Kırık Mealler Hk..

Post Reply
seyir

Kırık Mealler Hk..

Post by seyir »

Esselamualeyküm kardeşlerim.

Elimde mevcut ve tam olarak bitmemiş olan kelime meal çalışmasını burada sure bazında sizinle paylaşmak niyetindeyim. Faydalı olur inş.

Esselamualeyküm.

(İstediğimiz gibi olmadı. Kaynakta ara eksikler de mevcut. Sanırım tamamlama çalışmaları da durdu. Daha ekmel bir çalışma bulur isek ekleriz inş.)
Last edited by seyir on 31 Aug 2009, 09:36, edited 1 time in total.
andelib
Kan Grubu: B (+)

Re: Kırık Mealler Hk..

Post by andelib »

Bu çalışmayı bizimle paylaştığınız için Allah razı olsun ve en önemlisi tamamlamayı nasip etsin.
Yalnız bir sorum olacaktı, elif ve lam'ı bitişik yazmak yerine lamelif kullanmanın bir yolu yok mu acaba? Arapça'larını okurken biraz zorluk oluşturuyor bu kullanım.

Ben de benzer bir çalışmayı kağıt üzerinde yapmıştım yıllar önce, ama iki cüzü bitirmeme rağmen Bakara'yı bitirmek nasip olmadı. Daha sonra da büyük boy bir Kuran-ı Kerim'in sayfa yanlarındaki boşluklara sadece bilmediğim kelimeleri yazarak yeniden başladım. Onu da yarılamama rağmen bitiremedim. Hep bir gün tekrar başlayacağım ümidiyle duruyor bir kenarda ikisi de. Ama bitirememiş olmama rağmen iki çalışmanın da çok faydasını gördüğümü söylemeliyim.
“Engin deniz, taş atmakla bulanmaz. Gücenen bir arif, henüz sığ sudur...”
–Sadi-i Şirâzî
seyir

Re: Kırık Mealler Hk..

Post by seyir »

Sanırım beni yanlış anladınız. Çok isterdim ki bu yanlış anlaşılmadaki kişi olayım.
Bu çalışma bana ait değil. Benim öyle bir bilgi(arapça) tabanım yok. Elimde mevcut bir kaynak var, ondaki mevcut çalışmayı burada sure bazında toparlamaya çalışıyorum. Başka yaptığım bir iş yok.
Allah(cc) yaptığınız kıymetli çalışmaları tamamlamayı nasib etsin.
Post Reply

Return to “Meal”