Ahmediye Tarikatı

Meczub
Kan Grubu: A (+)

Ahmediye Tarikatı

Post by Meczub »

Es-selamü aleyküm,
Ahmediye Tarikatı hakkında bilgisi olan var mı? Bildiğim kadarıyla pirleri Ahmet Ulukaya.
Detaylı bilgisi olan paylaşabilir mi?
Zeyneb Büşra
Genel Yetkili
Genel Yetkili

Re: Ahmediye Tarikatı

Post by Zeyneb Büşra »

Velaykümselam
Günlerdir bakıyorum, belki bilgisi olan bir üyemiz bilgilendirir diye ama sanırım hakkında hiçbirimiz bilgi sahibi değiliz ne yazık ki. :)
Meczub

Post by Meczub »

Bu gruba mensup birisiyle konuştum ve çok ilginç fikirlerinin olduğunu gördüm. Örneğin kaza namazını bidat olarak görüyorlar.
seyir

Post by seyir »

Binsekizyüzlü yıllarda Hindistan' da doğup, kendisini hem mesih hem mehdi hemde müceddid ilan eden bir zat tarafından kurulmuş. Vahiy ve ilham aldığından bahsetmiş... İnsanlardan biat almış. Değişik görüşleri de mevcut... Bilemiyoruz.
Allah(cc) cümlemize hidayet eylesin. İmtihan 1 kere, yanlışta oyalanıcak zamanımız lüksümüz yok.
Meczub

Post by Meczub »

Bunlar 2009 yılında kurulduklarını ve üveysi olarak mürşitleri Ahmet Ulukayanın Peygamber Efendimizden feyz aldığını söylüyorlar. Detayları öğrenmeye çalışıyorum inşallah. Allah doğru yoldan ayırmasın.
Abdüllatif
Kan Grubu: AB (+)

Post by Abdüllatif »

Vakit kıymetlidir. İnsanlar vakitlerini hayırlı işlerde kullanmalı.
Vay, yüz bin vay kim dildardan ayrılmışam
Fitne–çeşm ü sahir u hunhardan ayrılmışam
Bülbül-i şûride em gülzârdan ayrılmışam
Kimse bilmez kim ne nisbet yârdan ayrılmışam!
mehmetemin
Kan Grubu: 0 (+)

Post by mehmetemin »

şimdi üveysiyim demiş

bu üveysilik milletin işine geliyor bu şahıs için söylemiyorum genel olarak söylüyorum.nasıl olsa üveysilik var silsile olmadanda bu işi yaparız hayır.

bir mürşit üveysi olabilir ama onu eğiten bir mürşit kesinlikle vardır.öyle mürşitsiz ,eğitimsiz bir gecede üveysi olarak kimse mürşitlik görevine belki çok çok nadir gelebilir.

mesela şahı nakşıben hz leri üveysi kimden gucduvani hz lerinden ama mürşidi yok mu var seyyid emir külal
yine üveysi olan beyazıd bistam hz leri çok mürşitlerden dersler almıştır ama cafer sadık hz leri ile üveysilik yolu ile bağlı.

böyle üveysi şeyhim diye hem üfürükçülük yapan hemde komedi derecesinde tasavvufi kitaplar yazmaya kalkan ,söyleyecek söz bulamıyorum binlerce kişi var türkiyede ,

bizim millet doğru adamın arkasında gitmez ve böyle tipleri nerelerde bulurlar anlamıyorum.
ertan

Post by ertan »

?
Last edited by ertan on 16 Aug 2009, 22:21, edited 2 times in total.
mnctosman

Post by mnctosman »

Aleyküm Selam Ertan bey,
Daha çok açıklama yaparsınız konuyu daha çok anlamış olacaz.Şahsım adına bu konuda bizi bilgilendirmenizi rica ediyoruz.
samibaşara

Post by samibaşara »

.
Last edited by samibaşara on 16 Aug 2009, 22:50, edited 1 time in total.
maneviyat

Post by maneviyat »

