Dua, Yakarış, Sesleniş ve Amin

Edebiyatımıza mal olmuş şiirler, şairler...

Moderator: VYZ

Post Reply
peki

Dua, Yakarış, Sesleniş ve Amin

Post by peki »

Ey Allahım! "sen ve senin eserlerin beni sana ve eserlerine aşık etti. Ey benim allahım sen zatı şerifinle, hayranı azametinle, burhanı hikmetinle, sadıkı hizmetinle benim aşık olduğum benim tek sevdiğimsin ey sevgilim her işimde sen varsın nereye baksam senin adın sen heryerdesin beni devamlı takip eden ve hayrımı isteyen günahlardan beri olamamı sevapları her an almamı isteyen sensin Ey benim hayranım! senin eşssiz rahmetin sonsuz affın olmasa idi ben ve biz ne halde nerelerde olurduk Ey şükürlere en layık olan sübhan! yardım edenlerin en hayırlısı gönlümün nuru allahım her halimde yanımdasın senden başkası da zaten bana bakmasın her halimi bilen gören allahım hem hatalarımı görürüsün hem yanlışlarımı bilirsin, günahlarıma vakıfsın bunun üzerine bu hallerdeyken ben fakire hale vertmektesin, hikmetinle bol lütfunla günahlarımı görmemekte yolarımı hayra çıkartmaktasın. Ey her şeyin halıkı allahım! sen ne güzelsin güzelliğin öyle ki bağrımızda suskun bir göz yaşı söyleyemiyoruz, yaşayamıyoruz fakat varlığından neşe ve huzur duyuduğumuz bir sevgiyi taşıyoruz yüreğimizde Yarabb! bu sevgi bizden hiç ama hiç gitmesin idrak edemediğimiz sevsekte anlayamdığmız bu sevgiyi gönlümüzden alma hidayetimize öncü eyle. Sen sevileceklerin en hayrılısısın bizleri rahmet dairenden ve sevdiklerinin himmetinden eksik etme ve bizleri onların huzurlu yolundanayırma. Bir gün mahşerine geleceğiz biz bunu böyle biliyoruz sevgillilerin en sevgilisi olan peygamberimiz s.a.v'den böyle öğrendik Ey allahım! peyegamber efendimiz buyurdu ki müjdeledi ki Ey mümniler allahın rahmeti öyle coşacakki inanamayanlar kafirler ümid edecek hatta lanetlenmiş şeytan dahi ümid edecek Ey rabbim işde senin sonsuz rahmetin böyle işde biz bunu böyle öğrendik peygamberimizden Ey yarabb! bunu üzerimze hak eyle gerçekleştir. Ne olur yarab sen bizlerin hatalarına bakma bizleri yüsek dergahına ve ummansız teveccühüne kat bizleri Efendimiz s.a.v'in hatrına onun yüzü suyu hürmetine sev sev ki bizler o zor günde senin rahmeti rahmanınla coşalım efendimizin sancağı altında gözyaşlarımızla senden af dileyebilelelim senin rızana ermek için yine senin rızandan istiyoruz allahım bizleri rızana ulaştır sen yolları hayra çıkaranların en hayırlısısın biz saatlerimize dakikalarımıza dikkat edemiyoruz her an bir yanlış içerisinde ve günah çukurunda oluyoruz ne olur rabbim sen bizleri her saat ve her dakikia affet bizleri bir göz acıp kapayıncaya kadar dahi olsa bizleri nefsimize ve dünya zevklerine bırakma biliyorum ki senin affın büyüktür sevgili peygamber efendimiz buyurur ki siz eğer işlediğiniz bir günahdan dolayı ellerinizi açarda ey rabbim derseniz Ey rabbim derseniz ey rabbim derseniz bu kulum beni tanıdı benim büyüklüğümü anladı ve beni bildi bende bu kulumu şahid olun ey meleklerim af ettim. der buyuruyor Yarabbi! biz mümünlert olara taptığımız yalnız sensin ve bizler hz ali k.v gibi diyoruz ki Ey benim Allahım sen benim tam istediğim gibisin benide istediğin gibi güzel bir kul eyle senin sevdiğindi hz Ali, Ey allahım işde bu sözü bizde tekrarlıyoruz sen tam bizim istediğimiz gibi bir Rabbsın sende bizleri istediğin gibi hayırlı sabırlı ,zikirli, vakarlı, sünneti seniyye yolunda birer kul eyle inşallah inşallah inşallh
Post Reply

Return to “Şâirâne”