Dedemin Konuşma notlarından; Zencinin kerameti

Hisse almak niyetiyle...

Moderator: VYZ

Post Reply
aslıverda

Dedemin Konuşma notlarından; Zencinin kerameti

Post by aslıverda »

ZENCİ'NİN KERAMETİ
medine-i münevverede bir zat yolda yürürken bir zenciye rastlar, içinden<<ne kadar çirkin bir adam>>diye geçirir
adam yürümeye devam ederken omzuna bir el dokunur döndüğünde o zenci karşısında duruyordur ve şöyle der;<<sen,nakşımı beğenmedin yoksa nakkaşımı>>
evet bu durum zencinin kerametini göstermekle beraber başka bir şey daha gösterir bize o da, şu şöyledir,bu böyledir demek yerine -yaratılanı severiz
yaratandan ötürü-fikrini aklımızda tutarak hiç kimseyi hor ve hakir görmemektir.
Leyla Hanne

Re: Dedemin Konuşma notlarından; Zencinin kerameti

Post by Leyla Hanne »

Çok güzel bir not. :) Birşeyi merak ediyorum acizane Aslıverda kardeş dedenizi çok mu severdiniz ? hep parantezlerle eklemişssinizde. :) Ya da tanıdığımız biri mi?
aslıverda

Post by aslıverda »

Evet çok severim ama onu sadece ben değil tanıyan herkes çok sever.ayrıca aktardığım bilgiler onunla Aile ortamında konuştuğumuz zaman bize anlattığı ve benimde bir teftere yazıp sakladığım notlardan oluşuyor.o nedenle zaman zaman ondan aldığım notları sizlerle paylaşmak istiyorum. medineye yolunuz düşmüşse belki tanımışsınızdır.şu aralar ciddi sağlık sorunları var herkesten beklediğimiz tek şey dua...dua... baki selamlar... :)
hülyanur

Post by hülyanur »

Rabbim dedenize maddi manevi şifalar ihsan etsin inşaallah

yazınız gerçekten çok anlamlı.iki hisse çıkıyor. biri sizin dediginiz yaratılanı yaratan dan ötürü sevmek
digeri ise kimin ne oldugunu allahtan başkası bilmez...
mesela
Cüneydi bagdadi hz.bir gün kabeyi tavafa gitmiş.
orada ayagını kabeye dogru uzatmış bazı yerleri açılmış bir kadın görmüş.
ve
ben buranın kadısı olsam,
böylelerini hemen dışarı attırırım
diye geçirmiş içinden
bir süre sonra tavaf esnasında kulagına bir kadın sesi gelmiş
o ses
ben buranın kadısı olsam
senin gibi düşünenleri burdan attırırdım diyormuş
bagdadi hz.leri şaşkınca bakınca arkasındakinin o yerde yatan kadın oldugunu görmüş.....

para ve imanın kimde oldugunu rabbim bilir.
BİRBİRİNİZİ CAN KARDEŞLER GİBİ,KAN KARDEŞLER GİBİ,ANA BABA BİR KARDEŞLER GİBİ,HATTA ONDAN DA İLERİ SEVMELİSİNİZ...[marq=right][/marq]
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

aslıverda wrote:Evet çok severim ama onu sadece ben değil tanıyan herkes çok sever.ayrıca aktardığım bilgiler onunla Aile ortamında konuştuğumuz zaman bize anlattığı ve benimde bir teftere yazıp sakladığım notlardan oluşuyor.o nedenle zaman zaman ondan aldığım notları sizlerle paylaşmak istiyorum. medineye yolunuz düşmüşse belki tanımışsınızdır.şu aralar ciddi sağlık sorunları var herkesten beklediğimiz tek şey dua...dua... baki selamlar... :)
Ne güzel bize bu notlardan paylaşmanız çok sevindim. :) Allah acilen şifalar versin efendim, rabbim sevdiği razı olduğu kulları arası alsın, ilmiyle ilimlendirsin sizleri bizleri..... :)
aslıverda

Post by aslıverda »

Sağolun,Allah razı olsun. :)
Post Reply

Return to “Kıssa ve Hisse”