Peki samibaşara.Açıklamalarınızı okudum ben şahsen bu şahsı duymadım, tanımıyorum, araştırmadımda aslında pek bilmediğim duymadığım konulara yorum yapmak istemem, görevimizde değil zaten ama yukarda kardeşlerimizin yaptığı araştırmaya göre kendini mehdi ilan eden birisi tarafından kurulan bir grup olduğu ve bu gruba mensupların kaza namazını bidat olarak gördükleri doğrumudur ?
samibaşara

Post by samibaşara »

.
Last edited by samibaşara on 16 Aug 2009, 22:51, edited 2 times in total.
maneviyat

Post by maneviyat »

samibaşara wrote:gülesevda bir bir mürşidin tarikat kurma gibi bir çabası olabilir mi? Onun tek çabası hizmeti allahı tanıtmak, onu bildirmektir... Allah ona kendi yolunu açmayı nasip eylerse bu yol açılır, hiçbir pirin amacı tarikat değildir,tarikat bir yoldur amaç ALLAH' dır.
Mehdi konusunda ise ben hiç bir zaman efendimizin böyle bir şey ilan etmek şöyle dursun,şöyle söylediğini duydum.kimse mehdi beklemesin mehdi gelmeyecektir, her insan kendisinin kurtarıcısıdır. bunu büyük islam alimlerinin kitaplarını okursanız ve büyük evliyaullahın yazdıklarını okursanız orda da göreceksiniz...
Kesinlikle amaç Allah c.c rızasıdır ben aksini iddia etmedim yanlış anladınız sanırım sorumu yanlız ilk sorumu cevaplamışsınız fakat ikinci soruma cevap alamamışım . Mehdi ile ilgili size Hocamızın Mehdiyle ilgili sorulara verdiği cevap ve bilgiler olan şu linki vereyim :)

http://www.dervisan.com/kiyamet/mehdi.html
Yusuf Esad
Genel Yetkili
Genel Yetkili
Kan Grubu: B (+)

Post by Yusuf Esad »

samibaşara wrote:Mehdi konusunda ise ben hiç bir zaman efendimizin böyle bir şey ilan etmek şöyle dursun,şöyle söylediğini duydum.kimse mehdi beklemesin mehdi gelmeyecektir, her insan kendisinin kurtarıcısıdır. bunu büyük islam alimlerinin kitaplarını okursanız ve büyük evliyaullahın yazdıklarını okursanız orda da göreceksiniz...
Çok ilginç. Kişiyi tanımıyorum Ancak eğer ehl-i sünnet ise dediği alimler kimlerdir merak ettim. Bilakis ehl-i sünnet alimleri konuyla yakından ilgilenmişlerdir.
ertan wrote:Ve eğer ki "GOOGLE"arama motorunda Ahmet ULUKAYA ismini arattığınız zaman birçok sanal kitabevinde yazmış olduğu kitapların satıldığını,yine yüzlerce sitede,internet gazetelerinde sözlerinin yer aldığını ve yazdığı kitapların ünlü felsefe yazarlarıyla birlikte birçok üniversite kütüphanesinde ve Almanyada bile kütüphanelerde yer aldığını göreceksiniz.
Bu bahsi geçen kişi şair mi ayrıyeten, genelde şair bir Ahmet Ulukaya ile karşılaşıyoruz. Yok değilse o zaman dediğiniz gibi yüzlerce sitede bilgi yer almıyor. (En azından önde gelen sayfalarda :) )

Arkadaşlar, bu kişileri tanımıyorum ama ikisi de büyük ihtimalle sitemizi kendilerinin dile getirdiği gibi google sayesinde bulmuş kişiler ve tek mesaj yazıp giden arkadaşlar.
Yani yorumu hepimiz kendi benliğimizle yapabiliriz kanısındayım.

Allah'a emanet olunuz...

YuSUfÎ Es'ad
"Aşıkların tüm sırları aşîkardır." Rumî
samibaşara

Post by samibaşara »

.
Last edited by samibaşara on 16 Aug 2009, 22:51, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Anketler”