İslamın Şartları

Moderator: Leyla Hanne

Post Reply
Leyla Hanne

İslamın Şartları

Post by Leyla Hanne »

S.A Arkadaşlar

Biliyorsunuz ki çocuk eğitimi çok mühim bir konu,kardeşlerimizi,yeğenlerimizi,çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmeliyiz.Onlara islamı,Allahı tanıtmakla yüklüyüz.Hemde çocuklarımızın bizim sadaka-i cariyelerimizdir biz öldükten sonra bile onlara öğrettiğimiz ibadetleri,duaları hepsi sevaptır bizim defterimize yazılır.Bizde bundan yola çıkarak 5-10 yaş arasına İslamı şartları nasıl ezberletebiliriz,en güzel şekilde nasıl anlatabiliriz die yola çıktık ve materyalı hazırladık.

Şimdik hepimizin bildiği gibi islanım şartı 5'tir.Bunlara eğer çoçuk kızsa pembe (erkekse mavi ,yeşil her ton olabilir :)) 5 yapraklı bir çiçekle her dalına bir şartı yazarak,yada bir elimizde 5 parmak var bu 5 parmaktan her biri bir şart,yada bir yıldızı çizip her kanatına bir şart şeklinde anlatabiliriz.Bu onların hem şartlarını öğrenmesini sağlar hemde o yaşta bir çocugun anlama seviyesi resimlerle yada nesnelerle olabildiği için çabuk kavramasını belki bir ömür boyu unutmamasını sağlar.Arzu ederseniz bir yıl boyunca ya da bir yaz boyunca o toplanan materyalleri çocuğun odasına bir mantar pano veya bir büyük fon kartonuna yapıştırabilir,çocuğun her zaman görmesini sağlayıp hemde odasına bir renk,ışık getirebilirsiniz.Allah razı olsun.

selamun aleykum :)
muhteremnur
Kan Grubu: B (+)

Re: islamın şartları

Post by muhteremnur »

Ve aleyküm selam değerli kardeşim,bu fikir çok güzel olmuş...

Benimde bir yöntemim var bilgisayara çocuklarımla ilgili güzel programlar yüklüyorum örneğin kuran okulu ve namaz duaları duaları medyaya yüklüyorum örneğin aynı duayı 7 kere yüklüyorum o onları dinlerken bir de bakıyoruz ezberlemiş:)

Birde çok zevkli çalıştığı kuran okulu programı var, hem bilgisayarda hayırlı vakit geçiriyor hemde ilim öğreniyor...Çok da severek yapıyor ....Hüd hüd programınıda çok seviyor:)
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Ben senden o programların isimleri alım mihriban abla çok yardımcı olcağını düşünüyorum. Allah razı olsun, iyiki varsın.

selamun aleykum :)
muhteremnur
Kan Grubu: B (+)

Post by muhteremnur »

Ve aleyküm selam değerli kardeşim programlar yüklendi sitemize,saygılarımla....Sizlerde iyiki varsınız Mevlam gani gani razı olsun... :)
Ayhan

Re: İslamın Şartları

Post by Ayhan »

Hayırlı akşamlar sayın muhteremnur programlara acaba nereden ulaşabiliriz yardımcı olursanız sevinirim.
Leyla Hanne

Post by Leyla Hanne »

Muhteremnur Hanım olmadığı için biz verelim dedik Ayhan Bey....

http://gucduvani.com/forum/viewtopic.php?f=159&t=1077
Ayhan

Post by Ayhan »

Teşekkür ederim sağolun
Post Reply

Return to “Projeler”