2007 Yılında Yaşamak

Seviyeli latife ve fıkralar...
Eylül

2007 Yılında Yaşamak

Post by Eylül »

1. Şifrenizi yanlışlıkla mikro dalga fırınınıza girmeye çalışıyorsanız

2. 4 kişilik ailenize ait 15 adet telefon numaranız varsa

3. Yan masada çalışan arkadaşınıza e-mail gönderiyorsanız

4. Arkadaşlarını ve yakınlarını arayamama sebebin e-mail adreslerinin olmamasıysa

5. Alışverişten dönerken evinizde aldıklarınıza taşımaya yardım edecek birinin olup olmadığını anlamak için cep telefonunuzu kullanıyorsanız

6. Televizyondaki her reklâm, ekranın altında bir web adresi içeriyorsa

7. Hayatınızın ilk 20, 30 belki de 60 yılında sahip olmamanıza karşın, bugün evinizden cep telefonunuzu almadan çıkmak sizde paniğe yol açıyor ve almak için geri döndürüyorsa

8. Sabah uyandığınızda kahvaltıdan önce online oluyorsanız

10. Gülümserken başınızı yana yatırıyorsanız :)

11. Bu yazıyı okuyorsanız, başınızı sallıyor ve gülümsüyorsanız

12. Listede 9. maddenin olmadığını fark edemeyecek kadar meşgulseniz

13. Yukarı çıkıp listede 9. madenin olup olmadığını kontrol ettiyseniz

2007 Yılında yaşıyorsunuz demektir. ;)
Leyla Hanne

Re: 2007 Yılında Yaşamak

Post by Leyla Hanne »

Ben herhalde ortada birşeyim hem yaşıyor hem yaşamıyor. :)
güLâLe

Post by güLâLe »

Özlem wrote:11. Bu yazıyı okuyorsanız, başınızı sallıyor ve gülümsüyorsanız
:)
Mansur
Kan Grubu: A (+)

Post by Mansur »

Özlem wrote: 11. Bu yazıyı okuyorsanız, başınızı sallıyor ve gülümsüyorsanız
: )
- -- --- ---- -----
Eylül

Post by Eylül »

Acı ama gerçek ne yazık ki :cry: :) :cry: :) :cry: :) :|
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

12. Listede 9. maddenin olmadığını fark edemeyecek kadar meşgulseniz
13. Yukarı çıkıp listede 9. madenin olup olmadığını kontrol ettiyseniz
Bu mail ile geldiğinde bu madde çok enteresan idi, ama burada küçük puntolarla yazıldığı için yukarı çıkma gibi bir durum söz konusu değil. Mail ile geldiğinde iri puntolarla yazılmıştı.

Ama bu iki madde yine de çok güzel.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
Eylül

Post by Eylül »

Sizden de bi şey kaçmıyor. Aslında üzerinde bir iki oynama yaptık ama bunu atlamışız. :)
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

yani çok acı bir durum olarak görmüyorum,geçmiş geçmişte kalıyor ,şimdide ise bu zamanın güzelliklerini değerlendirelim.işte elimizde şu internet nimet yani ne güzel paylaşım oluyor.
Eylül

Post by Eylül »

Elbette teknolojinin çok büyük getirileri var ama bi o kadar da götürüleri var (yanlış kullanıldığında ya da tozu kaçırıldığında). Memleket aşırı arkadaşlarla görüşmek çok güzel, tanımadığın kardeşlerinde paylaşımda bulunmak çok güzel ama komşunla da ya da aynı şehirde bulunduğun arkadaşlarınla da sadece bu yolla iletişim kuruyorsan ben buna ne yazık ki tüh tüh, vah vah derim.

Eminim bunlara katılıyoruzdur değil mi? ;)

Teknoloji mutluluk getirir mi? Lise dönemin de ne çok tartışırdık ahh... :!:
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Aynı odada kaldığım arkadaşla MSN'den görüşüyorum. :lol:
Tabi bizim niyetemiz şakalaşmak. :lol:
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

en sinir olduğum şeylerden biri herkese topluca atılan bayram ve kandil mesajlarıdır.böyle gelen bir mesaja cevap yazmam.usulüm göndereceğim kişilere tek tek isimlerine mesaj yazarım ,abdüllatif kardeşim bayramın mübarek olsun gibi .belki vakit alıyor denebilir ama bunda ayrı bir niyet ,emek ve en önemlisi değer var.herkese topluca gönderirken sadece mesaj yolluyor .tek tek kime gittiği belli değil.önemli olan teknolojiyede insani hasletler katmak.
güLâLe

Post by güLâLe »

Özlem wrote:Memleket aşırı arkadaşlarla görüşmek çok güzel, tanımadığın kardeşlerinde paylaşımda bulunmak çok güzel
Aynen katılıyorum Özlemcim söylediklerine... ;)

Teknoloji tabiki de mutluluk getirir, mevcut nimetlerden yararlanmak gerekir. Tabi her olayda olduğu gibi abartmadan... itidal üzere...
Abdüllatif wrote:Aynı odada kaldığım arkadaşla MSN'den görüşüyorum.
yorumsuz :)
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Ya önemli olan neti nasıl kullandığınız, ama mesela internete girmek uğruna bazı şeyleri(akraba ziyaretleri, ailevi sorunlarla ilgilenmemek gibi ) feda ediyorsanız hiç birşeyin anlamı kalmaz. Ama internet özellikle çok mühim birşey mesela ben Özlem ablamla ta 1,5 yıldan önce tanıştım, internetim olmasaydı bu muhabbetimizde devam etmeyebilirdi...(Malum cep telefonu, kontor, öğrencilik :) )Faydalarını inkar edemeyiz o yüzden
Eylül

Post by Eylül »

Sümme haşaaa :? :) faydalarını inkar etmiyoruz da bazen işte fazlaca kaptırıyoruz. Çok arkadaşı payladık bu yüzden aynı oda da oturuyoruz bişeyler anlatıyoruz hiçççç seni dinleyen yok... Nette ki arkadaşın nesi daha cazip anlamadım ki (diyene bak :o )

Mehmet Emin Beye şu SMS ler konusunda katılıyorumm. En sinir olduğum mevzulardan. Yani cidden hoş bir mesajdır paylaşmak istemişsindir bari sonuna ismen hayır dualarını falan ekle değil mi ama aaa?

Leyla söylediklerinde haklısın canımcım. Yani net olmasa bu denli devam etmeyebilirdi :cry:
(Tel. numarasını alırken Özlem Abla bi süre sonra silmezsin inş. demiştin, hala (kullanmasam da numaran kayıtlı) Ha bişey daha Ü. gülsüm'le netten görüşemiyoruz ama hala cepten hatır sorar... bilemiyorum artık :roll: ;)
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Şimdik söle bir şey oluyor. :) Ümmü gülsümün kontoru var neti yok, benim kontorum yok, netim var. İkimiz o yüzden farklı kaynaklardan sana ulaşıyoruz. Ama sana ulaşıyoruz netim olmasa bende sana telefonla ulaşırım sadece net herşeyi kolaylaştırıyor demek istiyorum.
Post Reply

Return to “Latîfe ve Fıkra”