittikçe daha da büyürken…

Bu muammanın sessiz ve uysal kabullenmişliğini gönüllü üstlenmişken ben…

Ki zaten, mütemadiyen bir kalbe yaklaşmakta olan kalbin sahibesiyken…

Aslında bilinmezliğin ne denli sükunet olduğunun sonsuz hazzına varmayı öğrendim.

Sevmek bencil bir histi her his gibi. Belki en sadesi belki en gösterişlisi.. Belki en coşkunu belki en sakini.. İki adım arası mesafede okunan esame, sevgilinin izini taşıyınca ve sabah ezanının perdeli huzurunda gözünü açmaya çalışan alem, sevgilinin ismini fısıldayınca…
Anladım.

Vuslatın, sevgiliye giden yolda sade bir aracı olmakta öteye gidemeyeceğini. Muhabbet sevdanın tohumunu beslerken, kavuşma iştiyakıyla dolu yüreğin bunca dalgalanmasının sebeplerini..
Gösterdi bana gerçek manasını aşkın, kendi içimde apansız beliren tutsak aşkım.

Kuru yapraklarından, sararmışbahar yorgunluklarından arınma çabasındaki meftun ruhumun dilini çözmeye bir tek muktedir…

Nazenin bir edayla salınan asaletin gizleyemediği 'sevgili' semasında savruk buharlar misali dağılmış zihnime tek devâ…
Bir isim.

Kum taneleri nasıl dökülürse eriyip giden vaktin felaket tellalı gibi, benzi atmış yüreğimin felaket tellalı olma arzusundayım. Sabr-ı cemîl niyaz ederken Rabbin huzurunda titrek eller ile, gözlerimde hulyalı adımlar, kulaklarımda uğ ultular, etrafımda buhurdan kokular…

Mum yanıklarıyla bezenmişyamalı hayatları hiç düş ünmüyorken ben, zamanın bencilliğine ayak uydurmamak, sevgiliye emin adımlar ile giderken 'en sevgili'den olmamak…fikrinde azabı yaşıyordum.

İfrat ve tefrit arası ince çizgide, ve dahi sıratta seyiriyordum. Ellerim kan revan, yüzüm kan revan, ayaklarım paramparça…

Bir isim için, bir sevda…
Olsun varsın.

Sevgiliye giden yolda bir kalbe yaklaşırken kalbim; olanca hızı ve yalnızlığıyla, bilinmezliğin huzuru, sade O'nun bilgisi dahilindeki aşkın asil gururu, bu bîçare yangına hayat suyu…
Biliyordum oysa.
Yazdıklarımın his arayışında yazmadıklarıma çok ş ey borçlu olduğunu.

NİHADE
BİRBİRİNİZİ CAN KARDEŞLER GİBİ,KAN KARDEŞLER GİBİ,ANA BABA BİR KARDEŞLER GİBİ,HATTA ONDAN DA İLERİ SEVMELİSİNİZ...[marq=right][/marq]
Post Reply

Return to “Edebiyat”